Divadlo Palace

Cena za něžnost

Premiéra: 26.9.2011 | 2:15
Podle románu Larryho MacMurtryho a podle filmového scénáře Jamese L. Brookse. Překlad: Pavel Dominik. Režie: Viktorie Čermáková.
Poslední uvedení: rok 2013.
Hra podle oscarového filmu, zdařile oscilující na hranici komedie a melodramatu, zachycuje během bezmála třicetiletého časového úseku proměnu vztahu autoritativní výstřední matky a dcery, která se snaží vymanit z jejího područí...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Palace
Hodnocení inscenace
Redakce
43 %
Uživatelé
53 %
5331000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 30 %
Pavel Širmer 50 %
Helena Grégrová 40 %
Jiří Landa 50 %
Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  30 %
16.1.2013 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
34,99% "Má to nějakou zápletku?" "Neboj, ta ještě přijde." "To doufám... Ale zatím to tak nevypadá." (vyslechnutý rozhovor dvou slečen o přestávce)

První polovinu člověk čeká, až se něco začne dít, protože vše je tak nějak statické. No a pak přijde smrtelná nemoc, to málo, co bylo dosud vyjeveno, se škrtá a odehraje se jiný příběh... Až se nabízí otázka, k čemu je vlastně celá první polovina dobrá, leda snad k tomu, aby divák s postavami pobyl o něco déle a snáze se v závěru ždímaly jeho emoce. Ne, takhle opravdu ne.
Pavel Širmer  50 %
20.6.2011 | 1939 hodnocení
+ souhlasím
55%. Inscenace měla zatím za sebou pouze předpremiéry, nepochybně se na ní ještě pracovalo. Příběh mě v této interpretaci zaujal, v některých okamžicích jsem byl dojatý i více než u známého filmu, který byl ale jinak vyváženější. Na dramatizaci mi vadila nepřítomnost důležité postavy Flapa, o němž se jen mluvilo. Dobře roli vystavěla J. Čvančarová. Silná místa zahrála i J. Janěková, ale zvláště ze začátku nebyla zcela přesvědčivá. Nešťastěné obsazení A. Pyška, jenž byl nepřirozený a přehrával.
Helena Grégrová  40 %
9.6.2011 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
Silný příběh sliboval emoční zážitek, v mé divácké duši, bohužel, toto pojetí nevyloudilo z tušené škály pocitů ani akord, pouze v několika málo okamžicích mi zabrnkalo na strunu dojetí.
Jiří Landa  50 %
27.5.2011 | 3002 hodnocení
+ souhlasím
Režijně nepříliš invenčně zpracovaná látka. Inscenace měla nudné prostoje, osoby mezi sebou vlastně skoro vůbec nekomunikovaly. Navíc uchopení postavy Garretta bylo zbytečně předimenzované, jasnější a věrohodnější obrysy získal až v druhé části představení. Velmi špatná M. Holubcová, její mluva je nepřirozená. Hlavní dvojice J. Čvančarová a J. Janěková své role zvládly se ctí, měly jak silnější, tak slabší okamžiky. Pod jasnějším vedením by jistě dokázaly vytvořit zajímavější figury.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fedorocko  50 %
26.2.2014 | 719 hodnocení
+ souhlasím
Nic co by přineslo velké nadšení, nic co by vysloveně zklamalo.Druhá (kratší) polovina určitě zajímavější té první.
Vajty  70 %
7.6.2011 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Mě se například tato divadelní inscenace dotkla emočně mnohem více než samotný film ověnčený 5 Oskary. Možná je to proto, že si raději zajdu do divadla než na gauč k televizi, ale finální scény této inscenace mě jako průměrného diváka dojaly. Rozhodně je ještě co vylepšovat, ale já byla spokojená.
Wallen  40 %
17.4.2011 | 58 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.