Divadlo Palace

Český Betlém

Premiéra: 29.11.2019. Výprava: Miroslav Král. Hudba: Vladimír Strnad a citace. Choreografie: Libuše Králová. Režie: Jaroslav Kodeš, Miroslav Král.


Inscenace s vánočními koledami, která obrazivou formou popisuje příběh narození Ježíška, včetně událostí předešlých (Zvěstování Panně Marii a Josefovi, Sčítání lidu, Cesta do Betléma a hledání noclehu) i které následujících (Klanění pastýřů, Klanění králů, Útěk do Egypta, Vraždění neviňátek). Bonusem je tzv. Rajská scéna (Stvoření světa a vyhnání z ráje) a světový unikát tzv. Rakovnická hra vánoční, která popisuje hádku pastýřů a králů u jesliček o to, komu se narodil Ježíšek, zda bohatým nebo chudým...
D5+
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Maruš Staňková 100 %
(zadáno: 4.12.2019, počet hodnocení: 36)
přínosný / zajímavý komentář
Konečně normální vánoční představení bez jakéhokoli šklebu a posmoderních blbostí, jako třeba v Minuru. A k tomu všemu spousta nádherných, nádherně interpretovaných koled. Skvělé rodinné představení. Doporučuji všem.
Pavel20 80 %
(zadáno: 2.12.2019, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
S dětmi nás naladilo na fajn vánoční atmosféru, moc hezky udělané
Karla2 90 %
(zadáno: 30.11.2019, počet hodnocení: 7)
přínosný / zajímavý komentář
Dnes jsem vzala vnoučata na představení Český betlém, krásný příběh o narození Ježíška s mnoha známými i měně známými koledami. Velmi čisté představení v žánru lidového divadla. Určitě vezmu na toto představení ještě zbytek vnoučat.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.