Divadlo Palace

Apartmá v hotelu Plaza

Premiéra: 22.10.2013 | host - Rodinné divadlo|2:10
Překlad: Ivo T. Havlů. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Jana Břežková. Režie: Martin Stropnický.
Poslední uvedení: rok 2013.
Trojice aktovek (Věrní hosté, Host z Hollywoodu, Svatební hosté), jejichž dějištěm je apartmá číslo 719 v hotelu Plaza na Páté Avenue v New Yorku a aktéry tři různorodé páry hotelových návštěvníků.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Palace
Hodnocení inscenace
Redakce
43 %
Uživatelé
75 %
7521000
Hodnocení redakce
Helena Grégrová 40 %
Pavel Širmer 40 %
Jiří Koula 40 %
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (6)

HODNOCENÍ REDAKCE
Helena Grégrová  40 %
8.4.2015 | 1525 hodnocení
+ souhlasím
45 %.
Pavel Širmer  40 %
25.9.2013 | 1846 hodnocení
+ souhlasím
Po vinohradské inscenaci inscenoval M. Stropnický problematický titul (tři komediální aktovky o třech rozdílných párech) znovu. Nové úspornější nastudování nebylo propadem, ale problémy první inscenace se do něho přenesly. Opět se nejednalo o příliš zábavnou podívanou, aktualizace a posuny k současnosti byly nedotažené a selhávaly. Oproti DnV však inscenaci prospěl menší prostor, v němž se dění na jevišti tolik neztrácelo. Kromě své „původní“ role si V. Žilková zahrála hlavní role i v dalších dvou aktovkách, ale zejména poslední se herečce příliš nepovedla. Solidní výkony M. Stropnického.
Jiří Koula  40 %
25.8.2013 | 1598 hodnocení
+ souhlasím
44,99% Po zhlédnutí druhého nastudování této "hry" musím být k autorovi kritičtější než ve svém komentáři u inscence Divadla na Vinohradech, nejen že jde o "domácí úkoly ze semináře dramatické tvorby", přidávám, že zadání bylo patrně "co nejméně východisek roztáhnout do co nejdelšího textu a kašlat na pointu". A Agáta Hanychová opravdu není herečka, což se bohužel projevilo v první "aktovce", jež by "navzdory autorovi" mohla aspirovat možná i na lehký nadprůměr.
Jiří Landa  50 %
23.8.2013 | 2946 hodnocení
+ souhlasím
Aktovky tohoto nastudování komedie N. Simona měly sestupnou úroveň. Jestliže té první Věrní hosté nelze nic zásadního vytknout (tedy až na příliš jednoduchý děj), v aktovce Host z Hollywoodu nebylo zrovna dvakrát přesvědčivé herectví V. Žilkové, stejně tak jako v třetí části Svatební hosté. Zkrácení závěrečného příběhu neprospělo pointě, která byla na rozdíl od vinohradské verze nezvládnutá a to především kvůli humorné figuře ženicha. Režisér totiž V. Navrátila stylizoval do velmi trapné polohy. Ostatně i některé další režijní vychytávky působily dost těžkopádně. Stejně jako celá inscenace.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Luckaprague  50 %
17.10.2013 | 59 hodnocení
+ souhlasím
Čekala jsem to horší, nakonec to bylo snesitelné a docela jsem se pobavila. Samozřejme divadlo Palace nemá vůbec atributy divadla, ale kina...herecké výkony byly (alespoń u profesionálů) snesitelné, ale křečovité to prostě bylo...Vyzdvihuji nabídku bufetu o přestávce, ta je jednoznačně lepší než v řadě klasických divadel.
Santini  100 %
30.9.2013 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Viděno představení DnV, shlédnut film a po několikáté i rodinné představení Martina Stropnického. Nejenom v divadle Palace, ale i v divadle Bolka Polívky i v Semaforu a pokaždé jsem se skvěle pobavila i získala poučení. Výborná konverzačka, které vévodí skvělé výkony Martina Stropnického a Veroniky Žilkové. Na těchto dvou hercích stojí celé představení a zvládají ho s nadhledem sobě vlastním: s humorem, ironií. V každém představení najdu vždy něco jiného a v tom je divadlo krásné. Za sebe mohu toto představení vřele doporučit a hercům poděkovat, protože i na nich je vidět, že si ho užívají.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.