Činoherní studio Ústí nad Labem

hamlet je mrtev. bez tíže

Premiéra: 9.12.2011. Překlad: Veronika Musilová Kyrianova. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Magdalena Klára Hůlová. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: David Šiktanc.
1:20x | Poslední uvedení: leden 2014.


„Intelektuální fraška“ reflektující současný svět ovládaný totální ekonomizací, kde otázka bytí či nebytí ztrácí na významu (když je o nebytí už rozhodnuto) a kde je nakonec aktuální otázka, zda rezignovat nebo jednat. Po několika letech odloučení se čtyři někdejší nejlepší přátelé setkávají na pohřbu jejich společného známého. Ve stejný den chystají rodiče Kurt a Karo oslavu babiččiných 95. narozenin. A zpočátku radostné setkání bývalých přátel získává nové rozměry...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
30 %
Uživatelé
63 %
6331000
Hodnocení redakce
Pavel Širmer 30 %
Jiří Landa 30 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Pavel Širmer 30 %
(zadáno: 28.2.2012, počet hodnocení: 1606)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi složitě koncipovaná struktura textu, pro jevištní realizaci nesmírně těžká, ne-li skoro nevhodná. Souvislosti se mi (snad) dařilo vypozorovat, ale nebavilo mě nad nimi přemýšlet. Možná se najdou tací, kteří tuto stavbu ocení a bude pro ně jakousi významovou nadstavbou. Pro mě je ovšem styl, jakým je hra napsána, nevydařeným experimentem, naprosto mi nevyhovoval. Nevím, co bych měl tvůrčímu týmu a hercům vytknout, jejich nasazení pokládám za dostatečné. Inscenace mě však nezaujala a minula. Kdyby se hrálo s přestávkou, nevydržel bych do konce.
Jiří Landa 30 %
(zadáno: 23.2.2012, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
Především se mi nelíbila samotná hra. Celkem jednoduchý příběh, a zejména nikterak originální, chtěl autor zamaskovat využitím strašně složité formy, kterou si pro její napsaní nešťastně zvolil. Ta nejenže fádní děj velice znepřehledňovala, ale neustálým opakováním replik a přehazováním pádů, netypickým skloňováním či nedořečeným větám, mě chvílemi i dost iritovala. Naučit se něco takového jistě vyžaduje hodně pečlivou přípravu, takže bych měl jeden návrh. Co příště energii herců využít pro smysluplnější projekt?
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Falos 50 %
(zadáno: 2.12.2013, počet hodnocení: 224)
přínosný / zajímavý komentář
dobrej petr panberger
Aussig19 90 %
(zadáno: 22.3.2012, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Získalo Cenu Marka Ravenhilla 2011.
Zuluk 50 %
(zadáno: 6.7.2013, počet hodnocení: 91)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.