Činoherní studio Ústí nad Labem

Tady je všechno ještě možné

Premiéra: 22.4.2022
Překlad knihy: Marta Eich. Dramaturgie: Tereza Marečková. Výprava: Katarína Hládeková. Hudba: Matúš Kobolka. Režie: Ivan Buraj.
Adaptace prózy současné švýcarské autorky. Mladá žena po stu­diích se rozhodne stáhnout z města na periferii, do krachující továrny, kde se zaměstná jako noční hlídačka. Píše si deník vjemů a celé dny kouká do monitoru na nehybné nic, nebo tráví čas v místní kantýně s pár posledními zaměstnanci unaveného podniku na kancelářské potřeby. Noční stráž prohlubuje vnímání a pozornost. Její myšlení, zápisy, kresby a vztahy mají v sobě ote­vřenost a schopnost vidět souvislosti, jenže které souvislosti jsou skutečně podstatné pro dobrý život? Jde utéct před obecně přijímanými obrazy úspěšného života? Mezičas v prázdném prostoru haly. Výjevy mimo zorné pole...
Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
30 %
3011000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
19.10.St19:30Městská divadla pražská | Divadlo Komedie | pražská premiéravstupenky
19.10.St19:30 vstupenky
Městská divadla pražská | Divadlo Komedie | pražská premiéra

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
KristynaMa  30 %
(zadáno: 23.4.2022, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Možná již stejnojmenná kniha, z níž představení čerpá, je plnáa neurčitých kontur, do nichž si čtenář může dosadit své představy. Nebo měla autorka myšlenku, kterou nechtěla vyjevit jen tak, zadarmo. Nevím, knihu jsem nečetla. V každém případě mi ale toto představení nesedlo. Tempo bylo pomalé, necítila jsem zvláštní napětí s blížícím se koncem, chyběla mi pointa. Na pár vteřin jsem polo-usnula a probudilo mě jediné nečekané a "vzrušující" vytrhnutí (prozrazením bych zkazila překvapení) před 20 minutovým posezením u ohně. Představení je netradiční, obsahem i vizuálem, ale protrpěla jsem ho.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.