Činoherní studio Ústí nad Labem

Tady je všechno ještě možné

Premiéra: 22.4.2022
Překlad knihy: Marta Eich. Dramaturgie: Tereza Marečková. Výprava: Katarína Hládeková. Hudba: Matúš Kobolka. Režie: Ivan Buraj.
Poslední uvedení: květen 2023.
Adaptace prózy současné švýcarské autorky. Mladá žena po stu­diích se rozhodne stáhnout z města na periferii, do krachující továrny, kde se zaměstná jako noční hlídačka. Píše si deník vjemů a celé dny kouká do monitoru na nehybné nic, nebo tráví čas v místní kantýně s pár posledními zaměstnanci unaveného podniku na kancelářské potřeby. Noční stráž prohlubuje vnímání a pozornost. Její myšlení, zápisy, kresby a vztahy mají v sobě ote­vřenost a schopnost vidět souvislosti, jenže které souvislosti jsou skutečně podstatné pro dobrý život? Jde utéct před obecně přijímanými obrazy úspěšného života? Mezičas v prázdném prostoru haly. Výjevy mimo zorné pole...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Činoherní studio Ústí nad Labem
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
60 %
6041000
Hodnocení redakce
Pavla Haflantová 70 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Pavla Haflantová  70 %
24.10.2022 | 355 hodnocení
+ souhlasím
65%
Inscenace, kde musíte zcela přistoupit na hru tvůrců. Vlastně mě to hodně bavilo sledovat, pomalé tempo nikterak neubíralo na atmosféře. Hodně formální, s vysokým zastoupením techniky a technologií, které ale akorát podtrhovaly celkové vyznění.
Je dost těžké vyjádřit pocit z podobného představení procenty. Nadprůměrně vysoké hodnocení určitě neznamená doporučení širokému publiku.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Vaklav  60 %
18.3.2023 | 276 hodnocení
+ souhlasím
Jen pozn. Hra nema 130 minut, jak je uvedeno na webu divadla. Byl jsem za 105 minut venku.
Grenz  90 %
21.10.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Úžasné. (Viděno v Komedii)
KristynaMa  30 %
23.4.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Možná již stejnojmenná kniha, z níž představení čerpá, je plnáa neurčitých kontur, do nichž si čtenář může dosadit své představy. Nebo měla autorka myšlenku, kterou nechtěla vyjevit jen tak, zadarmo. Nevím, knihu jsem nečetla. V každém případě mi ale toto představení nesedlo. Tempo bylo pomalé, necítila jsem zvláštní napětí s blížícím se koncem, chyběla mi pointa. Na pár vteřin jsem polo-usnula a probudilo mě jediné nečekané a "vzrušující" vytrhnutí (prozrazením bych zkazila překvapení) před 20 minutovým posezením u ohně. Představení je netradiční, obsahem i vizuálem, ale protrpěla jsem ho.
Národosolsobě  60 %
22.3.2023 | 324 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.