Depresivní děti touží po penězích

Sen o říši krásy

Premiéra: 31.1.2017
Předpremiéry od prosince 2016.
Výprava: Tomáš Vavříček, Renee Vidourková. Hudba: Soňa Tichá. Režie: Jakub Čermák.
Poslední uvedení: rok 2017.
První české queer fantasy drama. Dekadence, krása příchodu a krása odchodu, jed ukrytý v parfému, pět nádherných žen na jevišti a zapomenutý divadelní text z roku 1907. Všemi milovaný císař Dorian objeví jednoho dne pod svým okem stín „hluboký jako smrt“. Začíná stárnout, což v Říši krásy znamená jediné: jeho konec. Mnoho slz se ale pro něj ronit nebude. Přichází spanilý chlapec Adrian, jeho nástupce. Ovšem řád, který se zdá být brzy znovu nastolen, získává povážlivou trhlinu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Depresivní děti touží po penězích
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8031000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kliste  90 %
29.1.2018 | 17 hodnocení
+ souhlasím
Skvělé představení, které se do vás vsaje a ještě dlouho bude uvnitř vibrovat. Výborný výkon především Vandy Hybnerové.
J.anek  80 %
16.2.2017 | 416 hodnocení
+ souhlasím
Umělecká výpověď bez kompromisů, která se nesnaží zalíbit, a proto se líbí. Tíživá snová atmosféra naráží na technické limity Švehlovky, ale co. Hraje se o mnohém - krom krásy také o stáří, o strachu, o systému, jemuž se nedokážeme vzepřít a který nás drtí. Nádherná stínohra, skvostná projekce. Soustředěné výkony, které slouží celku. Ženy místo mužů. Křehkost i síla. Jakub Čermák si jde svou cestou - a dobře dělá.
Kašpárek  70 %
2.1.2021 | 13 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.