Divadlo A. Dvořáka Příbram [hlavní scéna]

Goldoniáda

Premiéra: 2.6.2016 | 2:30
Překlad: Leoš Suchařípa. Dramaturgie: Kateřina Fixová, Pavlína Schejbalová. Výprava: Kateřina Baranowska. Hudba: Petr Skoumal. Režie: Milan Schejbal.
Poslední uvedení: březen 2017.
Inscenace inspirovaná italskými komediemi Goldoniho a Gozziho, jakož i typizovanými postavami komedií dell´arte.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo A. Dvořáka Příbram
Hodnocení inscenace
Redakce
40 %
Uživatelé
30 %
3011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 20 %
Tomáš Vašíček 60 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  20 %
6.11.2016 | 3032 hodnocení
+ souhlasím
Hra M. Porubjaka je dávno za zenitem a měla zůstat uschována v divadelních archivech. Vtipy, které se kdysi možná zdály být originální jsou po čtyřiceti letech naprosto vyčpělé. Nejmarkantněji je to vidět u homosexuální dvojice, kdy divák sleduje ty nejjednodušší „teplé“ šarže v podání J. Vojty a F. Müllera. Lépe si nevede ani V. Senič v opileckých kreacích. Celé dění působí nepatřičně vykloubeně a humor odpovídá věkové hranici diváků šesti let. Aspoň, že písně P. Skoumala oživovaly prostoduchý „děj“. Inscenaci považuji za dramaturgicko-režijní omyl, s nímž herci mohli něco udělat jen stěží.
Tomáš Vašíček  60 %
6.6.2016 | 14 hodnocení
+ souhlasím
Je to jiné, není to činohra, není to muzikál, je to veselá klauniáda. Dramaturgie příbramského divadla je tradičně pestrá, Goldoniáda je toho důkazem. Její zařazení a zrežírování chce i kousek odvahy. Celý soubor se v představení vyblbne.
Deset procent získává hra navíc díky Petrovi Floriánovi, svůj díl nese i hudební formace Los Trubmeros. Filip Müller výborný pohybově, příliš se ale nechal inspirovat Donutilovým Sluhou dvou pánů.
Když vydržíte do druhé půle, což se stane většině, ale ne všem, tak se prostě a jednoduše zasmějete a řeknete si, že svět je bláznivý. Jednou za čas, proč ne? (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monulinka  30 %
22.10.2016 | 391 hodnocení
+ souhlasím
I když jsem si při úvodní klauniádě beze slov říkala, co to sakra je, nakonec se mi tahle část líbila snad nejvíc. Na to, že hra nemá moc děj, má skutečně vražednou stopáž. Herecky to taky až na pár výjimek (P. Florián) pokulhává, i když se všichni snaží a fyzicky ze sebe vydají opravdu dost. Nemůžu popřít, že jsem se i docela zasmála, ale některé fórky byly opravdu laciné a bylo mi spíš trapno. Nemám Goldoniho zrovna v oblibě, ale myslím, že se dá udělat i na úrovni. (21.6.2016, ŽDJC)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.