Divadlo Aqualung

Barva z kosmu

Premiéra: 25.11.2022
Překlad předlohy: Ondřej Neff. Dramaturgie: Kateřina Šplíchalová Mocová. Scéna: Jan Polívka. Kostýmy: Lenka Polášková. Režie: Ondřej Lážnovský.
Dramatizace známé předlohy. Extraterestriální divadelní sci-fi. Setkání dvou odlišných kultur, dvou podstat - absolutní a historické. Něco přišlo odjinud, mimo náš prostor a čas a dotklo se člověka. Co je historické, nemůže do absolutního. Co je absolutní, může kamkoli. Dotek absolutna je pro člověka vždy mezní...
Divadlo Aqualung
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
30 %
3011000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šípal  30 %
26.5.2023 | 181 hodnocení
+ souhlasím
Tohle se vážně nepovedlo a já vůbec nevím, kde začít. Tak třeba scéna: Na forbíně vpravo je obrovská studna, která polovině diváků dokonale blokuje výhled na jeviště, takže z toho mají rozhlasovku. Herectví: Herci zapomněli, že teď nedělají Pratchetta, takže jedou přepálený charakterní herectví, který se sem ani trochu nehodí. Dramaturgie: Došlo k opomenutí úplně všech motivů z předlohy a místo toho je z toho taková nepovedená variace na biblický příběh o Jobovi. Do toho jsou tam nedořešené zápletky z cestováním v čase (cože?), a zlé dějové zkratky, kdy například se dozvíme jen z vyprávění, že některým hlavním postavám je zle nebo že umřely.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.