Divadlo Archa

kol.

Obyčejní lidé

Premiéra: 22.1.2017. Dramaturgie: Ondřej Hrab. Hudba: Jan Burian ml. Režie: Jana Svobodová, Wen Hui.
Inscenace vznikla v koprodukci Divadla Archa a Evropského centra pro umění Hellerau v Drážďanech v rámci kulturního projektu Theatron.


V době, kdy reprezentanti mnoha zemí v zájmu politického byznysu pohrdají otázkami základních lidských práv, se ptáme: Kdo jsou ti obyčejní lidé, v jejichž jménu své čachry dělají?
Vladimír žije v malém městě nedaleko Prahy. Je mu 73 let. Celý svůj život pracoval jako soustružník a nástrojař. V mládí byl jedním z nejlepších tanečníků rokenrolu v Praze. Každou sobotu večer byl králem tanečních zábav na Václavském náměstí. Tancoval extravagantní "kapitalistický" tanec, dokud někdo nezavolal příslušníky SNB, kteří jej vyvedli ven. Sobotu co v sobotu se opakoval stejný příběh. Nic nemohlo potlačit jeho touhu po svobodném tanci.
Wen se narodila v 60. letech, je tanečnicí a choreografkou. Žije v Pekingu. Po studiích na divadelní akademii se měla stát primabalerínou propagandistického baletu. Mládí prožila v době studentských protestů a velkých nadějí, které se nenaplnily. Tehdy si zachránila život, ale traumatu se dodnes nemůže zbavit. V devadesátých letech založila první nezávislý taneční soubor v Číně Living Dance Studio.
Představení kombinuje principy dokumentárního divadla a tance.
Divadlo Archa
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Paya888 70 %
(zadáno: 16.12.2018, počet hodnocení: 239)
Boučková 50 %
(zadáno: 13.9.2018, počet hodnocení: 18)
Adelakle 80 %
(zadáno: 19.3.2018, počet hodnocení: 35)
přínosný / zajímavý komentář
Ine, netradicne, hra s tienom, zvukom... Pre narocnejsich divakov.
Benzin.a.petrolej 70 %
(zadáno: 23.2.2018, počet hodnocení: 11)
přínosný / zajímavý komentář
Jak žijí Číňané, kteří se probudili z propagandistického spánku. Jaké sny máme my a jaké naši vrstevníci desetitisíce km východně.
Svinibrodská zeleň 80 %
(zadáno: 18.2.2018, počet hodnocení: 45)
Andělka 70 %
(zadáno: 18.11.2017, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Komplexní divadlo s nápaditou kombinací výtvarné a hudební složky. Založeno na myšlence propojení příběhů a osudů lidí z opačných koutů světa. Měla jsem strach, že půjde o experiment, který nepochopím, ale obava byla zcela zbytečná.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.