Divadlo Archa

Žlutá tma

Premiéra: 21.9.2018
Barevný melodram. Inscenace se noří do časoprostoru, kde zrození, život a smrt nemají vzájemnou kauzalitu. Světlo se stává hudebním nástrojem, který nás vábí do nepoznaných světů. Autor je osiřelou postavou v prostoru tvořeném interaktivní hrou laserových paprsků.
Divadlo Archa
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7541000
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Marta Dusza  70 %
23.4.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Inscenace stojí na intimní atmosféře prostoru (white box proměňující se způsobem svícení), čistotě a upřímnosti, s kterou Petr Nikl na jeviště vstupuje. Atmosféru ale po prvních 20 mintutách začne rozbíjet množství světelných, lazerových efektů, které přebíjí slovo, jednání i nastolenou intimitu. I přesto jde o velmi plnohodnotnou inscenaci zajímvou pro svůj light i sound design.
Proniczanic  90 %
27.4.2019 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Nikl je pánem celého prostoru, který proměnuje v celistvý snový svět. Kombinace jeho poezie, výtvarna, specifického projevu a technické složky, která je na velmi vysoké úrovni (svěřena opravdovým profesionálům v oboru) tvoří jakýsi oživlý sen. Označení "barevný melodram" v anotaci je trefné. I přesto jak dokonalé a inovativní jsou technologie, je škoda, že nezůstalo více syrového - jakoby technika přece jen byla překážkou mezi publikem a světem Petra Nikla a my tak viděli to vše, co zrovna Nikl rozhodně nabídnout může, "přes sklo". To je ale spíš k diskuzi nad záměrem tvůrců, než nedostatkem.
Kolby  70 %
3.11.2019 | 62 hodnocení
Paya888  70 %
16.12.2018 | 309 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.