Divadlo DISK

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
20.5.19:30Netrpělivost srdce
vstupenky
21.5.So19:30Hrdina západu
vstupenky
22.5.Ne19:30Harlekýn je mrtvý
vstupenky
23.5.Po19:30Tupým koncem
vstupenky
24.5.Út19:30III. nádvoří 48/2
vstupenky
20.5.19:30 vstupenky
Netrpělivost srdce
21.5.So19:30 vstupenky
Hrdina západu
22.5.Ne19:30 vstupenky
Harlekýn je mrtvý
23.5.Po19:30 vstupenky
Tupým koncem
24.5.Út19:30 vstupenky
III. nádvoří 48/2
Adresa: Karlova 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská]
Pokladna: po-pá 17-19.30 (nebo hodinu před začátkem představení)
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.30
Nakročeno k derniéře:
Nebezpečí přetečení (květen 2022)
Hrdina západu (červen 2022)
Debata pro loutky o sedmi jednáních (červen 2022)
Netrpělivost srdce (červen 2022)
Tupým koncem (červen 2022)
Ceny vstupenek:
160 Kč / 100 Kč (studenti)
Divadlo DISK - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
umělecké vedení:
Tereza Sochová (do srpna 2021), Viktorie Schmoranzová (od září 2022)

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových konferencí (1)

Z tiskových zpráv (22)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Své inscenace zde prezentují studenti katedry činoherního divadla (KČD) a studenti katedry alternativního a loutkového divadla (KALD).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději den předem.
  • Studenti divadelních oborů uměleckých škol a oborů divadelní věda a kulturologie mají po předložení příslušného dokladu nárok na vstupenku za 20 Kč.
  • Cena programu: 5-20 Kč.

Repertoár - katedra alternativního divadla

Pláž - kol.  (1:00x)
Premiéra: 6.5.2022. Scéna: Tereza Dostálová. Kostýmy: Kristýna Khinová. Hudební spolupráce: Jáchym Vanc. Dramaturgie a režie: Karol Filo, Tobiáš Nevřiva, Viktor Prokop.
„Šumí moře, sluneční paprsky se lámou o vlny a odráží tváře, vítr hvízdá v prázdných ulitách měkkýšů vynesených z mořského dna, oblázky masírují plosky tvých nohou, na kůži se rýsují mapy z krystalků soli.“ Studenti KALD DAMU leží na rozpáleném lehátku a přemítají nad tím, zda je dnes ještě zodpovědné jet na dovolenou k moři. Jak se vyrovnat s pocitem ztrácejícího se světa? Jaké jsou hranice osobní zodpovědnosti?
  
Nebezpečí přetečení - Marta Hermannová, Matyáš Míka  (0:50x)
Premiéra: 9.1.2022. Výprava: Mariana Bouřilová. Dramaturgie a režie: Marta Hermannová, Matyáš Míka.
Poslední uvedení: květen 2022.
„Bryskní, úderná a pečlivě artikulovaná autorská událost studentů KALD. Divadlo je veliká společenská událost a pokud se jí chceme účastnit, musíme se držet celé řady společenských pravidel, díky kterým si rozumíme. Etiketa říká, že ve společnosti si všichni nejsme rovni, a tak pravidla platí pro každého trochu jinak. Když nám to vyhovuje, pak je to v pořádku. Ale co když je to úplně jinak? Co když nás to sere?“
III. nádvoří 48/2 - Eliška Říhová
Premiéra: 17.12.2021. Dramaturgie: Lenka Karaka, Johana Bártová. Výprava: Lucie Pangrácová, Ellen Pavková, Jakub Šulík. Hudební spolupráce: Michaela Švédová. Pohybová spolupráce: Lenka Nahodilová. Režie: Eliška Říhová.
Zvěstování o tom co se stane, když se za posledním návštěvníkem zavřou dveře. Pán domu už se několik let neobjevil. Bydlí tady ještě? Na nic se neptat a udržovat dům, dokud se nevrátí. Ale jak dlouho? Zavřeli jsme Boha mezi čtyři stěny s nadějí, že vždycky když se zastavíme, bude doma. Vystavěli jsme mu paláce s vysokými sloupy a klenbami, ale dnes se nám z té výšky dělá špatně. Co dál v době, kdy se svatyněmi staly meditační zahrady, minimalistické workspaces a útulné kavárny? A kdo v našich katedrálách nakonec zůstane...?
Tupým koncem - kol.  (1:05x)
Premiéra: 22.10.2021. Podle románu Fjodora Michajloviče Dostojevského „Zločin a trest“. Výprava: Mariana Bouřilová. Hudba: Vojtěch Cibulka. Dramaturgie a režie: Marta Hermannová, Matyáš Míka.
Poslední uvedení: červen 2022.
Inscenace, inspirovaná ruským realistickým dílem F. M. Dostojevského „Zločin a trest“, sleduje cestu Raskolnikova k vraždě, cestu od pouhé myšlenky k realitě vykonaného činu. Každý občas stojíme na hraně a každý máme svoji Alenu Ivanovnu...
  
Debata pro loutky o sedmi jednáních - Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš & kol.
Premiéra: 14.12.2019. Výprava: Louis Traore. Hudba: Néro Scartch. Režie: Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš & kol.
Poslední uvedení: červen 2022.
Debata o tématech, která hýbou (nejen) divadelním světem na prknech, co znamenají svět! „Máme toho dost! Máme dost zbytečných lidských předsudků. Vaše LOUTKY!“ (Diskutující navzájem neznají svoji totožnost, stejně tak jako diváci neznají totožnost diskutujících. Zváni jsou odborníci na dané téma, ale i laici, veřejné osobnosti, nebo prostě jen lidé, kteří mají touhu debatovat. Přijďte se taky zapojit do debaty! Dokážeme se poslouchat?)
Cthulhucén - kol.  (1:00x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.5.2021. Výprava: Alžběta Uhlíková. Hudba: Faolán McGowan. Námět, dramaturgie a režie: Dora Rodriguez, Jakub Vaverka, Ludvík Píza, Alžběta Uhlíková.
Poslední uvedení: duben 2022.
Originální show gigantických rozměrů, jež pod záhyby zábavy skrývá tajemství. „Měli jste někdy pocit, že něco nesedí? Že se na popud něčeho neznámého ženete za zářícím cílem, o kterém si nejste jisti, jestli tu byl odjakživa, nebo se objevil před minutou? Sníte o bohatství, adrenalinu, úspěchu, pohodlí, uznání? A co když to není váš sen? Vždyť vy jste vzhůru, ale něco jiného leží v hlubinách a spí. Nemyslete na to. Vstupte do světa soutěživosti a cenných výher, ve kterém hrají roli přesnost, rychlost a vaše sympatie. Nechte se stáhnout do hlubin reklamního a zábavního světa, ovládaného vlastním rytmem a zákonitostmi, virtuálními obchody a vírou v sebe sama. Sestupte na místo, kde se sny plní...“
Čtvrthrst je nejdelší slovo v českém jazyce, které neobsahuje ani jednu samohlásku - Ian Mikyska, Jakub Vaverka  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.2.2020. Výprava: Rufina Bazlova, Tereza Havlová. Režie: Ian Mikyska, Jakub Vaverka.
Poslední uvedení: rok 2020.
„Vnější ucho, zvukovod, bubínek, kladívko, kovadlinka, třmínek, hlemýžď, nerv, vědomí, paměť. Nikdy zcela jasné, kdy přesně věci končí...“

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 11.5.2022