Divadlo DISK

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
2.6.17:00Hladovím těsně vedle
vstupenky
2.6.19:30RAF RAF RAF
vstupenky
3.6.So19:30Červ v srdci člověka
vstupenky
4.6.Ne19:30Krev na krku kočky
vstupenky
19.6.Po17:00Encyklopedie ničeho
vstupenky
2.6.17:00 vstupenky
Hladovím těsně vedle
2.6.19:30 vstupenky
RAF RAF RAF
3.6.So19:30 vstupenky
Červ v srdci člověka
4.6.Ne19:30 vstupenky
Krev na krku kočky
19.6.Po17:00 vstupenky
Encyklopedie ničeho
Adresa: Karlova 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská]
Pokladna: po-pá 17-19.30 (nebo hodinu před začátkem představení)
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.30
Nakročeno k derniéře:
RAF RAF RAF (červen 2023)
Krev na krku kočky (červen 2023)
Spravedliví (červen 2023)
Ceny vstupenek:
200 Kč / 100 Kč
250 Kč / 130 Kč (Žebrácká opera)
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Své inscenace zde prezentují studenti katedry činoherního divadla (KČD) a studenti katedry alternativního a loutkového divadla (KALD).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději 30 minut před začátkem představení.
  • Studenti divadelních oborů uměleckých škol a oborů divadelní věda a kulturologie mají po předložení příslušného dokladu nárok na vstupenku za 20 Kč.
  • Cena programu: v ceně vstupenky.

Repertoár - katedra alternativního divadla

Uncanny: strach má velké oči - kol.  (0:50x)
Premiéra: 28.4.2023. Podle povídky Edgara Allana Poea „Zánik domu Usherů“. Překlad povídky: Josef Schwarz-Červinka. Dramaturgie: Tinka Avramova, Julie Vaňková. Scéna: Martin Tůma. Kostýmy: Marie-Andrea Wolfová, Susana Botero Santos. Hudba: Matěj Šíma, Matěj Šumbera. Pohybová spolupráce: Jaro Viňarský. Režie: Domen Šuman.
Poprvé pojem „Uncanny“ psychologicky rozpracoval německý psychiatr Ernst Jentsch, následovaný Sigmundem Freudem. Nejedná se o něco nového nebo neznámého, ale o něco, co je naopak naší mysli známé a zažité, jen se to známé ztratilo v nevědomí. Jedná se o něco, co se neodehrává za čtyřmi stěnami, ale přímo v nich. „Seděli jste někdy s přáteli u šálku čaje, viděli na stole cukřenku, která vám najednou evokovala pocit, jako byste tuhle situaci již někdy prožili? Možná v jiném čase nebo jako jiný člověk. Nebo jste se večer snažili usnout, ale v rohu pokoje se najednou zjevilo velké černé monstrum, které vás paralyzovalo? Když jste pak rozsvítili, zjistili jste, že je to pouhá hromada oblečení a že černé monstrum zmizelo se světlem.“
  
Encyklopedie ničeho - Tinka Avramova & kol.
Premiéra: 2.3.2023. Dramaturgie: Zuzana Šklíbová, Fedir Kis. Výprava: Anna Nevrlá. Hudba: Matěj Šíma. Pohybová spolupráce: Petra Hauerová. Režie: Tinka Avramova.
Inscenace zabývající se tématem nonsensu v kontextu divadelního prostředí a prozkoumávající identitu nonsensu, jak individuální identitu každého z herců, tak kolektivní identitu celé skupiny. Jak se může nonsens transformovat skrze osobní zkušenost v divadelní zážitek...? „Nic je záporný pojem, který získává význam teprve svým protikladem - něco.“
RAF RAF RAF - Emil Rothermel, Antonie Formanová & kol.  (0:50x)
Premiéra: 21.10.2022. Dramaturgie: Aljoša Lovrić Krapež. Scéna: Louis Traore. Kostýmy: Veronika Traburová. Hudba: Nikola Šolaja, Martin Michálek a citace. Pohybová spolupráce: Dora Sulženko Hoštová. Režie: Emil Rothermel, Antonie Formanová.
Poslední uvedení: červen 2023.
Pod zkratkou RAF známe skupinu, kterou odpor vůči fašistickému Německu dohnal ke spáchání činů antických rozměrů. Násilí právem, bez práva, násilí proti právu. Inscenace vypráví příběh, který skončí válečným konfliktem, několikanásobnou vraždou a gladiátorskými zápasy. Poté se snad zjistí, zda smí Herkules zabít hydru...
57'12'' - kol.  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 16.12.2022. Výprava: Zuzana Sceranková. Hudební spolupráce: Jan Burian ml. Pohybová spolupráce: Dora Sulženko Hoštová. Dramaturgie a režie: Roman Poliak, Jan Froněk.
Poslední uvedení: květen 2023.
Pohybová inscenace o svém vlastním trvání. Tři performeři sledují plynutí času v jedinečném okamžiku. Čas jako hybná síla, jež žene představení pořád dál, jediným možným směrem. Stáčí se za svůj vlastní horizont, natahuje se a vzápětí se vyjevuje ve své ohromné absolutnosti...
  
Pláž - kol.  (1:00x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 6.5.2022. Scéna: Tereza Dostálová. Kostýmy: Kristýna Khinová. Hudební spolupráce: Jáchym Vanc. Dramaturgie a režie: Karol Filo, Tobiáš Nevřiva, Viktor Prokop.
Poslední uvedení: květen 2023.
„Šumí moře, sluneční paprsky se lámou o vlny a odráží tváře, vítr hvízdá v prázdných ulitách měkkýšů vynesených z mořského dna, oblázky masírují plosky tvých nohou, na kůži se rýsují mapy z krystalků soli.“ Studenti KALD DAMU leží na rozpáleném lehátku a přemítají nad tím, zda je dnes ještě zodpovědné jet na dovolenou k moři. Jak se vyrovnat s pocitem ztrácejícího se světa? Jaké jsou hranice osobní zodpovědnosti?
  
III. nádvoří 48/2 - Eliška Říhová  (1:20x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 17.12.2021. Dramaturgie: Lenka Karaka, Johana Bártová. Výprava: Lucie Pangrácová, Ellen Pávková, Jakub Šulík. Hudební spolupráce: Michaela Švédová. Pohybová spolupráce: Lenka Nahodilová. Režie: Eliška Říhová.
Poslední uvedení: únor 2023.
Zvěstování o tom co se stane, když se za posledním návštěvníkem zavřou dveře. Pán domu už se několik let neobjevil. Bydlí tady ještě? Na nic se neptat a udržovat dům, dokud se nevrátí. Ale jak dlouho? Zavřeli jsme Boha mezi čtyři stěny s nadějí, že vždycky když se zastavíme, bude doma. Vystavěli jsme mu paláce s vysokými sloupy a klenbami, ale dnes se nám z té výšky dělá špatně. Co dál v době, kdy se svatyněmi staly meditační zahrady, minimalistické workspaces a útulné kavárny? A kdo v našich katedrálách nakonec zůstane...?

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 26.5.2023