Divadlo DISK

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
31.10.Ne19:30Bouře
vstupenky
1.11.Po19:30Tupým koncem
vstupenky
3.11.St19:30Cthulhucén
vstupenky
4.11.Čt19:30Hrdina západu
vstupenky
8.11.Po19:30Přelet nad kukaččím hnízdem
vstupenky
31.10.Ne19:30 vstupenky
Bouře
1.11.Po19:30 vstupenky
Tupým koncem
3.11.St19:30 vstupenky
Cthulhucén
4.11.Čt19:30 vstupenky
Hrdina západu
8.11.Po19:30 vstupenky
Přelet nad kukaččím hnízdem
Adresa: Karlova 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská]
Pokladna: po-pá 16-19.30 (nebo hodinu před začátkem představení)
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.30
Připravuje se:
Netrpělivost srdce - Stefan Zweig, Monika Hliněnská (listopad 2021, KČD)
Harlekýn je mrtev - Josef Doležal (únor 2022, KČD)
Aktuální repertoár:
katedra činoherního divadla: Bouře | Digitální podzemí | Hrdina západu | Instalace izolace | Přelet nad kukaččím hnízdem
katedra alternativního divadla: Cthulhucén | Debata pro loutky o sedmi jednáních | Tupým koncem
Nakročeno k derniéře:
Bouře (listopad 2021)
Přelet nad kukaččím hnízdem (listopad 2021)
Ceny vstupenek:
160 Kč / 100 Kč (studenti)
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Své inscenace zde prezentují studenti katedry činoherního divadla (KČD) a studenti katedry alternativního a loutkového divadla (KALD).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději den předem.
  • Studenti divadelních oborů uměleckých škol a oborů divadelní věda a kulturologie mají po předložení příslušného dokladu nárok na vstupenku za 20 Kč.
  • Cena programu: 5-20 Kč.

Repertoár - katedra alternativního divadla

Tupým koncem - kol.
Premiéra: 22.10.2021. Podle románu Fjodora Michajloviče Dostojevského „Zločin a trest“. Výprava: Mariana Bouřilová. Hudba: Vojtěch Cibulka. Dramaturgie a režie: Marta Hermannová, Matyáš Míka.
Inscenace, inspirovaná ruským realistickým dílem F. M. Dostojevského „Zločin a trest“, sleduje cestu Raskolnikova k vraždě, cestu od pouhé myšlenky k realitě vykonaného činu. Každý občas stojíme na hraně a každý máme svoji Alenu Ivanovnu...
Cthulhucén - kol.
Premiéra: 26.5.2021. Výprava: Alžběta Uhlíková. Hudba: Faolán McGowan. Námět a režie: Dora Rodriguez, Jakub Vaverka, Ludvík Píza, Alžběta Uhlíková.
Originální show gigantických rozměrů, jež pod záhyby zábavy skrývá tajemství. „Měli jste někdy pocit, že něco nesedí? Že se na popud něčeho neznámého ženete za zářícím cílem, o kterém si nejste jisti, jestli tu byl odjakživa, nebo se objevil před minutou? Sníte o bohatství, adrenalinu, úspěchu, pohodlí, uznání? A co když to není váš sen? Vždyť vy jste vzhůru, ale něco jiného leží v hlubinách a spí. Nemyslete na to. Vstupte do světa soutěživosti a cenných výher, ve kterém hrají roli přesnost, rychlost a vaše sympatie. Nechte se stáhnout do hlubin reklamního a zábavního světa, ovládaného vlastním rytmem a zákonitostmi, virtuálními obchody a vírou v sebe sama. Sestupte na místo, kde se sny plní...“
Debata pro loutky o sedmi jednáních - Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš & kol.
Premiéra: 14.12.2019. Výprava: Louis Traore. Hudba: Néro Scartch. Režie: Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš & kol.
Debata o tématech, která hýbou (nejen) divadelním světem na prknech, co znamenají svět! „Máme toho dost! Máme dost zbytečných lidských předsudků. Vaše LOUTKY!“ (Diskutující navzájem neznají svoji totožnost, stejně tak jako diváci neznají totožnost diskutujících. Zváni jsou odborníci na dané téma, ale i laici, veřejné osobnosti, nebo prostě jen lidé, kteří mají touhu debatovat. Přijďte se taky zapojit do debaty! Dokážeme se poslouchat?)
Čtvrthrst je nejdelší slovo v českém jazyce, které neobsahuje ani jednu samohlásku - Ian Mikyska, Jakub Vaverka  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 21.2.2020. Výprava: Rufina Bazlova, Tereza Havlová. Režie: Ian Mikyska, Jakub Vaverka.
Poslední uvedení: rok 2020.
„Vnější ucho, zvukovod, bubínek, kladívko, kovadlinka, třmínek, hlemýžď, nerv, vědomí, paměť. Nikdy zcela jasné, kdy přesně věci končí...“

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 21.10.2021