Divadlo DISK

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
29.9.Čt19:30Krev na krku kočky
vstupenky
30.9.19:30Spravedliví
vstupenky
2.10.Ne19:30Nová generace
vstupenky
5.10.St19:30Spravedliví
vstupenky
6.10.Čt19:30III. nádvoří 48/2
vstupenky
29.9.Čt19:30 vstupenky
Krev na krku kočky
30.9.19:30 vstupenky
Spravedliví
2.10.Ne19:30 vstupenky
Nová generace
5.10.St19:30 vstupenky
Spravedliví
6.10.Čt19:30 vstupenky
III. nádvoří 48/2
Adresa: Karlova 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská]
Pokladna: po-pá 17-19.30 (nebo hodinu před začátkem představení)
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.30
Připravuje se:
RAF RAF RAF - Emil Rothermel, Antonie Formanová & kol. (říjen 2022, KALD)
Aktuální repertoár:
katedra činoherního divadla: 20 / 21 | Červ v srdci člověka | Harlekýn je mrtvý | Instalace izolace | Kočka na kolejích | Krev na krku kočky | Spravedliví
katedra alternativního divadla: III. nádvoří 48/2 | Pláž
Ceny vstupenek:
160 Kč / 100 Kč (studenti)
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Své inscenace zde prezentují studenti katedry činoherního divadla (KČD) a studenti katedry alternativního a loutkového divadla (KALD).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději den předem.
  • Studenti divadelních oborů uměleckých škol a oborů divadelní věda a kulturologie mají po předložení příslušného dokladu nárok na vstupenku za 20 Kč.
  • Cena programu: 5-20 Kč.

Repertoár - katedra alternativního divadla

RAF RAF RAF - Emil Rothermel, Antonie Formanová & kol.  (připravuje se)
Pod zkratkou RAF známe skupinu, kterou odpor vůči fašistickému Německu dohnal ke spáchání činů antických rozměrů. Násilí právem, bez práva, násilí proti právu. Inscenace vypráví příběh, který skončí válečným konfliktem, několikanásobnou vraždou a gladiátorskými zápasy. Poté se snad zjistí, zda smí Herkules zabít hydru...
Pláž - kol.  (1:00x)
Premiéra: 6.5.2022. Scéna: Tereza Dostálová. Kostýmy: Kristýna Khinová. Hudební spolupráce: Jáchym Vanc. Dramaturgie a režie: Karol Filo, Tobiáš Nevřiva, Viktor Prokop.
„Šumí moře, sluneční paprsky se lámou o vlny a odráží tváře, vítr hvízdá v prázdných ulitách měkkýšů vynesených z mořského dna, oblázky masírují plosky tvých nohou, na kůži se rýsují mapy z krystalků soli.“ Studenti KALD DAMU leží na rozpáleném lehátku a přemítají nad tím, zda je dnes ještě zodpovědné jet na dovolenou k moři. Jak se vyrovnat s pocitem ztrácejícího se světa? Jaké jsou hranice osobní zodpovědnosti?
  
III. nádvoří 48/2 - Eliška Říhová  (1:20x)
Premiéra: 17.12.2021. Dramaturgie: Lenka Karaka, Johana Bártová. Výprava: Lucie Pangrácová, Ellen Pávková, Jakub Šulík. Hudební spolupráce: Michaela Švédová. Pohybová spolupráce: Lenka Nahodilová. Režie: Eliška Říhová.
Zvěstování o tom co se stane, když se za posledním návštěvníkem zavřou dveře. Pán domu už se několik let neobjevil. Bydlí tady ještě? Na nic se neptat a udržovat dům, dokud se nevrátí. Ale jak dlouho? Zavřeli jsme Boha mezi čtyři stěny s nadějí, že vždycky když se zastavíme, bude doma. Vystavěli jsme mu paláce s vysokými sloupy a klenbami, ale dnes se nám z té výšky dělá špatně. Co dál v době, kdy se svatyněmi staly meditační zahrady, minimalistické workspaces a útulné kavárny? A kdo v našich katedrálách nakonec zůstane...?
Tupým koncem - kol.  (1:05x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 22.10.2021. Podle románu Fjodora Michajloviče Dostojevského „Zločin a trest“. Výprava: Mariana Bouřilová. Hudba: Vojtěch Cibulka. Dramaturgie a režie: Marta Hermannová, Matyáš Míka.
Poslední uvedení: červen 2022.
Inscenace, inspirovaná ruským realistickým dílem F. M. Dostojevského „Zločin a trest“, sleduje cestu Raskolnikova k vraždě, cestu od pouhé myšlenky k realitě vykonaného činu. Každý občas stojíme na hraně a každý máme svoji Alenu Ivanovnu...
  
Debata pro loutky o sedmi jednáních - Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš & kol.  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 14.12.2019. Výprava: Louis Traore. Hudba: Néro Scartch. Režie: Kateřina Císařová, Štěpán Gajdoš & kol.
Poslední uvedení: červen 2022.
Debata o tématech, která hýbou (nejen) divadelním světem na prknech, co znamenají svět! „Máme toho dost! Máme dost zbytečných lidských předsudků. Vaše LOUTKY!“ (Diskutující navzájem neznají svoji totožnost, stejně tak jako diváci neznají totožnost diskutujících. Zváni jsou odborníci na dané téma, ale i laici, veřejné osobnosti, nebo prostě jen lidé, kteří mají touhu debatovat. Přijďte se taky zapojit do debaty! Dokážeme se poslouchat?)

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 22.9.2022