Divadlo DISK

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence lze platit platební kartou vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty
Nejbližší představení:
31.1.Út19:30RAF RAF RAF
vstupenky
1.2.St19:30Soumrak monster: Zrození apokalypsy
vstupenky
2.2.Čt19:30III. nádvoří 48/2
vstupenky
4.2.So17:0020 / 21
vstupenky
4.2.So19:30Krev na krku kočky
vstupenky
31.1.Út19:30 vstupenky
RAF RAF RAF
1.2.St19:30 vstupenky
Soumrak monster: Zrození apokalypsy
2.2.Čt19:30 vstupenky
III. nádvoří 48/2
4.2.So17:00 vstupenky
20 / 21
4.2.So19:30 vstupenky
Krev na krku kočky
Adresa: Karlova 26, Praha 1 [zobrazit na mapě]
[metro A Staroměstská]
Pokladna: po-pá 17-19.30 (nebo hodinu před začátkem představení)
Předprodej: od 10. dne v měsíci na celý následující měsíc
Začátky: 19.30
Nakročeno k derniéře:
III. nádvoří 48/2 (únor 2023)
Ceny vstupenek:
200 Kč / 100 Kč
250 Kč / 130 Kč (Žebrácká opera)
Poznámky a upozornění:
  • Divadlo DISK je součástí Divadelní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Své inscenace zde prezentují studenti katedry činoherního divadla (KČD) a studenti katedry alternativního a loutkového divadla (KALD).
  • Vstupenky nejsou místenkami.
  • Rezervované vstupenky je nutné vyzvednout nejpozději den předem.
  • Studenti divadelních oborů uměleckých škol a oborů divadelní věda a kulturologie mají po předložení příslušného dokladu nárok na vstupenku za 20 Kč.
  • Cena programu: v ceně vstupenky.

Repertoár - katedra činoherního divadla

Soumrak monster: Zrození apokalypsy - Marius von Mayenburg
Premiéra: 27.1.2023. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Róbert Štefančík (Soumrak monster), Marie-Luisa Purkrábková (Bang). Výprava: Anna Šmídová, Barbora Klenová, Jakub Peruth. Hudba: Štěpán Krtička (Bang). Režie: Klára Vosecká.
Dvě hry současného německého dramatika. „Soumrak monster“ je černá groteska o malosti člověka a o tom, co se stane, když se Vilém Schrumpf v zoufalé snaze po reprodukci pokusí vyrovnat Bohu... „Bang“ je černá komedie o světě, kde se problémy schovávají za perfektní image, a o pětiletém Ralfovi, který ví, jak je vyřešit. Přímým přenos z ideálního domova. Perfektní výchova, dokonalí rodiče a geniální dítě. Ralf je výjimečné dítě, výrazné dítě. Má obrovský talent a brzo to tady celý převezme...
14!    
Žebrácká opera aneb Kauza vyližmetr - libreto: Kateřina Volánková
hudba: Robin Schenk
texty písní: Tomáš Ráliš
 (2:00)
Premiéra: 18.11.2022. Podle stejnojmenné hry Johna Gaye. Dramaturgie: Adéla Čermáková. Výprava: Hana Kessnerová, Klára Pavlíčková. Choreografie: Karolína Gilová. Režie: Kateřina Volánková.
Muzikálová adaptace „Žebrácké opery“ o prodejnosti světa, který rozkrádá sám sebe. Jaká jsou pravidla hry a kdo má moc? Kdo pracuje pro koho? Každý s každým, a přitom všichni proti všem. Jen tak se zvítězí nad pravdou a nenávistí. Slušnost a mravy stranou prosím, teď se obchoduje...
  
Krev na krku kočky - Rainer Werner Fassbinder  (1:15x)
Premiéra: 16.9.2022. Překlad: Martina Černá. Dramaturgie: Róbert Štefančík. Scéna: Anna Šmídová. Kostýmy: Jakub Peruth. Hudba: Mariana Jouzová. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Klára Vosecká.
Raný společenský protest kontroverzního „enfant terrible” německé nové vlny. Phoebe (Duch doby) byla na Zem vyslána z daleké hvězdy s úkolem napsat reportáž o lidské demokracii. Phoebe (Duch doby) má ovšem problém. Přestože se naučila slova, nerozumí řeči lidí... „Víš, ve společnosti se dá jakž takž přežít, ona ti dokonce leccos nabízí. Musíš jenom přijít na to, kde je tvoje místo. A bez práce nejsou koláče, leda že bys měl kapitál.”
15!    
Červ v srdci člověka - Kristýna Nebeská, Kateřina Volánková & kol.  (studio Řetízek)
Premiéra: 30.4.2022. Koláž z děl Virginie Woolfové, Sylvie Plath a Sarah Kane. Dramaturgie: Kristýna Nebeská. Výprava: Hana Kessnerová, Klára Pavlíčková. Režie: Kateřina Volánková.
Koláž z děl Virginie Woolfové, Sylvie Plath a Sarah Kane. „Červ je v srdci člověka. Tam ho musíme hledat. Musíme tedy sledovat a pochopit zhoubnou hru, která vede od prozíravosti vůči existenci až k útěku ze života.“
Spravedliví - Albert Camus  (1:40)
Premiéra: 1.4.2022. Překlad: Alena Šabatková. Dramaturgie: Adéla Čermáková. Výprava: Lucie Pangrácová, Barbora Klenová. Hudební spolupráce: Štěpán Kopečný. Režie: Róbert Štefančík.
Krutě existenciální drama nositele Nobelovy ceny za literaturu. Příběh teroristů. Je vražda tyrana vraždou? Kdo zemře pro budoucnost, je hrdina nebo falešný mučedník? Kde najít lásku, kde najít spravedlnost...?
    
Kočka na kolejích - Josef Topol  (0:55x)
Premiéra: 20.3.2022. Výprava: Hana Kessnerová. Hudba: Ramin Kuliev. Úprava a režie: Adolf Smári Unnarsson.
Nový pohled na známou českou hru a jeden z nejvíc fascinujících příběhů moderního českého divadla. Nic není, jak se zdá, hra se neustále mění a překvapuje, přechází od cynismu k jemnosti, od krutosti k něžnosti, od naděje k zoufalství. Dva milenci, Évi a Véna, čekají na vlak. Milenci hovoří o svém vztahu, o minulosti, současnosti a budoucnosti. Ze zdánlivě banální hádky vzniká existenciální debata...
20 / 21 - Tomáš Ráliš
Premiéra: 27.2.2022. Dramaturgie: Adéla Čermáková. Výprava: Anna Šmídová. Hudba: Martin Šimek. Režie: Kateřina Volánková.
„Noc prolitá šampaňským. Noc plná naděje. Noc, kdy se může stát úplně všechno, ale nemusí se změnit vůbec nic. Sníh. Chlad. A míjející cesty společnosti osamělých srdcí. Ticho. Vločky. Stíny. Noc, ta poslední v roce. Sirény. A zase ticho. Tepající život a pak mrtvo. Tak co? Je něco jinak?“
Harlekýn je mrtvý - Josef Doležal  (1:30x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 8.2.2022. Dramaturgie: Kryštof Krejčí. Výprava a hudba: Martin Šimek. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Josef Doležal.
Poslední uvedení: říjen 2022.
Černá groteska, která netradičním způsobem reaguje na svět, v němž se změna stala pouze zapomenutým pojmem. Na jednom parkovišti jednoho nákupního centra se před očima diváků rozvíjí příběh commedie dell’arte. Všem dobře známá postava darebáka Harlekýna již po tisící vplouvá do zaběhnutého soukolí eskapád, lazzi a soubojů dobra se zlem. Co když se ale problém zakázané lásky vyřeší sám, a to i bez Harlekýnova důvtipu? Když realita začne dopadat s takovou silou, že postupně rozloží hranice, které se zdály nezpochybnitelné? Je ještě možné pokračovat v hraní přidělené role navzdory skutečnosti, že vše, co ji definovalo, je hudbou minulosti? Kdo formuje společnost – člověk, anebo okolnosti? A umírá se skutečně na mor...?
15!  
Netrpělivost srdce - Stefan Zweig, Monika Hliněnská  (2:15)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 19.11.2021. Překlad románu: Božena Koseková. Dramaturgie: David Košťák. Výprava: Michaela Semotánová. Hudba: Johann J. Foss, Karolína Hanzlová, Jakob Schubert. Pohybová spolupráce: Martin Pacek. Režie: Monika Hliněnská.
Poslední uvedení: červen 2022.
Adaptace klasického románu, který je groteskní, avšak naléhavou a zcela současnou výpovědí jedince, jenž se snaží zalíbit svému okolí natolik, že ztrácí vlastní identitu. Anton Hofmiller chce být dobrým člověkem. Nesnese pomyšlení, že by si o něm ostatní mysleli opak. A dobrý člověk přeci neodmítne pozvání do lepší společnosti. Dobrý člověk přeci nebude odmítat štědré dary. Dobrý člověk přeci neodepře pozornost dívce, která je chromá, byť je to v rozporu s tím, co si žádá srdce. Nadějný poručík dělá jeden ústupek za druhým, zatímco doba se neomylně řítí vstříc 1. světové válce...
Hrdina západu - John Millington Synge  (1:55)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 23.9.2021. Překlad: Martin Hilský. Dramaturgie: Monika Hliněnská. Scéna: Michal Spratek. Kostýmy: Linda Holubová. Hudba: Pavel Čeněk Vaculík. Režie: Vít Kořínek.
předpremiéry od června 2021
Poslední uvedení: červen 2022.
Drsná komedie přinášející nekompromisní příběh o dospívání a hledání vlastního místa ve světě. Do ospalé vesnice na západních březích Irska přichází jednoho studeného večera Christy Mahon, mladík na prahu dospělosti, který se prořekne, že právě zabil vlastního otce. Ke svému velkému překvapení je zde za svůj čin oslavován. Ženy se o něj perou, místní větrem ošlehaní muži se drží v uctivé vzdálenosti a nic jako by nestálo v cestě svatbě s dcerou místního hospodského, které se zdá, že v Christym nalezla svého vysněného prince z pohádky. Co když to ale bylo s jeho chrabrým činem celé trochu jinak? Dokáže Christy obstát v prostředí, jehož obyvatelé přecházejí od lásky k nenávisti stejně rychle, jako se v Irsku mění slunečný den v prudkou průtrž mračen...?
Instalace izolace - kol.  (1:15x)
(inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 17.9.2021. Dramaturgie: Kateřina Studená, David Košťák. Scéna: Julie Sztogrýnová. Kostýmy: Anna Havelková. Hudba: Štěpán Kopečný a citace. Texty písní: Barbora Váchová, Martin Bednár. Pohybová spolupráce: Zuzana Šimáková. Režie: Herman Čolek.
Poslední uvedení: říjen 2022.
Autorský projekt vzniklý improvizací deseti herců ve zcela fiktivním prostoru, do něhož vstupují s očekáváními, která se nenaplní. Když impuls nepřichází zvenku, musí přijít zevnitř...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 30.1.2023