Divadlo DISK [katedra činoherního divadla]

Slečna Julie

Premiéra: 31.1.2016 | 1:20x
Adaptace stejnojmenné divadelní hry Augusta Strindberga. Výprava: Klára Suchá, Auður Ösp, Laura Camila Cortes. Režie: Ida Kat Balslev.
Poslední uvedení: rok 2016.
Adaptace divadelní hry Augusta Strindberga přenesená do prostředí tanečního klubu, která se soustředí na mladou generaci a poukazuje na lidské nedostatky a hodnoty v rytmu dnešní doby.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DISK
Hodnocení inscenace
Redakce
50 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 50 %

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  50 %
4.2.2016 | 2946 hodnocení
+ souhlasím
Přenesení hry do prostředí tanečního klubu bylo de facto jediným zásadním režijními vkladem. Jinak se víceméně jednalo o nezajímavou podívanou, v níž herecky obstála pouze T. Hofová. Její Kristina opravdu žila, byla plnohodnotnou figurou. Opak se pak dá říci o Jeanovi D. Viana. Režijně-herecký výklad postavy totiž nedal odpověď na to, čím právě on mohl obě ženy tak uhranout. S. Arnsteinová se svojí Julií bojovala se střídavými úspěchy a prohrami. Od podobného typu inscenace očekávám zřetelnou režijní výpověď, ta se však v tomto případě rozplynula do otázky: Proč?!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.