Divadlo DÍVADLO

Africká pohádka

Premiéra: 26.3.2014 | 0:35x
Výprava: Jan Lepšík. Hudba: Igor Lecian. Texty písní: Klára Peřinová. Režie: Markéta Mráziková Pellarová.
Poslední uvedení: rok 2016.
Na severu Afriky je veliké vedro a poušť, kde nic neroste a vypadá to, že se tam ani nic neděje. Ale to je jenom zdání. U staré studny se to mele - kunamanský kupec a mládenec Voharia se právě perou o co? O kozu! A jak to tak bývá - kdo chce moc, nemá nic a to platí všude, i v Africe. Naštěstí je kolem toho veliká legrace, že se tomu zasmějí děti, dospělí i celá africká vesnice...
D3+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DÍVADLO
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Pavla Haflantová 70 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
29.7.2014 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
65% Konejšivý příběh ze světa, v němž se sice může zlo objevit, leč bude nevyhnutelně odhaleno a potrestáno, zabalený v inscenaci disponující písněmi vskutku evokujícími kraje africké, sympatickými herci (viděno v obsazení Carolina Giacominová a Vojtěch Morava) a působivou výpravou, v níž se ukrývá více, než by se na první pohled mohlo zdát, stejně jako ve Smolíčkovi se i zde nabízí přesah pro vnímavého dospělého diváka, více viz blog.
Pavla Haflantová  70 %
30.6.2014 | 355 hodnocení
+ souhlasím
Hravá a nápaditá inscenace s pěknými písničkami.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zeleny_caj  80 %
22.8.2014 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Veselá nekomplikovaná pohádka, rychlý spád, chytlavé písničky, vtipné hlášky, pěkně vymyšlená scéna. A parádní interakce s dětským divákem. Určitě doporučuju!

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.