Divadlo DÍVADLO [Bytové divadlo Vinohradská]

O prasátku a myšce

Premiéra: 22.2.2015 | 0:40x
Hudba: Jaroslav Noha. Výprava, loutky a režie: Vojtěch Morava.
Poslední uvedení: rok 2018.
Netradiční pohádka pro nejmenší děti, v níž samozřejmě zvítězí dobro nad zlem.
D2+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DÍVADLO
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
80 %
8011000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 70 %
Jiří Landa 60 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  70 %
29.3.2015 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
65% Veselá pohádka pro "mrňata", jež zaujme a zároveň obsahuje poselství (dokonce tříkrokový návod), jak se vypořádat se zlem. Její "tajnou zbraní" je ovšem Carolina Giacominová, jejíž stylizace do roztržité vypravěčky je vskutku kouzelná (byť na premiéře bylo vidět, že jde ne vždy o zamýšlený efekt, ale to se "ohraje" a dětem to nevadilo), přičemž zároveň dokázala reagovat na nečekané reakce nejmenších diváků (což je u tohoto typu inscenací nutný základ).
Jiří Landa  60 %
2.3.2015 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
C. Giacominová na premiéře nepůsobila zcela jistě, což však přičítám zejména náročnosti pohádkového projektu, který stojí a padá pouze s jejím výkonem. Navíc je nutné podobný typ inscenace několikrát odehrát, aby ve "spolupráci" s reakcemi malých diváků našel adekvátní výslednou podobu. Za šťastnou nepovažuji ústřední píseň, která není melodicky ani textově tak chytlavá a na první poslech zapamatovatelná, aby si ji děti mohly rychle osvojit. Jsem si ovšem téměř jistý, že vlivem repríz se i tato pohádka zařadí mezi ostatní aspoň "sedmdesátiprocentní" počiny talentovaných tvůrců Divadla Dívadla.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zeleny_caj  80 %
16.8.2015 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Pěkné, veselé, písničkové, kontaktní. Vtipné loutky a krásný duhový deštník! V podání Vojtěcha Moravy je to příjemně civilní a přesto celé legrační. Nesnáším, když se herci před dětmi lacině pitvoří, tady herec působí přirozeně roztržitě a chválím funkční komunikaci s diváky.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.