Divadlo DÍVADLO [Bytové divadlo Vinohradská]

Smolíček

Premiéra: 21.12.2013 | 0:45x
Výprava a loutky: Jakub Baran. Hudba: Milan Zítka. Režie: Markéta Mráziková Pellarová.
Poslední uvedení: rok 2015.
To je tak, když se Smolíček pacholíček, obyčejný kluk a táta, který má moc práce, sešli v garáži. Zlaté parohy? Komu patří?! Určitě tomu jelenovi, co chodí každé ráno na pastvu a varoval Smolíčka, ať nikdy nikomu neotevírá. Smolíček slíbil, jenže…není lehké odolat! Komu? No, přeci jezinkám, těm nejzábavnějším bytostem, jaké si umíte představit. Naštěstí má Smolíček silný hlas a děti mu pomohou a vše dopadne tak jak má.
D3+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo DÍVADLO
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8021000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Jiří Koula 70 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
15.5.2014 | 2964 hodnocení
+ souhlasím
Na inscenaci je znát, že ji připravila "mladá krev". Klasický pohádkový příběh je zasazen do rámce hry otce a syna, přičemž režie invenčním způsobem využívá různých rekvizit nacházejících se na místě činu - v garáži. Za vrchol invence tvůrců považuji zpracování hned tří druhů jezinek a „zlaté parohy“. V. Morava a J. Baran si s rolemi otce respektive syna poradili na výbornou, zejména pak J. Baran v nelehké úloze malého klučíka působí kouzelně a naprosto přirozeně. Vlastně až zapomenete, že sledujete herce, jenž překročil třicítku. Inscenace má i fajn bonus: pobaví se nejen děti, ale i rodiče.
Jiří Koula  70 %
30.12.2013 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
65% Hravá inscenace s přesahem, kouzelnými jezinkami a půvabnou kutilskou poetikou, více viz blog. (více v článku na blogu)
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Zeleny_caj  80 %
29.5.2014 | 24 hodnocení
+ souhlasím
Všem známá pohádka v novém hávu. Hraje se v tatínkově dílně, kde se dá najít tolik pokladů! Učí děti tomu, že divadlo si můžeme zahrát všude a že si samy můžou vyrobit veselou loutku. Zábavné i pro dospělé.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.