Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Velké divadlo]

Král Ubu

Premiéra: 9.2.2019. Překlad: Prokop Voskovec. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Jana Hauskrechtová. Kostýmy: Andrijana Trpković. Hudba: Filip Šebšajevič. Pohybová spolupráce: Jarmila Hruškociová. Úprava a režie: Lucie Ferenzová.
Poslední uvedení: březen 2019.


Kdysi skandální dramatická hyperbola o bořivé síle hlouposti s prvky perzifláže, lyriky či drastické grotesky. Král Ubu je opakem aristokratické vznešenosti. Je ztělesněním hlouposti, chlípnosti, nenasytnosti a vulgarity. Opilý nabitou mocí dokazuje, že bezpráví není o nic horší než právo. Přízemnost okolí jeho moc legalizuje...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
25 %
2521000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
J.anek 0 %
(zadáno: 11.1.2020, počet hodnocení: 318)
přínosný / zajímavý komentář
Dokonalý propadák, ukázkový omyl, na který má občas každé divadlo právo. Myslím, že nemělo dojít ani k premiéře. Bylo to nicméně poučné. I slepé cesty je občas dobré prozkoumat.
Georgearrow 50 %
(zadáno: 9.2.2019, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
První polovina velmi ztěžklá, naivně civilní, otravná. V druhé polovině se inscenace rozjela a konstantní a destilovaná blbost davu slavila opět, jako vždy, svůj triumf.
"Zatrubte prdelí v tubu, ať žije nás otec Ubu!"

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.