Divadlo J. K. Tyla Plzeň [Velké divadlo]

Kazimír a Karolína

Premiéra: 16.12.2017 | 1:45
Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ivan Acher. Režie: Thomas Zielinski.
Poslední uvedení: listopad 2018.
Zdánlivě banální příběh dvou milenců, který patří nesporně k vrcholům dramatické tvorby dvacátého století. Prostý řidič Kazimír a jeho milá Karolína si spolu vyrazí na pouť, ale kvůli vzájemnému nepochopení se pohádají a každý prožívá magický pouťový večer po svém; každý kráčí vstříc svému vlastnímu osudu. Dají se ještě spolu dohromady? Pokažený milostný příběh má mimořádnou vnitřní sílu a přesvědčivost. Zdá se, že postavy používají jazyk nikoli ke vzájemné domluvě, ale k tomu, aby se mohly obelhávat. Neříkají, co cítí, ale co si myslí, že by měly říct. Ale láska přece nikdy neumírá...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo J. K. Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
34 %
3471000

Volby

Hodnocení (7)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Bišu  20 %
(zadáno: 29.5.2018, počet hodnocení: 184)
přínosný / zajímavý komentář
Dle úvodních slov zdánlivě banální příběh dvou milenců proměněný v totálně banální příběh dvou milenců. Bez nápadu, fantazie, humoru, divné dialogy, nesourodé kostýmy. Jediným pozitivním momentem byly hezké nohy A. Mohylové a modré šaty, které jí moc slušely. Na celé představení opravdu dost málo.
Audience  10 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Autor se ponořil se svojí sondou tak hluboko do mezilidských vztahů, až tam na ně vlastně nikdo neviděl. Nepřesvědčivé, nekonzistentní představení postrádající kohezi. Během vágního příběhu padají osvědčené a ohrané průpovídky o partnerských vztazích, bohužel v ději to působí povrchně. Zápletka se dramatizuje během jediné noci, přesto děj postrádá dynamičnost. Takovou strukturální ironii jsem ještě nezažila. Jestli byla hra míjení, tak se autor minul především se svou vlastní hrou.
Kinopio  90 %
(zadáno: 14.1.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné.
Tery1  0 %
(zadáno: 20.12.2017, počet hodnocení: 33)
přínosný / zajímavý komentář
Plzeňské herce máme moc rádi a velmi si jich vážíme,ale tohle se prostě nepovedlo:-(
Hedvika  20 %
(zadáno: 23.2.2019, počet hodnocení: 3)
přínosný / zajímavý komentář
Nejlepší byl začátek celé inscenace, kdy v rozmluvě ústřední dvojice slyšíte svoje vlastní mnohokrát opakované věty a známá nedorozumnění, jenže pak se začnou hrdinové chovat jako tupci a nezachrání je ani slušná scéna nebo kamera. Jedna z nejslabších her, co jsem zde viděla.
J.anek  60 %
(zadáno: 11.1.2020, počet hodnocení: 351)
Janet  40 %
(zadáno: 10.10.2019, počet hodnocení: 48)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.