Divadlo J.K.Tyla Plzeň [Velké divadlo]

Ödön von Horváth

Kazimír a Karolína

Premiéra: 16.12.2017. Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Vladimír Čepek. Scéna: Pavel Svoboda. Kostýmy: Jana Smetanová. Hudba: Ivan Acher. Režie: Thomas Zielinski.
1:45


Zdánlivě banální příběh dvou milenců, který patří nesporně k vrcholům dramatické tvorby dvacátého století. Prostý řidič Kazimír a jeho milá Karolína si spolu vyrazí na pouť, ale kvůli vzájemnému nepochopení se pohádají a každý prožívá magický pouťový večer po svém; každý kráčí vstříc svému vlastnímu osudu. Dají se ještě spolu dohromady? Pokažený milostný příběh má mimořádnou vnitřní sílu a přesvědčivost. Zdá se, že postavy používají jazyk nikoli ke vzájemné domluvě, ale k tomu, aby se mohly obelhávat. Neříkají, co cítí, ale co si myslí, že by měly říct. Ale láska přece nikdy neumírá...
Divadlo J.K.Tyla Plzeň
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
30 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Bišu 20 %
(zadáno: 29.5.2018, počet hodnocení: 157)
přínosný / zajímavý komentář
Dle úvodních slov zdánlivě banální příběh dvou milenců proměněný v totálně banální příběh dvou milenců. Bez nápadu, fantazie, humoru, divné dialogy, nesourodé kostýmy. Jediným pozitivním momentem byly hezké nohy A. Mohylové a modré šaty, které jí moc slušely. Na celé představení opravdu dost málo.
Audience 10 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
Autor se ponořil se svojí sondou tak hluboko do mezilidských vztahů, až tam na ně vlastně nikdo neviděl. Nepřesvědčivé, nekonzistentní představení postrádající kohezi. Během vágního příběhu padají osvědčené a ohrané průpovídky o partnerských vztazích, bohužel v ději to působí povrchně. Zápletka se dramatizuje během jediné noci, přesto děj postrádá dynamičnost. Takovou strukturální ironii jsem ještě nezažila. Jestli byla hra míjení, tak se autor minul především se svou vlastní hrou.
Kinopio 90 %
(zadáno: 14.1.2018, počet hodnocení: 5)
přínosný / zajímavý komentář
Výborné.
Tery1 0 %
(zadáno: 20.12.2017, počet hodnocení: 24)
přínosný / zajímavý komentář
Plzeňské herce máme moc rádi a velmi si jich vážíme,ale tohle se prostě nepovedlo:-(

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.