Divadlo loutek

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence online rezervace, eVstupenka stránka divadla na Facebooku
Nejbližší představení:
19.12. (St) 08:30 Štědrý den malého Jakuba
19.12. (St) 09:00 Dílny pro školy
19.12. (St) 10:30 Štědrý den malého Jakuba
20.12. (Čt) 08:30 Štědrý den malého Jakuba
20.12. (Čt) 09:00 Bato a Lato
Nejbližší představení:
19.12. (St) 08:30
Štědrý den malého Jakuba
19.12. (St) 09:00
Dílny pro školy
19.12. (St) 10:30
Štědrý den malého Jakuba
20.12. (Čt) 08:30
Štědrý den malého Jakuba
20.12. (Čt) 09:00
Bato a Lato
Adresa: Pivovarská 15, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram tram 4-6-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-12, 12.30-17.30 a vždy jednu hodinu před představením
Předprodej: od prvního pondělí v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 10.30/15.00/15.30 (nedělní představení pro děti), 18.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Plasťáci útočí - Pavel Gejduš, Marek Pivovar (únor, alternativní scéna)
Ronja, dcera loupežníka - Astrid Lindgrenová (duben, hlavní scéna)
Ceny vstupenek:
100 Kč (víkendová představení)
190 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky na večerní představení nelze rezervovat telefonicky či e-mailem, využijte rezervační vstupenkový systém divadla. Rezervované vstupenky nutno vyzvednout do 5 dní v pokladně divadla.

Repertoár - alternativní scéna

Bato a Lato - Hana Volkmerová, Tomáš Volkmer
Premiéra: 14.12.2018. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Výprava: Tomáš Volkmer. Režie: Hana Volkmerová, Tomáš Volkmer.
Hravá interaktivní inscenace (pro děti od půl roku do dvou let) vám citlivě zprostředkuje první kontakt se světem divadla, a to prostřednictvím těch nejjednodušších, ale nejdůležitějších vjemů. Zveme vás do světa barev, tvarů, melodií, zvuků a doteků, ve kterém je dovoleno skoro vše: dívat se, divit se, poslouchat, výskat, smát se, sedět, lézt, zkoumat i ochutnávat.
D1+  
Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku - Vít Peřina
Premiéra: 12.1.2018. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Michal Sedláček. Režie: Václav Klemens.
Inscenace pro nejmenší, v níž se potkají dvě jednoduché veselé pohádky, v nápaditém, výtvarně obrazotvorném provedení, rozvíjejícím fantazii a imaginaci.
D3+  
Jak šlo vejce na vandr - Daniela Jirmanová
Premiéra: 9.6.2017. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Václav Klemens.
Veselá pohádka o vajíčku, kterému se nechtělo jen tak nečinně čekat, až se z něj vylíhne kuře, a zakutálelo se do světa na zkušenou. Cestou se k němu přidalo několik zvířecích kamarádů. Vandrovali a vandrovali, až dovandrovali do černého lesa. V černém lese byla chaloupka a v té chaloupce bydlela tlupa loupežníků! Naše vajíčko je však statečné a nezalekne se žádného nebezpečí. Naopak. Je šťastné, že se konečně dočkalo velkého dobrodružství.
D3+  
Malá Mína zmlsaná - Janka Ryšánek Schmiedtová
Premiéra: 19.2.2016. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Katarína Kováčiková. Hudba: Mario Buzzi. Texty písní a režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát. Malá Mína je hodně zmlsaná. Když má sníst něco, co jí nechutná, děsně vyvádí. Mína si chtěla vydupat místo té zelené slizké kaše, čili špenátu, hamburger s hranolky, ale maminka s tatínkem řekli ne! A poslali Mínu spát. Bez večeře! Hladová Mína se v noci připlíží k ledničce, a když ji otevře, nevěří svým očím: Uvnitř pořádají schůzi pan Párek, paní Koprová a René Špenát! Řeší spolu velmi vážný problém, zatímco namyšlený Hugo von Hamburger se jim posmívá!! Kdo ví, co z toho vzejde, ale určitě nebude nouze o legraci a bujarou hudbu...
D5+  
Vlku, dobré chutnání! - Marta Guśniowska
Premiéra: 12.6.2015. Překlad a dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Eva Farkašová. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Marián Pecko.
Rozpustile hloubavá pohádka o nenasytném vlkovi a naivním zajíčkovi, z nichž se navzdory všem předpokladům stanou přátelé.
D3+  
Mráček a Mračoň - Petr Dvorský, Lenka Sedláčková
Premiéra: 20.3.2015. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Tomáš Volkmer. Kostýmy a loutky: Gabriela Bernardová. Hudba: Michal Sedláček. Režie: Lenka Sedláčková.
Interaktivní pohádka v pohádkovém pokojíčku. Byl jednou jeden Mráček a ten si chtěl pořád hrát. Sluníčko na hry nemělo moc času, protože přece musí svítit. A tak mu Jiřík a Barunka vymysleli kamaráda. Jenže se z něho vyklubal protivný Mračoň, který jim dělal jen samé naschvály, protože nevěděl, co je to mít rád...
D3+  
O hubaté Doře - Václav Klemens
Premiéra: 6.2.2015. Podle regionálních pohádek Františka Horečky. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Tomáš Volkmer. Hudba: Tomáš Rossi. Texty písní a režie: Václav Klemens.
Nová verze pohádkové komedie na motivy báchorek frenštátského rodáka Františka Horečky, která přibližuje dětem dvě pověsti, vztahující se k Čertovu mlýnu v Beskydech. „Čert nikdy nespí a neradno s ním žertovat...“
D6+  
Oskar a růžová paní - Éric-Emmanuel Schmitt, Václav Klemens
Premiéra: 30.9.2014. Překlad novely: Denisa Kerschová-Brosseau. Režie: Václav Klemens.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Adaptace láskyplné novely o smrti, naději a smyslu života. Desetiletý Oskar leží na onkologickém oddělení a zbývají mu poslední dny života. On však stále je, ještě žije! A má spoustu otázek, na které zatím nedostal odpovědi. Jeho největší přítelkyní je „Růžová paní“ – ošetřovatelka, která přijímá smutnou realitu se stejnou přirozeností jako on a radí mu, aby otázky pokládal přímo Nejvyššímu. Oskar tedy píše dopisy Bohu a prožije svůj poslední čas s vědomím smyslu svého krátkého, ale naplněného života...
Aika ze ztracené pohádky - Martin Geišberg & kol.
Premiéra: 19.9.2014. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Juraj Poliak. Kostýmy a loutky: Elisabeth Wittgruber. Hudba: Martin Geišberg, Tomáš Rossi, Edita Bandyová. Režie: Martin Geišberg.
Pohádka o loutce, která hledá svůj příběh. Každá, i ta nejmenší pohádka, má svůj příběh, a ten má svůj začátek a konec. Pohádkové bytosti díky tomu vědí, jak se mají chovat. Jestli mají být hodné, nebo mají tropit neplechu. Co se stane, když se příběh ztratí a nemůžete si na něj vzpomenout? A co jestli nebyl vůbec napsaný? Z toho může být pořádný zmatek, ale také úžasné dobrodružství...
D3+  
O Velikém, Maličkém a Sluníčku - Anna Onichimowska, Martin Legerski
Premiéra: 5.2.2014. Výprava a loutky: Petr Dvorský. Překlad knihy a režie: Martin Legerski.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Jednotlivá představení jsou určena jen malým skupinkám dětských diváků.
Pohádka o nerozlučných kamarádech s rozdílným úhlem pohledu, pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Maličký a Veliký jsou kamarádi. Maličký je tak malý a Veliký tak velký, že Veliký může Maličkého nosit na klobouku nebo v kapse. Z tohoto rozdílu mezi nimi někdy vznikají drobné spory. Když si však oba uvědomí, že rozdíly mají i značné výhody, že jeden by nemohl být bez druhého a že oběma stejně svítí Sluníčko, tak si poradí v každé situaci...
D3+  
Půldruhé hodiny zpoždění - Jean Dell, Gérald Sibleyras
Premiéra: 8.3.2013. Režie: Janusz Klimsza & kol.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Současná konverzační komedie. Manželé Laurece a Pierre se chystají na společensky důležitou večeři. Odchod z domu však pozdrží náhlé nutkání rekapitulovat třicet let společného života a změnit ho, chytit v něm druhý dech...
Perníková chaloupka - Václav Renč
Premiéra: 14.12.2012. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Michal Hejmovský. Hudba: Vlastimil Ondruška. Texty písní a režie: Václav Klemens.
Známá pohádka o Jeníčkovi a Mařence, které v lese málem snědla ježibaba, v nádherném veršovaném zpracování českého básníka Václava Renče.
D3+  
Lebensraum (Životní prostor) - Israel Horovitz  (2:20)
Premiéra: 20.9.2011. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy a loutky: Eva Farkašová. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Marián Pecko.
Hra pro tři herce, kteří sehrají přes čtyřicet postav, o toleranci mezi lidmi a národy, o vůli a snaze se dorozumět a dívat se do budoucna pohledem nepokřiveným. „Politfantasy“ na téma co by se stalo, kdyby německý kancléř pozval do Německa šest miliónů Židů z celého světa a nabídl jim bydlení a zaměstnání.
O víle menší než zrnko máku - Martin Geišberg  (1:00x)
Premiéra: 20.5.2011. Kostýmy: Elisabeth Wittgruber. Hudba: UMK. Scéna a režie: Martin Geišberg.
Pohádka pro nejmenší děti o síle touhy a přátelství a o tom, co dokáže fantazie. Elfka Lála a elf Lulú hledají maličkou vílu Lili. Je to jejich nejlepší kamarádka, a najednou se jim ztratila. Lála a Lulú se jí nemohou dopátrat, ale život bez ní je smutný, strašně se jim stýská. Dokonce vyplují lodí na oceán, než se k ní konečně dostanou. Cestou prožijí velká dobrodružství...
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 6.12.2018