Divadlo loutek

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence vstupenky online, eVstupenka
Nejbližší představení:
16.6.Ne10:30Medvěd, který tam nebyl
16.6.Ne15:30Medvěd, který tam nebyl
21.6.10:30Stříhali dohola Josefa Kainara 
23.6.Ne10:00Loutkové tvoření | marioneta
23.6.Ne15:00Čtvero ročních dílen
16.6.Ne10:30 
Medvěd, který tam nebyl
16.6.Ne15:30 
Medvěd, který tam nebyl
21.6.10:30 
Stříhali dohola Josefa Kainara 
23.6.Ne10:00 
Loutkové tvoření | marioneta
23.6.Ne15:00 
Čtvero ročních dílen
Adresa: Pivovarská 15, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram tram 4-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-12, 12.30-17.30 a vždy jednu hodinu před představením
Předprodej: od prvního pondělí v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 10.30/15.00/15.30 (nedělní představení pro děti), 18.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Pilot a Malý princ (listopad 2024)
Jedenáct babiček (únor 2025, alternativní scéna)
Oplatky se nepečou (duben 2025)
Pley Boyz (květen 2025, alternativní scéna)
Ceny vstupenek:
100 Kč (víkendová představení)
200 Kč (večerní představení)
60 Kč (představení pro nejmenší /Bato a Lato/)
Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky na večerní představení nelze rezervovat telefonicky či e-mailem, využijte rezervační vstupenkový systém divadla. Rezervované vstupenky nutno vyzvednout do 5 dní v pokladně divadla.

Repertoár - alternativní scéna

Nejhorší věc na světě - Elise Wilk
Premiéra: 17.5.2024. Překlad: Tereza Prymak. Scéna a loutky: Tomáš Volkmer. Kostýmy: Eva Justichová. Hudba: Michal Sedláček. Choreografie: Karolína Vyhlídal Hýsková. Dramaturgie a režie: Tereza Agelová.
Příběh o obyčejném zmatku v těle obyčejného kluka s (ne)obyčejným srdcem. Představte si, že je vám jedenáct. Žijete v paneláku. Všichni si myslí, že váš táta umřel. Ale vy věříte, že je na strašně důležitý misi ve vesmíru. Ale to je tajemství. A těch tajemství máte mnohem víc. Třeba si potají chcete vytáhnout lahvičku laku na nehty, obléknout si mámin černý kabát a lakované lodičky. A stoupnout si před zrcadlo, zpívat a na chvíli zapomenout, že byste před zrcadlem nejraději stáli milion let. A koukali na tu holku v šatech. A všechno se s vámi točí, jako by panelák byl jeden obří kolotoč. A v tom ucítíte takové píchnutí, jako by vás srdce hryzal malý krokodýlek...
D11+  
Medvěd, který tam nebyl - Oren Lavie, Markéta Bocková, Laura Černáková
Premiéra: 24.11.2023. Dramaturgie: Tereza Agelová. Výprava: Laura Černáková. Hudba: Martin Dytko. Režie: Markéta Bocková.
Adaptace poetické knihy izraelského režiséra, scénáristy a hudebníka, která v sobě nese poetiku hravého Medvídka PÚ a filozofického Malého prince. Lehce přitroublé otázky Medvěda, který jen tak mimochodem vznikl z jednoho svědění, k okolnímu světu připomínají otázky malých dětí předškolního věku...
D3+  
Bato! Lato! Kde je světlo! - Hana Volkmerová, Tomáš Volkmer & kol.
Premiéra: 2.12.2022. Dramaturgie: Tereza Agelová. Hudba: Dan Skála & kol. Výprava, loutky a režie: Tomáš Volkmer, Jan Špaček.
Druhé setkání s divadlem pro nejmenší a jejich rodiče. Tentokrát Bato i Lato povyrostou a zažijí příběh s napětím a legrací. Stane se totiž nečekaná věc. Zničehonic zmizí světlo. Děti se s Batem a Latem musí společně vydat na cestu, aby ho našli...
D2+  
Ani ryba, ani krab - Pavel Gejguš, Tereza Agelová
Premiéra: 21.10.2022. Dramaturgie: Tereza Agelová. Výprava: Vendula Tomšů. Hudba: Michal Sedláček. Režie: Pavel Gejguš.
Dobrodružná plavba v hlubinách moře i lidského srdce. Každý někoho potřebuje. V moři nebo na souši. Malý Filip se dozvídá, že se zanedlouho mámě narodí sestřička a už nebude sám. Filip přitiskne ucho k mámině břiše a slyší šum, skoro jako pod mořem, když se potápí s tátou. Zrovna posledně si z moře přivezl takovou krásnou ulitu. Ulitu, kterou na dně moře postrádá jeden krab. Co má chudák krab dělat dříve: hledat si novou ulitu anebo sasanku? Strejda humr, ten by možná věděl...
D4+  
Dvě čárky - kol.  (1:00x)
Premiéra: 14.9.2022. Výprava: Vojtěch Šmíd, Petr Dvorský, Tomáš Volkmer. Hudba: Vojtěch Lukáš. Choreografie: Karolína Hýsková. Dramaturgie a režie: Tereza Agelová.
Inscenace ve spolupráci spolku JEDNOU a Divadla loutek.
Komorní hra pro dvě herečky tematizující obavy z těhotenství a vyrovnání se s nastupující sexualitou. Pocity a stavy dvou hlavních ženských postav beze jména v onom podivném období mezi pubertou a nástupem dospělosti. Období plném zmatků, hledání cest, nepochopení, (sebe)destrukce, kladení si otázek a znovu definování světa, protože optika dětského světa už neplatí a optika světa dospělých ještě neplatí. Výpověď dvou žen, které ještě nebyly v tom...
13!  
Fuj je to! - Vít Peřina & kol.
Premiéra: 27.9.2019. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Výprava: Hza Bažant. Hudba: Filip Homola. Režie: Michaela Homolová.
Inscenace pro nejmenší o tom, jak se pejsek zatoulal a díky tomu poznal, co je v životě nejdůležitější. Haryk je moc milý pejsek. Rád si hraje, rád lumpačí. Jediné, co doopravdy nemá rád, je koupání. Nemá ho rád tak moc, že se jednou,když zaslechne šplouchání vody ve vaně, rozhodne utéct. Venku je spousta zábavy! Ale něco tu přeci jen chybí – jeho rodina. Kdo se to vrací domů? Haryk? Ne. Je to pejsek, ušmudlaný tak, že by ho jeho vlastní páníček nepoznal…
D3+  
Plasťáci útočí - Pavel Gejguš, Marek Pivovar
Premiéra: 15.2.2019. Dramaturgie: Daniela Jirmanová, Marek Pivovar. Výprava a loutky: Iva Bartošová-Ščerbáková. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Pavel Gejguš.
Dobrodružná fantasy pohádka s nenásilným ekologickým apelem. Planeta, která kdysi bývala modrá, se pomalu přeměňuje v impérium ovládané mocichtivým Plastikem Všemocným a jeho armádou. Čisté vody ubývá, svět je na pokraji zániku. Zbývá už jen jediná naděje: zachránit poslední vodní krystal...
D7+  
Bato a Lato - Hana Volkmerová, Tomáš Volkmer
Premiéra: 14.12.2018. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Výprava: Tomáš Volkmer. Režie: Hana Volkmerová, Tomáš Volkmer.
Hravá interaktivní inscenace (pro děti od půl roku do dvou let) vám citlivě zprostředkuje první kontakt se světem divadla, a to prostřednictvím těch nejjednodušších, ale nejdůležitějších vjemů. Zveme vás do světa barev, tvarů, melodií, zvuků a doteků, ve kterém je dovoleno skoro vše: dívat se, divit se, poslouchat, výskat, smát se, sedět, lézt, zkoumat i ochutnávat.
D1+  
Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku - Vít Peřina
Premiéra: 12.1.2018. Podle pohádky Karla Jaromíra Erbena. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Michal Sedláček. Režie: Václav Klemens.
Inscenace pro nejmenší, v níž se potkají dvě jednoduché veselé pohádky, v nápaditém, výtvarně obrazotvorném provedení, rozvíjejícím fantazii a imaginaci.
D3+  
Mráček a Mračoň - Petr Dvorský, Lenka Sedláčková
Premiéra: 20.3.2015. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Tomáš Volkmer. Kostýmy a loutky: Gabriela Bernardová. Hudba: Michal Sedláček. Režie: Lenka Sedláčková.
Interaktivní pohádka v pohádkovém pokojíčku. Byl jednou jeden Mráček a ten si chtěl pořád hrát. Sluníčko na hry nemělo moc času, protože přece musí svítit. A tak mu Jiřík a Barunka vymysleli kamaráda. Jenže se z něho vyklubal protivný Mračoň, který jim dělal jen samé naschvály, protože nevěděl, co je to mít rád...
D3+  
Jak šlo vejce na vandr - Daniela Jirmanová  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 9.6.2017. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Václav Klemens.
Poslední uvedení: květen 2024.
Veselá pohádka o vajíčku, kterému se nechtělo jen tak nečinně čekat, až se z něj vylíhne kuře, a zakutálelo se do světa na zkušenou. Cestou se k němu přidalo několik zvířecích kamarádů. Vandrovali a vandrovali, až dovandrovali do černého lesa. V černém lese byla chaloupka a v té chaloupce bydlela tlupa loupežníků! Naše vajíčko je však statečné a nezalekne se žádného nebezpečí. Naopak. Je šťastné, že se konečně dočkalo velkého dobrodružství.
D3+  
O blýskavém prasátku - Ester Stará, Martina Matlovičová, Jana Pithartová  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 27.11.2015. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Michal Hejmovský. Hudba: Vlastimil Ondruška. Režie: Václav Klemens.
Původně uváděno na hlavní scéně.
Poslední uvedení: duben 2024.
Dramatizace pohádkových příběhů Chrochtíka a Kvikalky, kteří se měli moc rádi, měli hezké bydlení a hodné sousedy a dlouho byli úplně šťastní. Ale jednou Kvikalka zničehonic zesmutněla. Slyšela totiž od vlaštovek o blýskavém prasátku, které způsobuje radost, a bylo jí líto, že ho nikdy neviděla. Chrochtík by Kvikalce snesl modré z nebe, a tak se rozhodl, že půjdou blýskavé prasátko hledat. Díky jeho odvaze překonají velké nebezpečí a nakonec objeví překvapivý cíl své cesty...
D3+  

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 27.5.2024