Divadlo loutek

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence vstupenky online, eVstupenka
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici - generování programu nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno.
kontaktujte nás
Adresa: Pivovarská 15, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram tram 4-6-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-12, 12.30-17.30 a vždy jednu hodinu před představením
Předprodej: od prvního pondělí v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 10.30/15.00/15.30 (nedělní představení pro děti), 18.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Vánoční hra aneb O tom slavném narození - Tomáš Vůjtek (hlavní scéna, premiéra odložena)
Pan Panpán - Václav Klemens (alternativní scéna, premiéra odložena)
Jak byla vosa Marcelka ráda, že je - Michal Čunderle (hlavní scéna, premiéra odložena)
Ceny vstupenek:
100 Kč (víkendová představení)
190 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky na večerní představení nelze rezervovat telefonicky či e-mailem, využijte rezervační vstupenkový systém divadla. Rezervované vstupenky nutno vyzvednout do 5 dní v pokladně divadla.

ARCHIV INSCENACÍ - alternativní scéna

Zpět na aktuální inscenace

Vlku, dobré chutnání! - Marta Guśniowska
Premiéra: 12.6.2015. Překlad a dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Eva Farkašová. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Marián Pecko.
Rozpustile hloubavá pohádka o nenasytném vlkovi a naivním zajíčkovi, z nichž se navzdory všem předpokladům stanou přátelé.
saBOTÁž - Eva Baláková, Jana Ryšlavá
Premiéra: 27.2.2015. Výprava: Eva Baláková. Hudba: Tomáš Rossi. Choreografie: Jana Ryšlavá, Eva Baláková. Režie: Eva Baláková, Tomáš Sukup, Ondřej Beseda.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Poslední uvedení: rok 2017.
Pohybová road movie o přátelství a hledání správné cesty. Dvě rozdílné duše, které se potkají na stejné cestě, přestože každá hledá něco jiného. Postupně najdou cestu k sobě a zároveň do sebe sama...
Oskar a růžová paní - Éric-Emmanuel Schmitt, Václav Klemens
Premiéra: 30.9.2014. Překlad novely: Denisa Kerschová-Brosseau. Režie: Václav Klemens.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Poslední uvedení: únor 2019.
Adaptace láskyplné novely o smrti, naději a smyslu života. Desetiletý Oskar leží na onkologickém oddělení a zbývají mu poslední dny života. On však stále je, ještě žije! A má spoustu otázek, na které zatím nedostal odpovědi. Jeho největší přítelkyní je „Růžová paní“ – ošetřovatelka, která přijímá smutnou realitu se stejnou přirozeností jako on a radí mu, aby otázky pokládal přímo Nejvyššímu. Oskar tedy píše dopisy Bohu a prožije svůj poslední čas s vědomím smyslu svého krátkého, ale naplněného života...
Aika ze ztracené pohádky - Martin Geišberg & kol.
Premiéra: 19.9.2014. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Juraj Poliak. Kostýmy a loutky: Elisabeth Wittgruber. Hudba: Martin Geišberg, Tomáš Rossi, Edita Bandyová. Režie: Martin Geišberg.
Pohádka o loutce, která hledá svůj příběh. Každá, i ta nejmenší pohádka, má svůj příběh, a ten má svůj začátek a konec. Pohádkové bytosti díky tomu vědí, jak se mají chovat. Jestli mají být hodné, nebo mají tropit neplechu. Co se stane, když se příběh ztratí a nemůžete si na něj vzpomenout? A co jestli nebyl vůbec napsaný? Z toho může být pořádný zmatek, ale také úžasné dobrodružství...
O Velikém, Maličkém a Sluníčku - Anna Onichimowska, Martin Legerski
Premiéra: 5.2.2014. Výprava a loutky: Petr Dvorský. Překlad knihy a režie: Martin Legerski.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Jednotlivá představení jsou určena jen malým skupinkám dětských diváků.
Pohádka o nerozlučných kamarádech s rozdílným úhlem pohledu, pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Maličký a Veliký jsou kamarádi. Maličký je tak malý a Veliký tak velký, že Veliký může Maličkého nosit na klobouku nebo v kapse. Z tohoto rozdílu mezi nimi někdy vznikají drobné spory. Když si však oba uvědomí, že rozdíly mají i značné výhody, že jeden by nemohl být bez druhého a že oběma stejně svítí Sluníčko, tak si poradí v každé situaci...
Šaryk vzpomíná - Marek Pivovar, Radovan Lipus
Premiéra: 24.5.2013. S použitím motivů z románu Janusze Przymanowského „Čtyři tankisté a pes“. Dramaturgie: Antonín Dvořák, Jana Pithartová. Scéna: Marek Pražák. Kostýmy: Eva Kotková. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Radovan Lipus.
Poslední uvedení: rok 2018.
Zábavně krutá expedice do dětství i do války. Absolutně nenostalgická vzpomínka na dobu plnou hrůzy a příběh, jejíž ústřední postavou je pes tankové brigády, statečný a mimořádně talentovaný německý ovčák Šaryk, obklopený mnoha soudruhy....
Půldruhé hodiny zpoždění - Jean Dell, Gérald Sibleyras
Premiéra: 8.3.2013. Režie: Janusz Klimsza & kol.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Současná konverzační komedie. Manželé Laurece a Pierre se chystají na společensky důležitou večeři. Odchod z domu však pozdrží náhlé nutkání rekapitulovat třicet let společného života a změnit ho, chytit v něm druhý dech...
Strašpytlík Muko - Peter Mouritzen, Peter Palik  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 15.6.2012. Výprava a loutky: Klára Fonová. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Peter Palik.
Poslední uvedení: rok 2014.
Dobrodružná pohádka o tom, že nuda, samota a strach jsou jako nemoci, které se dají vyléčit. Stačí jen chtít!
Sofiin svět - Jostein Gaarder, Matěj Samec  (1:20x)
Premiéra: 24.2.2012. Překlad předlohy: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Barbara Wojtkowiak. Hudba: Myko. Režie: Lucie Málková.
Poslední uvedení: květen 2016.
Divadelní hra na motivy světoznámého bestselleru, který vykládá dějiny filosofie jako tajuplný a dobrodružný příběh zrání lidstva. Tato inscenace si z Gaarderova velkorysého plánu vybírá příběh patnáctileté dívky, jejíž dospívání se napínavým procesem poznání povzneslo na zázrak.
Lebensraum (Životní prostor) - Israel Horovitz  (2:20)
Premiéra: 20.9.2011. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy a loutky: Eva Farkašová. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Marián Pecko.
Hra pro tři herce, kteří sehrají přes čtyřicet postav, o toleranci mezi lidmi a národy, o vůli a snaze se dorozumět a dívat se do budoucna pohledem nepokřiveným. „Politfantasy“ na téma co by se stalo, kdyby německý kancléř pozval do Německa šest miliónů Židů z celého světa a nabídl jim bydlení a zaměstnání.
O víle menší než zrnko máku - Martin Geišberg  (1:00x)
Premiéra: 20.5.2011. Kostýmy: Elisabeth Wittgruber. Hudba: UMK. Scéna a režie: Martin Geišberg.
Pohádka pro nejmenší děti o síle touhy a přátelství a o tom, co dokáže fantazie. Elfka Lála a elf Lulú hledají maličkou vílu Lili. Je to jejich nejlepší kamarádka, a najednou se jim ztratila. Lála a Lulú se jí nemohou dopátrat, ale život bez ní je smutný, strašně se jim stýská. Dokonce vyplují lodí na oceán, než se k ní konečně dostanou. Cestou prožijí velká dobrodružství...
Čtyři pohádky s vlky za vrátky - Noriyuki Sawa, Hermína Motýlová  (1:00x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 25.2.2005. Hudba: Tomáš Rossi. Výprava a režie: Noriyuki Sawa.
Poslední uvedení: rok 2015.
Není vlk jako vlk v pohádkách známých i neznámých. Tři známé klasické evropské pohádky spojuje se čtvrtou japonskou pohádkou postava vlka, s nímž se jednotliví hrdinové v různých situacích setkají.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Naši jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace{@}i-divadlo{.}cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 29.4.2021