Divadlo loutek

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence vstupenky online, eVstupenka
Nejbližší představení:
8.10.Ne10:00 
Kdo neskáče, není holub! 
8.10.Ne10:30 
Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku
8.10.Ne15:00 
Kdo neskáče, není holub! 
8.10.Ne15:30 
Hrnečku, vař! aneb Dvě pohádky o hrnečku
15.10.Ne10:00 
Vyrob si svého permoníka 
Adresa: Pivovarská 15, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram tram 4-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-12, 12.30-17.30 a vždy jednu hodinu před představením
Předprodej: od prvního pondělí v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 10.30/15.00/15.30 (nedělní představení pro děti), 18.30 (večerní představení)
Ceny vstupenek:
100 Kč (víkendová představení)
200 Kč (večerní představení)
60 Kč (představení pro nejmenší /Bato a Lato/)
Divadlo loutek - kliknutím otevřete fotku ve větší velikosti
ředitel:
Jarmila Hájková (do 30.6.2023), Alena Punčochářová (od 1.7.2023)
umělecké vedení:
Václav Klemens

Herci, tvůrci, autořiPřání, pochvaly, stížnosti (0)

Z tiskových zpráv (30)

Hodnocení inscenací
Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky na večerní představení nelze rezervovat telefonicky či e-mailem, využijte rezervační vstupenkový systém divadla. Rezervované vstupenky nutno vyzvednout do 5 dní v pokladně divadla.

ARCHIV INSCENACÍ - alternativní scéna

Zpět na aktuální inscenace

Malá Mína zmlsaná - Janka Ryšánek Schmiedtová
Premiéra: 19.2.2016. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Katarína Kováčiková. Hudba: Mario Buzzi. Texty písní a režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
uváděno také na hlavní scéně
Poslední uvedení: červen 2022 (na domovské scéně), srpen 2022 (open air uvedení).
Rockové divadlo nejen pro děti, co nerady špenát. Malá Mína je hodně zmlsaná. Když má sníst něco, co jí nechutná, děsně vyvádí. Mína si chtěla vydupat místo té zelené slizké kaše, čili špenátu, hamburger s hranolky, ale maminka s tatínkem řekli ne! A poslali Mínu spát. Bez večeře! Hladová Mína se v noci připlíží k ledničce, a když ji otevře, nevěří svým očím: Uvnitř pořádají schůzi pan Párek, paní Koprová a René Špenát! Řeší spolu velmi vážný problém, zatímco namyšlený Hugo von Hamburger se jim posmívá!! Kdo ví, co z toho vzejde, ale určitě nebude nouze o legraci a bujarou hudbu...
Vlku, dobré chutnání! - Marta Guśniowska
Premiéra: 12.6.2015. Překlad a dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Eva Farkašová. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Marián Pecko.
Rozpustile hloubavá pohádka o nenasytném vlkovi a naivním zajíčkovi, z nichž se navzdory všem předpokladům stanou přátelé.
saBOTÁž - Eva Baláková, Jana Ryšlavá
Premiéra: 27.2.2015. Výprava: Eva Baláková. Hudba: Tomáš Rossi. Choreografie: Jana Ryšlavá, Eva Baláková. Režie: Eva Baláková, Tomáš Sukup, Ondřej Beseda.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Poslední uvedení: rok 2017.
Pohybová road movie o přátelství a hledání správné cesty. Dvě rozdílné duše, které se potkají na stejné cestě, přestože každá hledá něco jiného. Postupně najdou cestu k sobě a zároveň do sebe sama...
O hubaté Doře - Václav Klemens
Premiéra: 6.2.2015. Podle regionálních pohádek Františka Horečky. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Tomáš Volkmer. Hudba: Tomáš Rossi. Texty písní a režie: Václav Klemens.
Poslední uvedení: únor 2019.
Nová verze pohádkové komedie na motivy báchorek frenštátského rodáka Františka Horečky, která přibližuje dětem dvě pověsti, vztahující se k Čertovu mlýnu v Beskydech. „Čert nikdy nespí a neradno s ním žertovat...“
Oskar a růžová paní - Éric-Emmanuel Schmitt, Václav Klemens
Premiéra: 30.9.2014. Překlad novely: Denisa Kerschová-Brosseau. Režie: Václav Klemens.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Poslední uvedení: únor 2019.
Adaptace láskyplné novely o smrti, naději a smyslu života. Desetiletý Oskar leží na onkologickém oddělení a zbývají mu poslední dny života. On však stále je, ještě žije! A má spoustu otázek, na které zatím nedostal odpovědi. Jeho největší přítelkyní je „Růžová paní“ – ošetřovatelka, která přijímá smutnou realitu se stejnou přirozeností jako on a radí mu, aby otázky pokládal přímo Nejvyššímu. Oskar tedy píše dopisy Bohu a prožije svůj poslední čas s vědomím smyslu svého krátkého, ale naplněného života...
Aika ze ztracené pohádky - Martin Geišberg & kol.
Premiéra: 19.9.2014. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Juraj Poliak. Kostýmy a loutky: Elisabeth Wittgruber. Hudba: Martin Geišberg, Tomáš Rossi, Edita Bandyová. Režie: Martin Geišberg.
Pohádka o loutce, která hledá svůj příběh. Každá, i ta nejmenší pohádka, má svůj příběh, a ten má svůj začátek a konec. Pohádkové bytosti díky tomu vědí, jak se mají chovat. Jestli mají být hodné, nebo mají tropit neplechu. Co se stane, když se příběh ztratí a nemůžete si na něj vzpomenout? A co jestli nebyl vůbec napsaný? Z toho může být pořádný zmatek, ale také úžasné dobrodružství...
O Velikém, Maličkém a Sluníčku - Anna Onichimowska, Martin Legerski
Premiéra: 5.2.2014. Výprava a loutky: Petr Dvorský. Překlad knihy a režie: Martin Legerski.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Jednotlivá představení jsou určena jen malým skupinkám dětských diváků.
Pohádka o nerozlučných kamarádech s rozdílným úhlem pohledu, pro děti se zrakovým a kombinovaným postižením. Maličký a Veliký jsou kamarádi. Maličký je tak malý a Veliký tak velký, že Veliký může Maličkého nosit na klobouku nebo v kapse. Z tohoto rozdílu mezi nimi někdy vznikají drobné spory. Když si však oba uvědomí, že rozdíly mají i značné výhody, že jeden by nemohl být bez druhého a že oběma stejně svítí Sluníčko, tak si poradí v každé situaci...
Šaryk vzpomíná - Marek Pivovar, Radovan Lipus
Premiéra: 24.5.2013. S použitím motivů z románu Janusze Przymanowského „Čtyři tankisté a pes“. Dramaturgie: Antonín Dvořák, Jana Pithartová. Scéna: Marek Pražák. Kostýmy: Eva Kotková. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Radovan Lipus.
Poslední uvedení: rok 2018.
Zábavně krutá expedice do dětství i do války. Absolutně nenostalgická vzpomínka na dobu plnou hrůzy a příběh, jejíž ústřední postavou je pes tankové brigády, statečný a mimořádně talentovaný německý ovčák Šaryk, obklopený mnoha soudruhy....
Půldruhé hodiny zpoždění - Jean Dell, Gérald Sibleyras
Premiéra: 8.3.2013. Režie: Janusz Klimsza & kol.
V rámci cyklu „PŘESČAS“.
Současná konverzační komedie. Manželé Laurece a Pierre se chystají na společensky důležitou večeři. Odchod z domu však pozdrží náhlé nutkání rekapitulovat třicet let společného života a změnit ho, chytit v něm druhý dech...
Perníková chaloupka - Václav Renč
Premiéra: 14.12.2012. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Michal Hejmovský. Hudba: Vlastimil Ondruška. Texty písní a režie: Václav Klemens.
Poslední uvedení: květen 2019.
Známá pohádka o Jeníčkovi a Mařence, které v lese málem snědla ježibaba, v nádherném veršovaném zpracování českého básníka Václava Renče.
Strašpytlík Muko - Peter Mouritzen, Peter Palik
Premiéra: 15.6.2012. Výprava a loutky: Klára Fonová. Hudba: Andrej Kalinka. Režie: Peter Palik.
Poslední uvedení: rok 2014.
Dobrodružná pohádka o tom, že nuda, samota a strach jsou jako nemoci, které se dají vyléčit. Stačí jen chtít!
Sofiin svět - Jostein Gaarder, Matěj Samec  (1:20x)
Premiéra: 24.2.2012. Překlad předlohy: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Barbara Wojtkowiak. Hudba: Myko. Režie: Lucie Málková.
Poslední uvedení: květen 2016.
Divadelní hra na motivy světoznámého bestselleru, který vykládá dějiny filosofie jako tajuplný a dobrodružný příběh zrání lidstva. Tato inscenace si z Gaarderova velkorysého plánu vybírá příběh patnáctileté dívky, jejíž dospívání se napínavým procesem poznání povzneslo na zázrak.
Lebensraum (Životní prostor) - Israel Horovitz  (2:20)
Premiéra: 20.9.2011. Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavol Andraško. Kostýmy a loutky: Eva Farkašová. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Marián Pecko.
Hra pro tři herce, kteří sehrají přes čtyřicet postav, o toleranci mezi lidmi a národy, o vůli a snaze se dorozumět a dívat se do budoucna pohledem nepokřiveným. „Politfantasy“ na téma co by se stalo, kdyby německý kancléř pozval do Německa šest miliónů Židů z celého světa a nabídl jim bydlení a zaměstnání.
O víle menší než zrnko máku - Martin Geišberg  (1:00x)
Premiéra: 20.5.2011. Kostýmy: Elisabeth Wittgruber. Hudba: UMK. Scéna a režie: Martin Geišberg.
Pohádka pro nejmenší děti o síle touhy a přátelství a o tom, co dokáže fantazie. Elfka Lála a elf Lulú hledají maličkou vílu Lili. Je to jejich nejlepší kamarádka, a najednou se jim ztratila. Lála a Lulú se jí nemohou dopátrat, ale život bez ní je smutný, strašně se jim stýská. Dokonce vyplují lodí na oceán, než se k ní konečně dostanou. Cestou prožijí velká dobrodružství...
Čtyři pohádky s vlky za vrátky - Noriyuki Sawa, Hermína Motýlová  (1:00x)
Premiéra: 25.2.2005. Hudba: Tomáš Rossi. Výprava a režie: Noriyuki Sawa.
Poslední uvedení: rok 2015.
Není vlk jako vlk v pohádkách známých i neznámých. Tři známé klasické evropské pohádky spojuje se čtvrtou japonskou pohádkou postava vlka, s nímž se jednotliví hrdinové v různých situacích setkají.

zpět na aktuální inscenace


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 7.9.2023