Divadlo loutek

Vánoční hra aneb O tom slavném narození

Premiéra: 10.12.2021 | 1:05
Dramaturgie: Tereza Agelová. Výprava: Michal Hejmovský. Hudba: Vlastimil Ondruška. Režie: Václav Klemens.
Hra, která zcela současným jazykem navazuje na tradici lidových barokních her, inscenovaných na českém a moravském venkově zejména v průběhu 17. až 19. století. Biblický příběh o narození Ježíška je rozehrán velmi srozumitelně a vtipně na půdorysu souboje andělů s čerty. Peklo se všemožně snaží zabránit tomu, aby lidé poznali, kdo se jim to v Betlémě vlastně narodil...
D3+  
Divadlo loutek
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Termíny představení
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.
Aktuálně pro tuto inscenaci neevidujeme žádný termín.

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
30.11.2022 | 3020 hodnocení
+ souhlasím
75 % Inscenace V. Klemense je hravá, do veskrze činoherní produkce smysluplně zapojuje také loutky, které v ní nejsou pouhým doplňkem (jak tomu někdy bývá). Vánoční atmosféru zrození se podařilo docílit také výtvarnou složkou, a především pak hudebními výstupy. Vhodnost vstupu dětí od tří let mohu potvrdit. Vlastně byla škoda, že do pětašedesátiminutové produkce byla vložena přestávka. Soudě dle reakcí publika na mé repríze by 45 minut bez pauzy hravě všichni zvládli. Tato inscenace má totiž dar zaujmout (nejen), a to nejen dětského diváka.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.