Divadlo loutek [alternativní scéna]

Sofiin svět

Premiéra: 24.2.2012 | 1:20x
Překlad předlohy: Jaroslava Vrbová. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Barbara Wojtkowiak. Hudba: Myko. Režie: Lucie Málková.
Poslední uvedení: květen 2016.
Divadelní hra na motivy světoznámého bestselleru, který vykládá dějiny filosofie jako tajuplný a dobrodružný příběh zrání lidstva. Tato inscenace si z Gaarderova velkorysého plánu vybírá příběh patnáctileté dívky, jejíž dospívání se napínavým procesem poznání povzneslo na zázrak.
D10+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo loutek
Hodnocení inscenace
Redakce
10 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Landa 10 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  10 %
20.12.2012 | 2975 hodnocení
+ souhlasím
Klasická ukázka toho, co se stane, když si inscenátoři neuvědomí, že ne všechny knihy, i kdyby byly sebekrásnější, lze převést na divadlo. V jevištní mluvě, za což může i nepovedená adaptace, se totiž repliky a myšlenky Sofiina světa stávaly nechtěně směšnými, čemuž ani trochu nenapomohla zmýlená režie. V představení se také skoro vůbec nevyskytovaly loutky, třebaže se jedná o Divadlo loutek. Zdejší herci si s činohrou, jak už několikrát potvrdili, moc nerozumějí, nechápu proto, proč se do podobných projektů stále znovu pouštějí (výjimku v tomto případě tvořila L. Macharáčková v roli Sofie).

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.