Zprávy

1 2  > 
13.7.2023, Divadlo loutek
Začíná Pimprléto. Festival nabídne bohatý program.
Už tuto neděli začne v Divadle loutek Ostrava a jeho nejbližším okolí oblíbené Pimprléto. Přehlídka, která začínala před 12 lety jako interaktivní výstava loutek, se v průběhu let rozrostla. I letos čeká všechny návštěvníky program plný divadelních představení, koncertů i tvůrčích dílen, a dokonce i příměstský art camp pro děti.
21.6.2023, Divadlo loutek
Pimprléto rozveselí po roce opět centrum Ostravy
I letos bude v červenci a srpnu v amfiteátru Divadla Loutek Ostrava živo. Letní přehlídka Pimprléto, která je už několik let pravidelnou součástí prázdninového kulturního programu v centru Ostravy, se po roce vrací. Od 16. července do 13. srpna se mohou malí i velcí příznivci loutkového divadla těšit na bohatý program.
30.3.2023, Divadlo loutek
Ostrava se opět stane centrem nejen evropského loutkářství
Jsou to téměř 4 roky, co se v Ostravě naposledy konal Mezinárodní loutkářský festival Spectaculo Interesse. Po vynucené covidové pauze se v roce 2023 festival vrací a od 1. do 6. října 2023 nabídne divákům produkce loutkových divadel z celého světa. Mezi nejzajímavější inscenace letošního Spectacula Interesse bude bezesporu patřit představení 360° Virtual Puppetry, které odehraje Puppentheatre Zwickau z Německa.
27.2.2023, Divadlo loutek
Do divadla loutek přiletí malá čarodějnice
V pátek 3. března si v Divadle loutek Ostrava přijdou poprvé na své všichni milovníci světa čar a kouzel. Těšit se můžou na nevšední příběh o malé čarodějnické holce, která se v průběhu jednoho roku promění k nepoznání. Pod režijním vedením a v dramatizaci uměleckého šéfa divadla Václava Klemense bude mít premiéru Malá čarodějnice.
23.1.2023
Divadlo loutek Ostrava hledá nového ředitele či ředitelku
Rada města Ostravy vyhlásila výběrové řízení na obsazení místa ředitele/ředitelky příspěvkové organizace Divadlo loutek Ostrava, které v letošním roce oslaví 70. výročí svého fungování. Město hledá kvalifikovaného manažera se znalostí českého divadelního prostředí, praxí v kulturním sektoru a výbornými komunikačními schopnostmi. Předpokládaný nástup do funkce je 1. července 2023. Případní zájemci mohou zaslat přihlášku do výběrového řízení nejpozději do 28. února 2023. Vítězný uchazeč/uchazečka nahradí ve funkci dosavadní ředitelku divadla Jarmilu Hájkovou, která vedla divadlo s dvouletou pauzou úctyhodnou řadu let od roku 1991. K výběrovému řízení bylo přistoupeno poté, co paní ředitelka avizovala své rozhodnutí pozici opustit. více informací
21.11.2022
Open call Divadla loutek
Divadlo loutek Ostrava vyhlašuje otevřenou výzvu - open call pro absolventy a studenty divadelních oborů. Co se od zájemců očekává? Stačí portfolio činnosti, životopis, motivační dopis a hlavně nápad. Nápad, který zaujme natolik, že dostanou vybraní tvůrci nebo tvůrčí tým na podzim 2023 šanci vytvořit inscenaci přesně podle svých představ na alternativní scéně DLO. Inscenace musí být komorní, maximálně pro 5 herců, zkoušet se bude v regulérním zkoušecím čase. Termín odevzdání projektů pro Open call je 15. ledna 2023 a realizovat se pak vybraná inscenace bude v termínu září - listopad 2023. více informací
17.10.2022, Divadlo loutek
Divadlo loutek se vydává na průzkum podvodního světa
První premiérou v sezóně 2022/2023 je pohádka, která vezme všechny malé i velké diváky Divadla loutek Ostrava do barevného podmořského světa. Mezi tajuplné živočichy na dně moře se poprvé vydáme v pátek 21. října 2022 v 17 hodin. Pohádka Ani ryba, ani krab, je určena pro všechny nadšence a milovníky podvodního světa...
1.9.2022, Divadlo loutek
Divadlo loutek nabídne v nové sezóně 4 premiérové tituly i setkání loutek s pedagogy
Divadlo loutek Ostrava vstupuje do sedmdesáté divadelní sezóny, pro kterou připravuje 4 premiéry pro děti od nejmenších až po ty odrostlejší. V průběhu sezóny se diváci mohou těšit také na oblíbené mimořádné akce divadla, např. Den dětí, Noc divadel nebo také oblíbený festival Pimprléto. Na začátku října také divadlo připravuje první ročník divadelní přehlídky určené pedagogům, pedagogickým pracovníkům a studentům s názvem Meet Loutky a podtitulem Setkání Loutek s pedagogy.
14.7.2022, Divadlo loutek
Pimprléto 2022 začne v neděli 17. července Jarmarkem loutkářských dílen
Už tuto neděli odpoledne začne v amfiteátru Divadla loutek a jeho okolí letošní prázdninový program – Pimprléto 2022. Prázdninová přehlídka navazuje na tradici divadelního Léta s pimprlaty, které se u Divadla loutek konalo od roku 2012. V letošním roce je Pimprléto zase o kousek bohatší a nabídne svým návštěvníkům nový a v mnohém inovovaný program.
11.5.2022, Divadlo loutek
Téměř filmová premiéra v Divadle loutek
Myši a myšky a k tomu lišák na jevišti, herci ale neviditelní – tak to bude vypadat v pátek 13. května v 17 hodin na jevišti Divadla loutek Ostrava. Loutkáři totiž uvedou poslední premiéru sezóny 2021/2022 s názvem Myši patří do nebe. A že to bude premiéra v mnohém jiná, je už teď více než jasné.
25.7.2021, Divadlo loutek
V Divadle loutek to žije i v létě!
V ostravském Divadle loutek jako každý rok nekončí sezona posledního června, ale program pro děti i dospělé pokračuje i v průběhu léta. V neděli 18. července odstartovalo letošní PIMPRLÉTO koncertem kapely Bombarďák a pouličním vystoupení spolku Cirkus trochu jinak. Pimprléto bude probíhat až do neděle 15. srpna.
8.9.2020
Divadlo loutek vypisuje konkurz
Divadlo loutek Ostrava vypisuje konkurz na lektorku/a umělecko-vzdělávacích programů. Divadlo nabízí tvůrčí práci při vedení vzdělávacích loutkářských dílen pro děti MŠ, žáky ZŠ a SŠ a rodiče s dětmi, možnost spoluvytváření a dramaturgické přípravy mimořádných akcí pro veřejnost (Noc divadel, Den dětí…), spolupráci v lektorském tandemu, dramaturgickou spolupráci na přípravě prázdninové přehlídky Pimprléto atd. Očekává se tvůrčí přístup, zájem a chuť se učit a rozvíjet v divadelně-pedagogické oblasti. Předešlé divadelní a pedagogické zkušenosti jsou výhodou. Jde o práci na poloviční úvazek v dopoledních hodinách. Nástup po dohodě. Konkurz se uskuteční 22. 9. 2020 v 8:45 a potrvá zhruba do 12 hodin. Součástí bude i zhlédnutí průběhu jedné ukázkové dílny. Zájemci se mohou na konkurz přihlásit mailem na info@dlo-ostrava.cz.
3.9.2020, Divadlo loutek
Divadlo loutek chystá v nové sezoně vánoční hru i divadelní reflexi karantény
V nové sezoně 2020/2021 chystá ostravské Divadlo loutek celkem čtyři premiéry. Sezonu odstartuje odloženou premiérou pohádky o zvídavé Myšce. Divákům nabídne i veselou klauniádu s názvem Pan Panpán, která zpracovává téma života v karanténě.
30.6.2020, Divadlo loutek
Divadlo loutek nabídne i letos letní program pro děti
Navzdory netypickému průběhu druhé půlky divadelní sezóny 2019/2020 připravili ostravští loutkáři oblíbenou akci PIMPRLÉTO, která proběhne od 19. července do 16. srpna 2020. Každou neděli se uskuteční v 10 hodin tvořivé loutkářské workshopy pro veřejnost. V rámci workshopu si mohou diváci prohlédnout výstavu loutek a některé loutky si i vyzkoušet. Oblíbenou součástí Pimprléta jsou tradičně pohádky a koncerty v amfiteátru divadla
20.2.2020
Divadlo loutek - konkurz
Ostravské Divadlo loutek vypisuje konkurz na obsazení místa v uměleckém souboru herec - loutkoherec. Požadavky: vzdělání v oboru (konzervatoř, VOŠ nebo VŠ), praxe vítána, ale není podmínkou (vhodné pro čerstvé absolventy). Nástup na celý pracovní úvazek od sezony 2020/21. Přihlášky lze zaslat e-mailem: podatelna@dlo-ostrava.cz nebo poštou (Divadlo loutek Ostrava, Pivovarská 3164/15, 728 32 Ostrava 1). K přihlášce připojte profesní životopis, motivační dopis, portrétní fotografii z poslední doby a kontaktní údaje. Konkurz proběhne v sobotu 14. března 2020.
20.9.2019, Divadlo loutek
Ostravský mezinárodní festival Spectaculo Interesse ukazuje různé podoby loutkářství
Rozmanitý program pro všechny věkové skupiny nabídne 13. ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse, který se uskuteční od 29. září do 4. října v Ostravě. Festival bude slavnostně zahájen v neděli 29. září v 17 hodin představením kladenského Divadla Lampion s názvem Šťastný princ.
19.8.2019, Divadlo loutek
Spectaculo Interesse navštíví loutkáři ze čtrnácti zemí světa
Ostravě se na podzim upnou zraky tuzemských i zahraničních milovníků loutkového divadla. Od 29. září do 4. října zde proběhne 13. ročník mezinárodního loutkářského festivalu Spectaculo Interesse. Divákům nabídne tvorbu loutkářů ze čtrnácti zemí světa. Pozvání přijalo také oblíbené Divadlo bratří Formanů se svým nejnovějším představením o Divokém západě. Vstupenky jsou v prodeji od středy 21. srpna.
4.4.2019, Divadlo loutek
Na hlavní scéně Divadla loutek řádí loupežnické bandy ze severu
V pátek 5. dubna v 17 hodin proběhne na hlavní scéně Divadla loutek Ostrava premiéra inscenace Ronja, dcera loupežníka. Známý knižní titul švédské spisovatelky Astrid Lindgrenové pro Divadlo loutek Ostrava zdramatizovala Daniela Jirmanová, režie se ujal Martin Tichý.
13.2.2019, Divadlo loutek
V Divadle loutek půjde o záchranu planety, zaútočil na ni totiž plast
V pátek 15. února v 17 hodin proběhne na alternativní scéně Divadla loutek Ostrava premiéra nové inscenace s názvem Plasťáci útočí. Dobrodružná fantasy pohádka v režii Pavla Gejguše je určena dětem od sedmi let a vypráví příběh s jasným poselstvím – přírodu je třeba chránit.
9.1.2019
Ostravské Divadlo loutek je nuceno přerušit provoz na hlavní scéně
Z důvodu havarijní situace (zatékání do budovy) je do odvolání (minimálně do konce února 2019) přerušen provoz divadla na jeho hlavní scéně. Provoz na druhé, tzv. alternativní scéně zůstává zachován.
1 2  >