Divadlo loutek

divadlo s bezbariérovým přístupem - pohyb možný prakticky bez asistence online rezervace, eVstupenka stránka na Facebooku
Nejbližší představení:
16.01. (Út) 09:00 Příběh mé loutky
16.01. (Út) 10:00 Stříhali dohola Josefa Kainara
17.01. (St) 08:30 Čtyřlístek zasahuje
17.01. (St) 09:00 Perníková chaloupka
17.01. (St) 10:30 Perníková chaloupka
Nejbližší představení:
16.01. (Út) 09:00
Příběh mé loutky
16.01. (Út) 10:00
Stříhali dohola Josefa Kainara
17.01. (St) 08:30
Čtyřlístek zasahuje
17.01. (St) 09:00
Perníková chaloupka
17.01. (St) 10:30
Perníková chaloupka
Adresa: Pivovarská 15, Ostrava [zobrazit na mapě]
[tram tram 4-6-10-12-14 Výstaviště]
Pokladna: po-pá 11-12, 12.30-17.30 a vždy jednu hodinu před představením
Předprodej: od prvního pondělí v měsíci na druhý následující měsíc
Začátky: 10.30/15.00/15.30 (nedělní představení pro děti), 18.30 (večerní představení)
Připravuje se:
Dlouhý, Široký a Bystrozraký (březen)
Čarodějův klobouk (červen)
Ceny vstupenek:
100 Kč (víkendová představení)
190 Kč (večerní představení)
Poznámky a upozornění:
  • Vstupenky na večerní představení nelze rezervovat telefonicky či e-mailem, využijte rezervační vstupenkový systém divadla. Rezervované vstupenky nutno vyzvednout do 5 dní v pokladně divadla.

Repertoár - hlavní scéna

Stříhali dohola Josefa Kainara - Václav Klemens
Premiéra: 24.11.2017. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Scéna: David Bazika. Kostýmy a loutky: Tomáš Kypta. Hudební spolupráce: Vlastimil Ondruška. Režie: Václav Klemens.
Divadelní připomínka stoletého výročí od narození básníka, dramatika, překladatele, novináře, ale také skvělého hudebníka Josefa Kainara (1917–1971), jehož životní osudy se spojují i s Ostravou. V jevištním příběhu jedné téměř vylidněné noční kavárny, která se hrou představ a fantazií promění v zaniklou ostravskou kavárnu Savoy, se vrátíme do doby Kainarova mládí, do časů jeho studií, prvních lásek, nadšeného muzicírování a veršování...
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Středa nám chutná - Iva Procházková, Vít Peřina  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 7.4.2017. Dramaturgie: Daniela Jirmanová. Scéna a loutky: Jan Brejcha. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Martin Tichý.
Divadelní podoba známé dětské knížky. Příběh o jablkách, blahodárné síle obyčejného dětského štěstí a o tom, že ne každá odlišnost musí být nutně na škodu. Byla jednou jedna malá holčička, jmenovala se Cilka. Na první pohled se nelišila od jiných holčiček svého věku. Tedy až na to, že neměla rodiče a žila v dětském domově Slunečnice. A až na to, že se v její přítomnosti všichni cítili prokazatelně šťastnější. A až na to, že jí čas od času vyrostlo na hlavě šťavnaté, sladké jablko. A právě to začalo jednoho dne někomu vadit...
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Dášeňka - Karel Čapek, Karel František Tománek, Marek Zákostelecký  (vhodné od 5 let)
Premiéra: 27.1.2017. Dramaturgie: Daniela Jirmanová, Karel František Tománek. Hudba: Matěj Kroupa. Texty písní: Karel František Tománek. Výprava, loutky a režie: Marek Zákostelecký.
Pohádkové divadlo pro milovní(č)ky psů inspirované slavnou knížkou Karla Čapka.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Nastupovat! Děják z rychlíku - Marek Pivovar, Karel Růžička, Radovan Lipus  (vhodné od 9 let)
Premiéra: 25.11.2016. Dramaturgie: Jana Pithartová, Antonín Dvořák. Scéna: Marek Pražák. Kostýmy: Eva Kotková. Loutky: Marek Pražák, Karel Růžička. Hudba: Tomáš Rossi. Texty písní a režie: Radovan Lipus.
Edukativní inscenace, která proměňuje dějepis na dobrodružnou výpravu do dějinných událostí. Mašinfíra Lojza denně jezdí po svých zajetých kolejích na trase Ostrava–Vídeň. Dělá svou práci dobře, má ji rád, ale trápí ho, že jeho syn propadá z dějepisu. Jednoho dne se mu zjeví duch Vláčník, který odnepaměti drandí po všech tratích Evropy a umí se po nich pohybovat i v čase...
Bouře - William Shakespeare  (vhodné od 12 let)
Premiéra: 29.4.2016. Překlad: Jiří Josek. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Marta Roszkopfová. Hudba: Tomáš Rossi. Úprava a režie: Václav Klemens.
Dramatická romance, v níž spravedlivě potrestané viny jsou odpuštěny a lásce na první pohled je požehnáno.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
O blýskavém prasátku - Ester Stará, Martina Matlovičová, Jana Pithartová
Premiéra: 27.11.2015. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Michal Hejmovský. Hudba: Vlastimil Ondruška. Režie: Václav Klemens.
Dramatizace pohádkových příběhů Chrochtíka a Kvikalky, kteří se měli moc rádi, měli hezké bydlení a hodné sousedy a dlouho byli úplně šťastní. Ale jednou Kvikalka zničehonic zesmutněla. Slyšela totiž od vlaštovek o blýskavém prasátku, které způsobuje radost, a bylo jí líto, že ho nikdy neviděla. Chrochtík by Kvikalce snesl modré z nebe, a tak se rozhodl, že půjdou blýskavé prasátko hledat. Díky jeho odvaze překonají velké nebezpečí a nakonec objeví překvapivý cíl své cesty...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Vrať nám, ptáku, Hastrmana - Edvard Schiffauer, Ivan Binar  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 6.9.2015. Výprava: Tomáš Volkmer. Režie: Václav Klemens.
Pohádková opera o hodném vodníkovi v provedení operního studia NDM ve spolupráci s DLO.
Hodina Komenského aneb Život J. A. K. trochu jinak - Vít Peřina, Martin Tichý  (vhodné od 8 let)
Premiéra: 10.4.2015. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna: Pavel Borák. Kostýmy: Markéta Oslzlá-Sládečková. Hudba: Pavel Helebrand. Texty písní: Vít Peřina. Režie: Martin Tichý.
Inscenace, která na život jednoho z nejslavnějších Čechů, světově proslulého myslitele, filosofa a spisovatele nahlíží s nadhledem, nadsázkou a hravostí, a přitom ve vší úctě, která Učiteli národů bezpochyby náleží...
Štědrý den malého Jakuba - Ludvík Aškenazy, Václav Klemens  (vhodné od 3 let)
Premiéra: 5.12.2014. Dramaturgie: Jana Pithartová. Scéna a loutky: Michal Hejmovský. Kostýmy: Eva Kotková. Hudební spolupráce: Vlastimil Ondruška. Režie: Václav Klemens.
Inscenace pro čas adventní a vánoční podle „Malé vánoční povídky“ vynikajícího českého spisovatele. Na Štědrý den „roku jáužnevímkterého“ šel malý Jakub s tatínkem pro vánoční stromeček. Cestou si hráli na tryskové letadlo a Jakub se ztratil v mlze. A zatímco se pak provinilý tatínek vrátil domů bez něho a maminka plakala a vyhlásili po Jakubovi pátrání, Jakub chodil vánoční Prahou a prožíval dobrodružství tak úžasná, že ho vůbec nenapadlo hledat cestu domů...
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Marvin - Duda Paiva, Mischa van Dullemen  (vhodné od 10 let)
Premiéra: 30.5.2014. Dramaturgie: Matěj Samec. Hudba: Michal Sedláček. Výprava, choreografie a režie: Duda Paiva, Mischa van Dullemen.
Vtipně i vážně laděný příběh chlapce, který uniká před dominantní matkou do světa vlastní fantazie.
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Královna Koloběžka První - Jan Werich  (vhodné od 6 let)
Premiéra: 15.11.2013. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Jaroslav Milfajt. Hudba: Tomáš Rossi. Režie: Václav Klemens.
Veselá pohádka o chytré rybářovic Zdeničce a o mladém králi, který byl sice moudrý, ale trochu zbrklý.
inscenace je vhodná pro děti 1. stupně ZŠ
Zlatovláska - Josef Kainar
Premiéra: 20.9.2013. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava: Klára Fonová. Hudba: Darek Král. Režie: Václav Klemens.
Klasická pohádka, ve které nejde o nic menšího, než je život, láska a dobré srdce, ve zpracování vynikajícího básníka Josefa Kainara.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Kocourek Modroočko - Josef Kolář, Petr Prchal  (1:20x|vhodné od 3 let)
Premiéra: 2.11.2012. Scéna: Jaroslav Milfajt. Kostýmy: Tomáš Kypta. Hudba a texty písní: Marek Eben. Choreografie: Vlastimil Červ. Režie: Václav Klemens.
Příhody kočičího kluka a jiných chlupatých čtvernožců v muzikálové pohádce pro celou rodinu.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Láska s červeným nosem - Václav Klemens  (1:15x|vhodné od 11 let)
Premiéra: 4.5.2012. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Marek Záskostelecký. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Václav Klemens.
Dojemně směšná podívaná z cirkusové manéže. Příběh šťastných i nešťastných lásek, klopotného života malého cirkusu a lesku i bídy velké cirkusové slávy je opentlen klauniádami, artistickými čísly a drezúrou koní a šelem (v Divadle loutek pochopitelně loutkových).
inscenace je vhodná pro děti 2. stupně ZŠ
Půjdem spolu do Betléma - Jaroslav Bařinka  (1:10|vhodné od 3 let)
Premiéra: 30.11.1990. Scéna a loutky: Miroslav Duša. Kostýmy: Júlia Saboová. Hudba: Pavel Helebrand. Režie: Petr Nosálek.
Vánoční hra o narození Krista Pána.
inscenace je vhodná pro děti MŠ
Šíleně smutná princezna - František Vlček, Bořivoj Zeman, Lucie Málková  (vhodné od 6 let) (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 28.3.2014. Dramaturgie: Jana Pithartová. Výprava a loutky: Pavel Hubička. Hudba: Jan Hammer ml. Texty písní: Ivo Fischer. Choreografie: Jana Ryšlavá. Režie: Lucie Málková. Poslední uvedení: rok 2017.
Napínavá pohádka pro děti a vzpomínka pro dospělé v loutkovém ztvárnění. Chystá se svatba prince Václava s princeznou Helenou ze sousedních království. Ti dva se však neznají a po společném sňatku vůbec netouží. Pak se náhodou potkají v zahradě a zamilují se do sebe. Jenže ani ona, ani on netuší, že milují právě toho, koho si mají vzít. Co bude dál? Princezna zruší zásnuby a bude šíleně smutná. A protože je dost tvrdohlavá, nebude vyhráno, ani když se Václavovi podaří ji rozesmát. A možná bude i válka...
inscenace je vhodná pro děti MŠ

ARCHIV INSCENACÍ


„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky
časový údaj o délce představení je pouze orientační
aktualizace údajů:
Snažíme se udržovat informace u každého divadla aktuální, zejména u divadel, která jsou našimi partnery. Ale je možné, že jsme na něco zapomněli nebo nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto budeme rádi, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Pokud jste na této stránce nalezli neaktuální informaci nebo některé informace zde dokonce chybí, napište nám, prosím, na e-mail:
aktualizace{@}i-divadlo{.}cz. Předem Vám za tuto spolupráci děkujeme.


Poslední aktualizace: 5.1.2018