Divadlo Na Rejdišti

Slepci

Premiéra: 4.3.2022 | 1:00x
Překlad: Petr Christov. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Zuzana Štěpančíková. Hudba: Martin Jelínek. Režie: Vít Malota.
Poslední uvedení: květen 2023.
Jednoaktovka belgického dramatika, významného představitele symbolismu, který hru zamýšlel jako symbol hledání směru lidského života a možností, které člověku nabízí. Skupina těch, co nevidí, na ostrově, který neznají, hledá cestu do bezpečí. Mají se spoléhat na nejistou pomoc, sami vyrazit neznámou krajinou nebo čekat na zázrak...?
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Na Rejdišti
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
65 %
6531000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šípal  40 %
20.7.2022 | 191 hodnocení
+ souhlasím
Asi to mohlo být zajímavé herecké cvičení, ale není to pro diváky. Většina představení je ve tmě a jen slyšíme hlasy postav. Což není samo o sobě špatně. Ale problém je, že většina postav je si velmi podobná, a většinou neposouvají děj, nečiní rozhodnutí, ani se nijak moc názorově nestřetnou. Takže ve finále je divák ve tmě s nějakými herci a neví, kolik jich je, koho hrajou, co mají za problém, a nic moc se tam nestane.
Jan Kajetán  90 %
4.10.2022 | 19 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.