Divadlo Na Rejdišti

Slepci

Premiéra: 4.3.2022 | 1:00x
Překlad: Petr Christov. Dramaturgie: Radek Brož. Výprava: Zuzana Štěpančíková. Hudba: Martin Jelínek. Režie: Vít Malota.
Jednoaktovka belgického dramatika, významného představitele symbolismu, který hru zamýšlel jako symbol hledání směru lidského života a možností, které člověku nabízí. Skupina těch, co nevidí, na ostrově, který neznají, hledá cestu do bezpečí. Mají se spoléhat na nejistou pomoc, sami vyrazit neznámou krajinou nebo čekat na zázrak...?
  
Divadlo Na Rejdišti
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
77 %
7731000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Šípal  40 %
20.7.2022 | 154 hodnocení
+ souhlasím
Asi to mohlo být zajímavé herecké cvičení, ale není to pro diváky. Většina představení je ve tmě a jen slyšíme hlasy postav. Což není samo o sobě špatně. Ale problém je, že většina postav je si velmi podobná, a většinou neposouvají děj, nečiní rozhodnutí, ani se nijak moc názorově nestřetnou. Takže ve finále je divák ve tmě s nějakými herci a neví, kolik jich je, koho hrajou, co mají za problém, a nic moc se tam nestane.
Mimiluna  100 %
7.12.2022 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Představení ojedinělým způsobem pracuje s divákovou myslí pomocí sluchového vjemu. Divák v nečekaném prostředí (absolutní tmě) je vystaven pouze vlastní imaginaci, která je mnohdy více krutá než samotná realita. Představení nenechá diváka ustrnout a je nucen nad prožitky intenzivně přemýšlet. Jak bychom se my cítili v roli slepce?
Představení doporučuji shlédnout ale je nutné se připravit na masivní nával emocí
Jan Kajetán  90 %
4.10.2022 | 19 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.