Divadlo Polárka

Golem

Premiéra: 13.6.2009 | 2:15|vhodné od 14 let
Dramaturgie: Bronislava Krchňáková. Scéna: Radomír Otýpka. Kostýmy: Eva Jiřikovská. Hudba: Ivan Acher. Režie: Jiří Honzírek.
Příběh s detektivní zápletkou z prostředí židovského ghetta, příběh několika lidských osudů, ztracených vzpomínek, touhy po pomstě a lásky. Hlavním hrdinou příběhu je záhadný mistr Athanasius Pernath, rytec kamejí, který si nevzpomíná na svou minulost, dostává se do sporu s ďábelským vetešníkem Aaronem Wassetrumem a následně i do vězení za zločin, který nespáchal, a netuší, zda se rozhodnout pro Mirjam věřící v zázraky či pro chladnou krásu hraběnky Angeliny...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
45 %
4521000
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
B  50 %
35 hodnocení
+ souhlasím
těžká předloha, kterou se nepodařilo tak úplně dostat na jeviště, má to dvě hodiny a stejně člověk cítí, jak je to strašně osekaný a vykuchaný, jak se tam ztrácí hrozně velká část toho Meyrinka, ne v ději (ten je tam až moc doslovně, spousta věcí by se dala vynechat), ale v atmosféře, mystice, náboji, kouzlu... Určitě to má pár dobrejch míst a nápadů (výborná scénografie a kostýmy například), ale celkově sotva 50%..
Josef  40 %
158 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.