Divadlo Polárka

František z kaštanu, Anežka ze slunečnic

Premiéra: 21.4.2018 | malá scéna
Dramaturgie: Karolína Ondrová. Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Markéta Husková. Režie: Jan Cimr.
Poslední uvedení: duben 2022.
Básnická pohádka o dlouhém putování, svobodném životě, nenápadné lásce a o tom, že se asi někdy musíme rozejít, abychom se zase sešli. Málokdo má rád podzim. Ve městech žlutá mlha, v lese sychravo a na polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci. František, někdy začátkem září vyloupnutý z kaštanové slupky, a Anežka, která vyrostla v semínku slunečnice...
D3+  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
70 %
7041000
Ke zhlédnutí online naDramox

Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Martinpoljak  70 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná, klidná a svým způsobem magická, skoro až básnická netradiční hra plná imprese a dojmů o životě, smrti a znovuzrození. Příběh je bohužel sám o sobě trochu slabý, vlastně jako by se ani nezačal odehrávat. V tomto ohledu jde z mého pohledu o celou řadu nevyužitých námětů a podepizod děje. A nakonec jako by režisér usoudil, že už prostě není čas tak končíme. Ale chápu, že je potřeba vejít se cca do padesáti minut, je to inscenace pro děti. Rozhodně stojí za to vidět i když by se myslím dalo z námětu vytěžit podstatně víc a dát jí stejně precizní konec jako je začátek a první polovina.
Martin Č.  70 %
(zadáno: 6.6.2022, počet hodnocení: 20)
Plšík  60 %
(zadáno: 22.10.2021, počet hodnocení: 661)
Kedy  80 %
(zadáno: 14.10.2020, počet hodnocení: 110)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.