Divadlo Polárka

František z kaštanu, Anežka ze slunečnic

Premiéra: 21.4.2018. Dramaturgie: Karolína Ondrová. Výprava: Kristýna Täubelová. Hudba: Markéta Husková. Režie: Jan Cimr.
malá scéna


Básnická pohádka o dlouhém putování, svobodném životě, nenápadné lásce a o tom, že se asi někdy musíme rozejít, abychom se zase sešli. Málokdo má rád podzim. Ve městech žlutá mlha, v lese sychravo a na polích rozmoklá hlína. Právě v takovém lezavém nečase se v šípkovém keři potkají dva malí zkřehlí bezdomovci. František, někdy začátkem září vyloupnutý z kaštanové slupky, a Anežka, která vyrostla v semínku slunečnice...
D3+
Cena Jana Borny na festivalu Dítě v Dlouhé 2019
Divadlo Polárka
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
75 %
7521000
aktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Martinpoljak 70 %
(zadáno: 11.5.2019, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Příjemná, klidná a svým způsobem magická, skoro až básnická netradiční hra plná imprese a dojmů o životě, smrti a znovuzrození. Příběh je bohužel sám o sobě trochu slabý, vlastně jako by se ani nezačal odehrávat. V tomto ohledu jde z mého pohledu o celou řadu nevyužitých námětů a podepizod děje. A nakonec jako by režisér usoudil, že už prostě není čas tak končíme. Ale chápu, že je potřeba vejít se cca do padesáti minut, je to inscenace pro děti. Rozhodně stojí za to vidět i když by se myslím dalo z námětu vytěžit podstatně víc a dát jí stejně precizní konec jako je začátek a první polovina.
Kedy 80 %
(zadáno: 14.10.2020, počet hodnocení: 76)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.