Divadlo U Valšů

Slepá láska

Premiéra: 27.3.2018 | 2:00
Překlad: Michal Kotrouš. Scéna: Ivo Žídek. Kostýmy: Josef Jelínek. Režie: Jan Novák.
Poslední uvedení: prosinec 2019 (v Praze), rok 2020 (na zájezdech).
Napínavá romantická komedie ze současného New Yorku o zklamání i naději, ale i o přátelství a lásce. Sofie, mladá herečka bez angažmá, pochybuje, zda je pro ni toto povolání to pravé a také o tom, jestli je pro ni ten pravý i její přítel Mark. Ten společně s kamarádem Jeffem Sofii přemluví, aby odpověděla na inzerát, v němž se hledá „mladá jazykově nadaná žena na pozici předčítačky“. A tak se Sofie objeví v bytě vdovy Charlotte Bergmanové, osamělé staré dámy, která před mnoha lety přišla o zrak. Tuto ženu obestírá velké tajemství, Sofie se s ní nesměle dává do řeči, ale nesetkává se s pochopením, a tak byt raději opouští s přesvědčením, že se tam již neukáže. Nicméně události dostanou jiný spád, když Sofie povypráví Markovi, že v bytě visel originál Monetova obrazu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo U Valšů
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
77 %
7731000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 60 %
Helena Grégrová 60 %
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  60 %
9.8.2018 | 2993 hodnocení
+ souhlasím
Jemný příběh o nedocenitelné síle obyčejné vřelé lidskosti sice v režii J. Nováka inscenačně místy pokulhával, nicméně tyto slabiny dokázali zamaskovat zejména C. Mayerová v hlavní roli vdovy Bregmanové, ale i sehraná dvojice mladých herců E. Jansová a R. Hájek. Výběr textu se přesně strefuje do cílové skupiny Divadla U Valšů, přičemž ani mladší divák nebude především díky solidnímu herectví a živým dialogům překladu M. Kotrouše návštěvy litovat.
Helena Grégrová  60 %
30.3.2018 | 1593 hodnocení
+ souhlasím
65 %. Křehký a dojemný příběh, jehož sílu intimita deníkových záznamů o jedné dávné velké lásce účinně podtrhuje. Těžištěm náhodného mezigeneračního p(r)otkání se je kvalitní text hry a empatický herecký vklad. Tleskám zejména Carmen Mayerové a Elišce Jansové, které dokázaly propůjčit svým postavám adekvátní punc autenticity. Škoda jen, že mně režijní taktovka přišla místy poněkud nedůsledná, neb pasáže, kdy jsem tušila výzvu použít kapesník k otření slz, zůstaly nakonec bez nutnosti ho hledat. Divácká spokojenost ale každopádně převažuje a řadí inscenaci do kolonky: Je určitě dobré vidět.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Akinka  80 %
4.2.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Krásný dojemný příběh. Jsem velmi ráda, že jsem představení viděla. Carmen Mayerová vynikající paní herečka. Určitě doporučuji vidět.
Ramgad  70 %
16.5.2018 | 62 hodnocení
+ souhlasím
Vtipný a zajímavý příběh s překvapivým koncem. Mladí herci Eliška Jansová, František Skopal a Robert Hájek mají štěstí, že se mohou od paní herečky Carmen Mayerové ještě hodně co učit. Její přirozené herectví, bezvadná výslovnost a ženský půvab se mi moc líbil. Prostě dáma každým coulem. Děkuji.
Kotroslav  80 %
3.4.2018 | 35 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.