Divadlo X10

A zítra mě, lásko, opět pochovej

Premiéra: 16.1.2016. Na motivy života Rivy Kriegelové. Dramaturgie: Lenka Kolihová Havlíková. Výprava: Jana Hauskrechtová. Hudba: Jakub Kudláč. Režie: Viktorie Čermáková.
1:20x | Poslední uvedení: prosinec 2016.


Hra čerpající z motivů života Rivy Kriegelové. V zimě roku 1999 se stará žena ve svém bytě pokouší rozptýlit samotu uspořádáváním fotografií a vzpomínek na svého dvacet let mrtvého muže. Na lavičce pod domem muž cynicky bilancuje svůj život a stále častěji se dívá k k oknu ženy. Na podzim roku 1969 Riva Krieglová a její muž František, který před krátkým časem odmítl jako jediný člen československé delegace podepsat tzv. Moskevský protokol a posléze hlasoval proti přijetí smlouvy o dočasném pobytu sovětských vojsk v ČSSR, ve svém bytě mluví s několika přáteli o možnostech dalšího vývoje událostí a vyslovené myšlenky si někdo za jistým účelem zapisuje...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo X10
Hodnocení inscenace
Redakce
60 %
Uživatelé
60 %
6021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 50 %
(zadáno: 19.9.2016, počet hodnocení: 1565)
přínosný / zajímavý komentář
Anita Krausová coby Riva Krieglová vedoucí osmdesát minut nelítostný boj se zbytkem herců, autorem, režisérkou, scénografkou... Inscenace s pro mě až neúnosným napětím, přičemž mi ale není jasné, že právě tohle byl záměr.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 15.4.2016, počet hodnocení: 655)
přínosný / zajímavý komentář
Přestože život Františka Kriegla zná snad každý, ukazuje tato inscenace nejen jeho osudová rozhodnutí a zásadní životní okamžiky, ale hraje si, mimo jiné, se samotným odkazem jeho činů. Především skvělá Anita Krausová (i kdyby kvůli ničemu jinému, tak kvůli jejímu výkonu je hru radost vidět!) v roli manželky Kriegla má v každé části hry dost silných momentů. Inscenace je plná symbolů, zajímavých převleků, akrobatických vystoupení, dobře psaných dialogů, a ačkoliv třeba kabaretní část mi přišla zbytečně expresivní, jedná se o zajímavý kus, který mohu doporučit. Zajeďte si do Strašnic.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Klob 70 %
(zadáno: 27.6.2016, počet hodnocení: 128)
Jaroslava Šimáková 50 %
(zadáno: 14.2.2016, počet hodnocení: 139)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.