Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Čtyři vraždy stačí, drahoušku!

Premiéra: 25.9.2021 | 2:40
online premiéra v dubnu 2021
Na motivy románu Nenada Brixiho „Mrtvým vstup zakázán“. Dramaturgie: Barbora Jandová. Výprava: Marek Cpin. Hudba: Mario Buzzi. Pohybová spolupráce: Denisa Musilová. Režie: Michal Zetel.
Poslední uvedení: březen 2024.
Rozpustilá crazy parodie na gangsterky podle kultovního českého filmu. Nesmělý naivní učitel George Camel se marně snaží u svých žáků vzbudit lásku k Shakespearovi. Žáci zcela nepokrytě dávají přednost komiksu. S despektem přistupuje k Georgovi a jeho lyrickým veršům také šéfredaktor místního časopisu. Z nezajímavého outsidera se ovšem rázem stává hrdina ve chvíli, kdy se shodou náhod ocitne v ohnisku sváru dvou konkurenčních gangsterských band, které svádějí zuřivý boj o šek na milion dolarů...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
53 %
5331000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Simonn  60 %
9.3.2022 | 38 hodnocení
+ souhlasím
Shodnu se s hodnocením od Jackmartas.... crazy parodie, táhne se to, jsou tam scény navíc, někdy zbytečně uřvané, komické gaymotivy lupičů jsou naprosto zbytečné, až trapné. Oceňuji výkony herců, pan Šípek je excellentní, paní Sobotková je nezapomenutelná bytná !-) Scéna velmi nápaditá, a za mne i na cenu Horáce. Kdo zná film a líbil se mu, může porovnávat. Kdo nestíhá film, nestíhá ani divadlo, starší generace seniorů nechápala, mladší generace se baví.
Jackmartas  30 %
26.9.2021 | 116 hodnocení
+ souhlasím
"Rozpustilá crazy parodie na gangsterky podle kultovního českého filmu". Crazy komedie bych nerekl. V první půlka se táhne, jak delší připrava kafe. Stále čekáte, že se to rozjede. Noo a ono to nějak dopadne. Nesmíte ocekavat od této hry, že bude vyborná jako film. Oceňuji snahu se přizpůsobit filmové adaptaci a originální nápad s mrtvoly, ale tot vše. V případě, že se chcete zasmát crazy, doporučuji jinou hru.
Michalvacek  70 %
18.5.2023 | 34 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.