Divadlo X10

Měním se v chlapa

Premiéra: 18.11.2015 | 1:00x
Překlad: Andrea Jochmanová. Výprava: Jana Hauskrechtová. Režie: Ewa Zembok.
Poslední uvedení: říjen 2017.
Genderově zcela nekorektní monodrama britské autorky, v němž je a zápas pohlaví zcela absurdní. Jak se z krásné třicetileté modrooké blondýny stane chlap? Jak se smířit s tím, že jí náhle rostou chlupy, kouří jednu od druhé a ženy oslovuje „zlato“? A proč má tak velké ruce? Má to nějaký důvod? A co na to kamarádky...? „Nejsem šváb, jsem chlap!“
  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo X10
Hodnocení inscenace
Redakce
65 %
Uživatelé
100 %
10011000
Hodnocení redakce
Lukáš Holubec 60 %
Jiří Koula 70 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Holubec  60 %
21.4.2017 | 715 hodnocení
+ souhlasím
One woman show se postupně mění na one man show. Vzhledem k tomu, že do představení budete vtaženi přímo fyzicky (ale nebojte se, pokud o něco přijdete, dostanete za to pivo), ani chvilku nehrozí, že byste se nesoustředili. Navíc výkon Lucie Roznětínské je natolik suverénní, že by byla škoda neprožít pohlavní proměnu s ní. Přestože je sdělení autorky nesmlouvavé a v dnešní společnosti se gendrové vnímání opět přetřásá, nemohu se zbavit dojmu, že jsem hodinu sledoval sice perfektní a naléhavou výpověď, ale přeci jen pouze proměnu ženy v muže. Ovšem s Lucií Roznětínskou ta proměna stojí za to.
Jiří Koula  70 %
4.4.2016 | 1599 hodnocení
+ souhlasím
74,99 % Intenzivní divadlo, při němž Lucie Roznětínská prokazuje improvizační zdatnost, když drobné "kiksy" zpracovává tak obratně, že byste řekli, že to je nacvičené. K tomu celou dobu udržuje kontakt se všemi diváky, což je sice pro nás plaché introverty, kteří se rádi schováváme v davu setmělého sálu, nápor na stydlivost, přesto jde o zážitek, který za to rozhodně stojí.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mcenole@senam.cz  100 %
3.9.2017 | 52 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.