Divadlo X10

Patent na oko

Premiéra: 4.11.2017 | 1:00x
site specific projekt ve Waldesově muzeu
Dramaturgie: Ondřej Novotný. Výprava: Andrijana Trpković. Režie: Lucie Ferenzová.
Poslední uvedení: rok 2018.
Hra inspirovaná osudem vršovického podnikatele, majitele továrny Koh-i-noor a mecenáše umění Jindřicha Waldese. Sledujeme jeho poslední životní cestu parníkem na Kubu poté, co byl svým bratrem vykoupen z koncentračního tábora.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo X10
Hodnocení inscenace
Redakce
55 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Jiří Koula 50 %
Lukáš Holubec 60 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Koula  50 %
4.1.2018 | 1600 hodnocení
+ souhlasím
54,99 % Petr Maška sepsal přesně ten text, který nemusím - pokud nevíte, o kom se hraje, dostane se vám útržků, které si stejně tak docela neposkládáte, pokud máte nastudováno, už nepotřebujete takovouto koláž. Inscenace je na to, že jde o "site-specific v prázdných místnostech", vizuálně zajímavá, herci pod vedením režisérky Lucie Ferenzové se snaží, ale u mě uhráli maximálně lepší remízu.
Lukáš Holubec  60 %
28.12.2017 | 740 hodnocení
+ souhlasím
Rádi čtete zajímavé životopisy českých vlastenců? A díváte se rádi na leckdy zaprášené předměty mapující jejich osudy v tichých prostorech muzeí? Ano? Pak se nechte průvodkyní Janou Kozubkovou vést místnostmi ve Waldesově muzeu a skrze oživlé obrazy sledujte životně důležité chvíle mecenáše umění a přítele Františka Kupky Jindřicha Waldése. Jeho poslední pouť divákům zprostředkovalo Divadlo X10 jako site specific projekt, ve kterém nechybí hudba (Markéta Dvořáková) nebo tanec (Anežka Hessová). Mějte příjemnou hodinovou procházku v obložení knoflíků a nezapomeňte na velkou osobnost naší země.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.