HaDivadlo

Thomas Bernhard

Síla zvyku

Premiéra: 28.4.2017. Překlad: Josef Balvín. Dramaturgie: Matěj Nytra. Scéna: Michal Pěchouček. Kostýmy: Beáta Spáčilová. Režie: Jan Horák, Michal Pěchouček.


„Tragikomedie“ rakouského cynika, v níž slova a větné formulace tvoří nezadržitelnou průtrž. Samolibý cirkusový bard Caribaldi se ukrývá na rozcestí, na poslední štaci. Snaží se ze všech sil ze svých úslužných a pokrčených loutek-zaměstnanců vydolovat nehorázné výkony! Oni na ně ale očividně nemají...
HaDivadlo
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
40 %
Termíny představení
11.9. (Po) 19:30 vstupenky Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
6.10. (Pá) 19:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
7.10. (So) 19:30 Přidání termínu do svého kalendáře - pouze pro přihlášené uživatele
celý program divadlaaktivovat hlídání nových termínů
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Idego 10 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 37)
přínosný / zajímavý komentář
Něco tak hrozného jsem v jakémkoliv divadle už dlouho neviděl a ani v nejmenším bych něco tak otřesného nečekal ve svém oblíbeném HaDi. Absolutně nechápu, co se tímhle autoři snažili sdělit. Neznám originální text, netuším, nakolik byl nebo nebyl pozměněn, ale tohle představení nemá ani hlavu ani patu a ani absurdní smysl se v něm najít nedá. Otřesné.
Jaroslava Šimáková 20 %
(zadáno: 13.6.2017, počet hodnocení: 123)
přínosný / zajímavý komentář
Překvapení sezóny. Hra jako ulitá pro HaDy zde vůbec nevyšla. Nezřetelný Cyril Drozda, nepříliš uvěřitelný Jiří Svoboda, herecky i pěvecky nešikovná Agáta Kryštůfková. Trochu výrazu se divák dočká aspoň od Zbyška Humpolce, ale chtěla bych potkat člověka, který by dokázal tuto inscenaci ocenit. Těch 20 % je za program.
E.ka 70 %
(zadáno: 16.5.2017, počet hodnocení: 27)
Kaťka chichi 60 %
(zadáno: 29.4.2017, počet hodnocení: 68)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.