Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Bůh je žena

Premiéra: 2.12.2017
Podle novely Iry Levina „Stepfordské paničky“ a dalších děl. Dramaturgie: Jaroslav Čermák ml. Scéna: Matěj Sýkora. Kostýmy: Lucie Sedláková. Hudba: Aid Kid (Ondřej Mikula). Režie: Kateřina Loly Lolyová, Jan Kačena.
Poslední uvedení: únor 2018.
Původní autorská inscenace žánrově balancující mezi sci-fi retro groteskou a současným psychologickým dramatem. Definování role muže a ženy v životě a v soužití v páru je stále složitější. Zatímco ještě v minulém století bylo pravidlem, že muž byl živitel a žena se starala o rodinu, nyní je již všechno jinak. Role muže a ženy se začaly mísit a prolínat. Je to dobře? Je to špatně? Asi jak pro koho a z jakého pohledu...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
29 %
kontroverzní inscenace (29.)
29101000
Volby

Hodnocení (10)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Kritik  10 %
24.1.2018 | 70 hodnocení
+ souhlasím
Šok, zděšení, soucítění s herci. Upřímně je mi líto jihlavských herců, že byli zataženi do podobného čehosi a dramaturgie dovolila uvést takový experiment na velké scéně oblastního divadla a je stále na repertoáru. Pokud chtěli tvůrci udělat z pánské části hereckého souboru travestii partu nevalné úrovně, prostřednictvím kostýmů, paruk a líčení toho bylo dokonale dosaženo. Touto cestou si Horácké divadlo nové publikum nezíská. Pokud má být tato hra jakousi vlaštovkou ve směřování české divadelní scény, radši budu sedět u té čundrkántryšou. 10 % za odvahu herců a publika neutéct z divadla.
Tomeis  20 %
6.12.2017 | 12 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Nudná a nezáživná hra. "Pokus" o moderní umění se Horáckému divadlu nepovedl.
Dvacet procent za odvážnost herců vstoupit s tímto na jeviště.
Selaf  90 %
22.1.2018 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Úplně poprvý jsem viděl v jihlavském divadle něco, z čeho mi nebylo trapně.
Dobrá práce Loly Lolyové, skvělá scéna od Matěje Sýkory. Jen škoda výkonu některých herců, kteří chvílemi nezvládali hrát inteligentní a současné divadlo.
Peterpeter  90 %
21.1.2018 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Jihlavské divadlo je touto inscenací blíže k tomu aby z diváků nedělalo hlupáky.
Jsem rád, že i na takto zapomenuté(divadelní) oblasti, kde o náznaku jakéhokoliv umění v současném kontextu nemůže být ani řeč, je konečně něco, za čím se vyplatí, udělat si výlet.
Obrazy, které se proměňují z netaktního humoru, do smutku byli někdy trochu ošizené o herecké výkony. Myslím, že někteří se s textem vypořádali bravůrně, jiným by režie měla ještě něco dovysvětlit. Scéna i kostýmy super. Snad se divadlo ubrání nájezdům kritiky z řad diváků čundrcountry show, či Karlose Šípa. Gud luck!
Mcisi  0 %
11.1.2018 | 2 hodnocení
+ souhlasím
právě jsme přišli z nejhoršího představení, na jakém jsme kdy byli. Konečně mi došlo, proč je představení bez přestávky. To už bychom byli doma dávno. Nevím, jestli je bůh žena, ale v tomhle případě nebyl pánbůh doma.
Murko  20 %
21.12.2017 | 4 hodnocení
+ souhlasím
(+1)
Toto představení je natolik avantgardní, že diváci bez podpory nějakého dobrého kouření nemají šanci zachytit co chtěl básník říci. V každém případě výkon herců je obdivuhodný.
Bertik  20 %
15.12.2017 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
- do divadla jsem šel s naději na dobře strávený večer, odcházel jsem plný rozpaků, a nebyl jsem bohužel sám. Obdivuji herce za jejich výkon v tomto "Kousku". Pokud by bylo představení s přestávkou, hodně diváků by se do hlediště nevrátilo. I tak jich několik odešlo v průběhu představení. A to se vidí velmi, velmi málo. Co na to dramaturgie ?
3_rada  20 %
9.12.2017 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Jedná se o autorskou inscenaci, v které se autoři ztratili a nebo je tam diváci nenašli. Snad tragikomický úvod vystřídala nic neříkající koláž replik, obrazů a hudebního šumu sestavených do unaveného celku nezcela vzdáleného od THC nasáklých snů chronického nadměrného konzumenta konopí. Bez pointy. Pro autory naštěstí nebyla přestávka, neboť po ní by v divadle mnoho diváků nezbylo.
Cestou z divadla se mi vybavil text Visacího zámku:
Možná že mám Na čele divný znamení
Možná že mám Na rukou stopy vášně 
Možná že jsou Všichni ze mě zmatení 
Ale spíš si myslím Že jsi prostě jenom pitomá
Enigma  20 %
4.12.2017 | 1 hodnocení
+ souhlasím
(+2)
Nejhorší představení, které jsme měli možnost shlédnout. Poprvé v životě jsme odešli ještě před přestávkou.
20% je za výkony herců.
JakubKos  0 %
23.8.2020 | 23 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.