Horácké divadlo Jihlava

Jan Kačena, Kateřina Loly Lolyová

Bůh je žena

Premiéra: 2.12.2017. Podle novely Iry Levina „Stepfordské paničky“ a dalších děl. Dramaturgie: Jaroslav Čermák ml. Scéna: Matěj Sýkora. Kostýmy: Lucie Sedláková. Hudba: Ondřej Mikula, Aid Kid. Režie: Kateřina Loly Lolyová, Jan Kačena.


Původní autorská inscenace žánrově balancující mezi sci-fi retro groteskou a současným psychologickým dramatem. Definování role muže a ženy v životě a v soužití v páru je stále složitější. Zatímco ještě v minulém století bylo pravidlem, že muž byl živitel a žena se starala o rodinu, nyní je již všechno jinak. Role muže a ženy se začaly mísit a prolínat. Je to dobře? Je to špatně? Asi jak pro koho a z jakého pohledu...
Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
17 %
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení

Mcisi 0 %
(zadáno: 11.1.2018, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
právě jsme přišli z nejhoršího představení, na jakém jsme kdy byli. Konečně mi došlo, proč je představení bez přestávky. To už bychom byli doma dávno. Nevím, jestli je bůh žena, ale v tomhle případě nebyl pánbůh doma.
Murko 20 %
(zadáno: 21.12.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Toto představení je natolik avantgardní, že diváci bez podpory nějakého dobrého kouření nemají šanci zachytit co chtěl básník říci. V každém případě výkon herců je obdivuhodný.
Bertik 20 %
(zadáno: 15.12.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
- do divadla jsem šel s naději na dobře strávený večer, odcházel jsem plný rozpaků, a nebyl jsem bohužel sám. Obdivuji herce za jejich výkon v tomto "Kousku". Pokud by bylo představení s přestávkou, hodně diváků by se do hlediště nevrátilo. I tak jich několik odešlo v průběhu představení. A to se vidí velmi, velmi málo. Co na to dramaturgie ?
3_rada 20 %
(zadáno: 9.12.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Jedná se o autorskou inscenaci, v které se autoři ztratili a nebo je tam diváci nenašli. Snad tragikomický úvod vystřídala nic neříkající koláž replik, obrazů a hudebního šumu sestavených do unaveného celku nezcela vzdáleného od THC nasáklých snů chronického nadměrného konzumenta konopí. Bez pointy. Pro autory naštěstí nebyla přestávka, neboť po ní by v divadle mnoho diváků nezbylo.
Cestou z divadla se mi vybavil text Visacího zámku:
Možná že mám Na čele divný znamení
Možná že mám Na rukou stopy vášně 
Možná že jsou Všichni ze mě zmatení 
Ale spíš si myslím Že jsi prostě jenom pitomá
Tomeis 20 %
(zadáno: 6.12.2017, počet hodnocení: 10)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Nudná a nezáživná hra. "Pokus" o moderní umění se Horáckému divadlu nepovedl.
Dvacet procent za odvážnost herců vstoupit s tímto na jeviště.
Enigma 20 %
(zadáno: 4.12.2017, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
(+2)
Nejhorší představení, které jsme měli možnost shlédnout. Poprvé v životě jsme odešli ještě před přestávkou.
20% je za výkony herců.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.