Horácké divadlo Jihlava [velká scéna]

Obraz

Premiéra: 7.9.2019 | 1:30x
Překlad: Michal Lázňovský. Dramaturgie: Jaroslav Čermák ml. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Petra Krčmářová. Režie: Mikoláš Tyc.
Poslední uvedení: rok 2020.
Známá hra, která nás provokuje svými diskusemi o umění, současnosti, modernosti, ale především svým zápasem o přátelství jako takové. Dlouholeté přátelství tří kamarádů se ocitne v krizi ve chvíli, kdy si jeden z nich koupí drahý abstraktní obraz. Je to umění? Snobárna? Důkaz společenského postavení nebo láska k malířství? Má to myšlenku? Kamarádi se mylně domnívali, že se znají a díky bílému čtverci na bílém pozadí se o sobě nyní dozvídají spoustu nových věcí – o sobě samých i svém přátelství. Podaří se jim najít znovu cestu k sobě samým i k sobě navzájem...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Horácké divadlo Jihlava
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
90 %
9011000

Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Misantrop  90 %
21.9.2019 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Skvěle napsaná hra, skvěle adaptovaná pro dnešek (včetně minimalistické scény - sterilní nábytek á la IKEA...) a stejně skvěle zahraná triem Gerstner - Stejskal - Mitáš. I když v detailech dialogy mírně šustily papírem, herci předvedli tak uvěřitelný, živelný a plynulý výkon, že výsledný dojem byl minimálně na hlasitý potlesk.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.