JAMU Brno

vstupenky online, eVstupenka poskytovány slevy pro studenty zvýhodněné předplatné
Nejbližší představení:
Program zde není k dispozici
(uveřejnění termínového kalendáře nebylo ze strany tohoto subjektu objednáno či uhrazeno)

kontaktujte nás
Adresa: Studio Marta: Bayerova 575/5, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-6, t-bus 25-26 Pionýrská]
Adresa: Divadlo na Orlí: Orlí 17-19, Brno [zobrazit na mapě]
[tram 1-2-4-11, bus 67 Malinovského nám.]
Pokladna: vždy 1 hod. před začátkem představení
Předprodej: od 10. dne v měsíci na měsíc následující
Začátky: 19.00
Připravuje se:
Funiculus Umbilicalis / Člověče, nezlob se! - Matěj Pour, Maria Pisera, Ema Poliaková, Aneta Navrátilová (leden 2024, Divadlo na Orlí)
Ikarova křídla - Barbora Viceníková (únor 2024, Studio Marta)
Všichni hrajeme divadlo - Erving Goffman, Jiří Honzírek (březen 2024, Studio Marta)
Aktuální repertoár:
Divadlo na Orlí: Sbor
Studio Marta: Horečka | Naši furianti | Peer Gynt
Ceny vstupenek:
150 Kč Divadlo Na Orlí
100 Kč Studio Marta
Poznámky a upozornění:
  • Předplatné - sezonní na 5 nových inscenací uvedených v Divadle na Orlí v ceně 600 Kč.
  • Rezervace a prodej vstupenek probíhá výhradně přes internet. Rezervované vstupenky si vyzvedněte půl hodiny před začátkem představení v místě konání. Rezervaci vstupenek lze provést pouze v plné ceně, slevy budou přiznány při vyzvednutí na pokladně (proti předložení průkazu).
  • Vstupenky nejsou místenkami.

Repertoár - Divadlo na Orlí

Funiculus Umbilicalis / Člověče, nezlob se! - Maria Anna Pisera, Matěj Pour, Ema Poliaková, Aneta Navrátilová  (připravuje se)
Premiéra: 18.1.2024. Výprava: Marie Bartoníčková (Člověče, nezlob se!). Režie: kol.
Funiculus Umbilicalis: Maria Anna Pisera, Matěj Pour
Člověče, nezlob se!: Ema Poliaková, Aneta Navrátilová
Komponovaný večer. Co vše se skrývá v obyčejném vztahu bratra a sestry? Je rozdíl mezi láskou k sestře a láskou k cizí ženě? Potřebuju ji/jeho? Potřebuje ona/on mě? A jsem stále sám sebou, když je na světě člověk, který vyšel z dělohy téže ženy? Určil někdo hranici našeho vztahu? Není tento vztah plný zodpovědnosti vůči jiným...? Druhá část rozvíjí téma manipulace, která se vždy odehrává jako hra o moc a vliv. Dvě dívky, dvě ženy, dvě obyčejné lidské bytosti. Jde jen o to, aby ten druhý nezpozoroval, co se s ním ve skutečnosti děje...
Sbor - libreto a hudba: Andrej Kalinka
Premiéra: 5.9.2023. Scéna: Matěj Prokop. Kostýmy: Petra Prchlíková. Choreografie: Milan Kozánek. Režie: Andrej Kalinka, Milan Kozánek (Med a Prach).
Počátky evropského divadla jsou neodmyslitelně spjaty se sborem. Jeho úkoly a vrstvy, které vytvářel, byly rozmanité a důležité. V této inscenaci se jedinec začleňuje zpátky do sboru, sbor se opět vytváří. Jedinec na malou chvíli přestává být, ztratí se. A tak, mezi a spolu s ostatními jedinci, se opět může ptát (slovem, rytmem, pohybem, objektem), kým je a jaké místo ve sboru má...
Teorie záchodové kabinky / Nie wolno Kochać / Posedlá - Aneta Navrátilová, Matěj Pour, Maria Anna Pisera, Kristýna Kučerová, Max Nowotarski  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 25.10.2023. Překlad: Max Nowotarski (Posedlá). Dramaturgie: Max Nowotarski (Posedlá). Výprava: Magdalena Černá (Teorie záchodové kabinky). Hudba: Tomáš Kasprzyk (Teorie záchodové kabinky), Tomáš Urík (Nie wolno Kochać), Alina Bodra (Posedlá). Režie: Aneta Navrátilová (Teorie záchodové kabinky), kol. (Nie wolno Kochać), Max Nowotarski (Posedlá).
Poslední uvedení: prosinec 2023.
Teorie záchodové kabinky: Aneta Navrátilová, Ema Poliaková, Barbora Šimová
Nie wolno Kochać: Matěj Pour, Maria Anna Pisera
Posedlá: Kristýna Kučerová
Komponovaný večer inscenací, které s publikem komunikují v burleskním a absurdním ladění. Rozhodování je proces, při kterém jedinec či kolektiv vybírá nejlepší akci ze všech možných akcí. Některé procesy jsou snadnější, odpověď víme hned. A pak tu jsou ty druhé, které jednoduché nejsou. Rozhodování se větví a jedině čas nám ukáže, co bylo “správné” a co bylo spíše to nešikovné rozhodnutí... Pořád říkáme, že nechceme být jako naši rodiče. A ten šok, když zjistíme, že jsem taky alkoholik, že se nemám rád za nesplněné sny, že miluju někoho, koho nemůžu, že jsem s osobou, kterou nemiluju... Monodrama vycházející z fragmentů textu ukrajinské autorky, která se ve svých textech vracela ke křesťanským tématům...
Swing! Podle rytmu poznáte nás - Pavel Trtílek  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 26.1.2023. Dramaturgie: Pavel Trtílek. Scéna: Magdalena Černá. Kostýmy: Matěj Prokop. Choreografie: Pavlína Korcová, Marek Svoboda (Swing Wings). Dirigenti: Marek Madeja, Filip Urban. Režie: Michal Sopuch.
Poslední uvedení: květen 2023 (v Brně), červen 2023 (na zájezdě).
Příběh milostných avantýr, nečekaných zvratů, téměř detektivních zápletek a hlavně nespoutaného rytmu, swingového tance a dvou desítek slavných swingových písní v doprovodu swingového orchestru. Válka skončila a život plyne zase jako dřív. Dokonce otevřely hudební kavárny a mezi nimi taky Černá perla, ve které hrají swing. Jenže únorový převrat 1948 zmaří mnohé naděje. Doba není hudebním kavárnám nakloněna – natož americkému jazzu a swingu, odporujícím angažovaným představám o hudbě pro pracující lid. Tři zpěvačky z Černé perly rozehrávají v této nesnadné době své životní partie. Může některá z nich, navzdory dobovým zvratům najít osudovou příležitost nebo životní štěstí...?
Frankenstein - skutečný příběh - Aleš Kohout  (inscenace již byla stažena z repertoáru)
Premiéra: 15.9.2022. Dramaturgie: Jiří Šilberský. Scéna: Jakub Baran, Klára Vincourová. Choreografie: Marcela Puldová. Kostýmy a režie: Aleš Kohout.
Poslední uvedení: červen 2023.
Psal se rok 1816. Nadějná spisovatelka Mary Wollstonecraft-Godwinová trávila léto se svým partnerem v Ženevě u Georga Gordona Byrona. Dlouhé večery si zúčastnění krátili vyprávěním strašidelných historek a v hlavě mladičké Mary se zrodil jeden z nejděsivějších příběhů všech dob. Ale co když to všechno bylo jinak?! Píše se rok 1816 a Mary Wollstonecraft-Godwinová je svědkem dramatických událostí, které ji inspirují k napsání jejího nejslavnějšího románu. I když se to zdá neuvěřitelné, setkává se s člověkem, kterému se podařilo přelstít smrt. S vědcem, který si ve jménu lidstva hrál na Boha a ve jménu dobra byl odsouzen k věčnému utrpení. Jeho jméno ale není Viktor Frankenstein. Jmenuje se Wilhelm von Rothstein...

ARCHIV INSCENACÍ


časový údaj o délce představení je pouze orientační
„x“ u časového údaje = představení je hráno bez přestávky

aktualizace údajů:

I přes maximální snahu udržovat informace u každého divadla aktuální (a zejména u divadel partnerských), je možné, že jsme nějakou změnu či novinku přehlédli, a proto velice uvítáme, když nás na takovou skutečnost upozorníte.
Našli jste na této stránce neaktuální nebo chybějící informaci, napište nám, prosím, na e-mail: aktualizace@i-divadlo.cz.
Děkujme za spolupráci.


Poslední aktualizace: 28.11.2023