Divadlo na Orlí

Frankenstein - skutečný příběh

Premiéra: 15.9.2022
Dramaturgie: Jiří Šilberský. Scéna: Jakub Baran, Klára Vincourová. Choreografie: Marcela Puldová. Kostýmy a režie: Aleš Kohout.
Psal se rok 1816. Nadějná spisovatelka Mary Wollstonecraft-Godwinová trávila léto se svým partnerem v Ženevě u Georga Gordona Byrona. Dlouhé večery si zúčastnění krátili vyprávěním strašidelných historek a v hlavě mladičké Mary se zrodil jeden z nejděsivějších příběhů všech dob. Ale co když to všechno bylo jinak?! Píše se rok 1816 a Mary Wollstonecraft-Godwinová je svědkem dramatických událostí, které ji inspirují k napsání jejího nejslavnějšího románu. I když se to zdá neuvěřitelné, setkává se s člověkem, kterému se podařilo přelstít smrt. S vědcem, který si ve jménu lidstva hrál na Boha a ve jménu dobra byl odsouzen k věčnému utrpení. Jeho jméno ale není Viktor Frankenstein. Jmenuje se Wilhelm von Rothstein...
Divadlo na Orlí
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6031000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Fras60  10 %
13.2.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Proč tohleto ti studenti dělají? Mnoho povyku pro nic
Desplat  100 %
30.9.2022 | 36 hodnocení
+ souhlasím
Příslib úspěšné sezóny Divadla na Orlí. Dechberoucí představení talentovaných studentů JAMU. Dramatický muzikál plný zvratů, skvělých výkonů, působivá práce se světlem a zvukem, krásná hudba. Prostě muzikál superlativů. Návrat skladatele a režiséra Aleše Kohouta na prkna zdejšího divadla a opět je to bomba.
Mateo  70 %
21.12.2022 | 119 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.