Divadlo na Orlí

Velký Gatsby

Premiéra: 6.2.2020. Překlad: Michal Kotrouš. Dramaturgie: Michael Sodomka. Výprava: Andrea Mužíková. Hudba: Parov Stelar, Odd Chap, Dj Quads, Šimon Bilina. Pohybová spolupráce: Jan Šnajder. Režie: Jiří Liška.
Poslední uvedení: září 2020.


Klasický příběh americké literatury 20. století ze Západního a Východního Vejce. O jednom sousedovi, který snil sen a pořádal večírky. Jay Gatsby se žene za dokonalým obrazem sebe sama a nevidí přitom doleva ani doprava...
Divadlo na Orlí
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
73 %
7331000
Chci vidět - přidat do seznamu
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Džejran 100 %
(zadáno: 7.2.2020, počet hodnocení: 8)
přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Převést tento román na divadelní prkna je velká výzva. Studenti 4. ročníku činoherního herectví se příležitosti chopili bravurně, a to od Jay Gatsbyho až po psa. Nikdo nepřehrával, nikdo nenudil. Představení mělo šmrnc, bylo cool. Skvělá hudba a výstižná scéna.
Nemám co bych vytkla. Jsem nadšená.
Dlobeek 90 %
(zadáno: 3.3.2020, počet hodnocení: 1)
přínosný / zajímavý komentář
Parádní inscenace - vše klapalo jako na drátkách. Krásná scéna, nápadité kostýmy, všechny postavy zapamatovatelné a skvěle zahrané. Vtip i drama v jednom. Skvěle jsem se bavil. Snad jen občas padal řemen přestavbami, proto těch 90%. Nemusím být ani kamarád někoho z aktérů, abych si odnesl nádherný zážitek, o kterém budu ještě dlouho přemýšlet. DOPORUČUJI.
Dazata 30 %
(zadáno: 29.2.2020, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Promarněná šance. Nefunkční scénografie, herci během představení jen přemísťují praktikábly. Kostýmy hlavních postav zbytečně popisné a nelogické (horký den tráví s kožešinovým bolerkem). Režijních nápadů jen pár, jinak zdlouhavé, nepřesvědčivé herecké výkony (snad jedině s výjimkou Johnnyho Horáka, který měl světlé chvilky), místy zbytečně lascivní (čepování benzínu). Pitvořivé představení pro kamarády, pro běžného diváka zcela zapomenutelný večer. Škoda.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.