Jihočeské divadlo Č. Budějovice [Jihočeské divadlo]

Pravé poledne

Premiéra: 8.3.2013 | 2:10
Překlad: Lukáš Novák. Dramaturgie: Olga Šubrtová. Výprava: Iva Němcová. Režie: Martin Glaser.
Poslední uvedení: únor 2014.
Tragikomedie od současného úspěšného amerického autora. „Už se rozloučil se životem. Už jen čekal, že zazní výstřel. Když v tom k němu promluvil Bůh a zachránil mu život. Do té doby nebyl ten muž ani zbožný, ani ničím výjimečný. Jak naloží s něčím, co z něj na jedné straně udělá mediální hvězdu a na druhé straně terč podezírání a posměchu...?“
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Jihočeské divadlo Č. Budějovice
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
60 %
6021000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Jiří Landa  70 %
22.3.2013 | 2942 hodnocení
+ souhlasím
75% O. Veselý v tandemu s M. Glaserem dokázal z postavy Johna věrohodně vybudovat člověka, který se musí vyrovnávat s traumatem z teroristického útoku a je zároveň postaven před otázku, jak se vypořádat s tak nevysvětlitelným jevem jako je setkání se s Bohem. Veselý je nejsuverénnější v obou monolozích, které představení otevírají a uzavírají. V dialozích se mu daří o něco méně, nicméně po celou dobu drží Johna v nastavených mantinelech. Uvedení hry Pravé poledne je dramaturgicky přesně načasováno. O. Veselý herecky dozrál natolik, aby se s nelehkou úlohou takto výtečně popasoval.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Síma  50 %
13.3.2013 | 115 hodnocení
+ souhlasím
55% Hra spíše pro studiový prostor.Režie M.Glasera začínají svým rukopisem splývat.O.Veselý podává výkon lehce nad průměrem, T.Branna je nejslabším článkem.
Kuba_r  70 %
13.3.2013 | 100 hodnocení
+ souhlasím
Tlustý prase tohle představeni nepřekoná. Ono je zkrátka příjemnější se k hořkému konci prosmát. Opět zajimavá scénografie a pochvalu zaslouží evidentní snaha vymanit Ondřeje Veselého z jeho zajetých hereckých prostředků. Nicméně s výsledkem stejně diskutabilním, jako je celé vyznění hry.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.