Komorní scéna Aréna

Slepice

Premiéra: 24.3.2017. Překlad: Gabriela Palyová. Dramaturgie: Tomáš Vůjtek. Výprava: David Janošek. Hudba: Mario Buzzi. Režie: Janka Ryšánek Schmiedtová.
1:05x | Poslední uvedení: květen 2018.


Dvě herečky oblastního divadla, které jsou v těch nejlepších letech, zjistí, že jejich mladá kolegyně (důvěrně přezdívaná Slepice) svými půvaby zcela pobláznila jejich životní partnery. V nuzném kamrlíku na erární ubytovně se časně ráno postupně sejde celý milostný pětiúhelník a v následující výměně názorů vyjde najevo, že slepic je tu mnohem víc a nouze není ani o kohouty...
14!

inscenace již byla stažena z repertoáru

Komorní scéna Aréna
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
60 %
6011000
Hodnocení redakce
Jiří Landa 70 %
Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Landa 70 %
(zadáno: 16.3.2018, počet hodnocení: 2895)
přínosný / zajímavý komentář
65% Razantní zkrácení hře dvakrát moc nepomohlo – především ji ochudilo o celospolečenský přesah. Stala se tak „pouhou“ groteskou o tom, jak to také někdy chodí u divadla... Přestože jsem tuto dvojrozměrnost textu kvůli dramaturgicko-režijní úpravě postrádal, samotná inscenace, která byla hrána ve zběsilém tempu 65 minut bez pauzy, do jisté míry záměr tvůrců nakonec omluvila. V KSA totiž vznikla herecky vycizelovaná komedie, která v poměrně náročném tamním repertoáru zaujímá spolu s Obrazem oddechovou funkci (nicméně na vysoké realizační úrovni). Výborné A. Sasínová-Polarczyk a Z. Truplová.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Diogenes 60 %
(zadáno: 6.11.2017, počet hodnocení: 57)
přínosný / zajímavý komentář
Dobrá komedie založená na oblíbeném nastavování zrcadla, které tentokrát drží v ruce nová mladá herečka oblastního divadla. A jak to chodí, v zrcadle se uvidí její kolegyně a kolegové, jejich partneři a nějaké záblesky se dostanou až do hlediště. Výborná Zuzana Truplová, naopak Tereze Cisovské role ujeté duchařky moc nesvědčila.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.