Městské divadlo Zlín [velký sál]

Baťa Tomáš, živý

Premiéra: 13.12.2014. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Výprava: Hana Knotková, Lucie Labajová. Hudba: David Rotter. Pohybová spolupráce: Linda Fernandez Saez. Režie: Dodo Gombár.
2:50 | Poslední uvedení: květen 2016.


Původní hra na stále citlivé, horké a živé téma prvního baťovského období, v němž došlo k zásadní proměně města Zlín a také lidí v něm. Tomáš Baťa a muži kolem něj. Fenomén Baťa, jeho kořeny, zrod, vzmach, rozmach. Jak se nadchnout společnou vizí? Jak ji prosadit? Co ji komplikuje? Téma, které dráždí k novému pojmenování...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
67 %
6731000
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Sevcik.radek62 60 %
(zadáno: 12.3.2016, počet hodnocení: 2)
přínosný / zajímavý komentář
Velmi zvláštní inscenace. Největší problém jsem měl s kolísavým tempem a taky s výraznou nestejnorodostí. To bylo největší mínus - absolutně nevhodná byla videoanketa o Baťovi, či lezení na pomník, na druhou stranu se mi líbil nápad s koňmi jakožto anděly, i když jsem si na začátku říkal "Co to sakra je?!". Myslím, že kdyby se Gombár soustředil jenom na to, co je nutné, mohl by klidně vyřadit mnoho zbytečností. Avšak velmi slabý nadprůměr z toho udělal dokonalý Řezníček, který se Baťou doslova stal a předvedl výkon, který se nevidí každý den. Jinak ale zklamání.
Bernardblack 60 %
(zadáno: 5.11.2018, počet hodnocení: 248)
Xjane 80 %
(zadáno: 7.3.2016, počet hodnocení: 21)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.