Městské divadlo Zlín [velký sál]

Blbec k večeři

Premiéra: 25.2.2017
Překlad: Alexander Jerie. Dramaturgie: Jana Kafková. Scéna: Jaroslav Čermák st. Kostýmy: Zuzana Přidalová. Hudba: DJ Nefron. Režie: Hana Mikolášková.
Poslední uvedení: říjen 2018.
Známá hra, která patří k vrcholům bulvární francouzské komedie. Pierre a jeho přátelé si zvou jako speciální hosty na večeři jedince, kteří mají poněkud kuriózní zájmy a rádi o nich hodně mluví. Jsou pro ně pravidelným kýženým zdrojem zábavy. Jednou má být oním obveselujícím „blbcem“ Francois Pignon. Přichází do Pierrova bytu, ale zastihuje jej právě ve chvíli, kdy ho trápí zablokovaná záda a navíc dostane neblahý vzkaz od manželky, že od něj odchází. Ve společnosti Pignona začíná Pierrovi skutečně originální večer, během kterého se ledacos přihodí a role „blbců“ se postupně povážlivě prohazují...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
60 %
6041000
Volby

Hodnocení (4)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Mike_2319  50 %
2.4.2018 | 63 hodnocení
+ souhlasím
Scénář by potřeboval proškrtat. Dialogy jsou mnohdy dlouhé a začnou nudit. Líbila se mi jednoduchá, vzdušná scéna, která pracuje i s vhodnou stínohrou a velmi mě nadchla kostýmní výprava, která na mě dokonale "dýchla" moderní Francií. A velmi oceňuji úvodní převlek M. Vančurové.
Cechoslovak  40 %
12.1.2018 | 91 hodnocení
+ souhlasím
Zařazení této hry do repertoáru nebylo rozhodně nic odvážného. Dramaturgie vsadila da to, že celkem vtipnému textu se zasměje každý. Mnohé humorné repliky, zejména v první půli, však zůstávají nevyužity, protože jsou skryty v monotónním proudu řeči. Divák nemá čas se zasmát. Také volba jemného Marka Příkazkého do role cynického hulváta Pierra Brochanta nebyla úplně šťastná. Josef Koller si v titulní roli počínal lépe. Bavit by se tu měli i herci a z této inscenace jsem tento dojem neměl.
Terazky  90 %
17.5.2019 | 68 hodnocení
LilianaVess  60 %
4.7.2017 | 113 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.