Městské divadlo Zlín [velký sál]

Donaha!

Premiéra: 2.4.2022
Podle povídky Wendy Holdenové a stejnojmenného filmu režiséra Petera Cattanea a scénáristy Simona Beaufoye. Překlad: Pavel Dominik. Dramaturgie: Vladimír Fekar. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Michaela Semotánová. Hudební spolupráce: Josef Fojta. Choreografie: Hana Achilles. Režie: Patrik Lančarič.
Známý muzikál o tatíncích od rodin, kteří se bez jakékoli průpravy, bez fyzických předpokladů, ale s nadšením a s neuvěřitelným odhodláním vrhají do neznámých vod šoubyznysu. Parta kamarádů, bývalých ocelářů, se ze dne na den ocitne bez práce a bez možnosti zajistit sebe a své rodiny. Dluhy rostou, manželky si zoufají, situace je jednoduše velmi vážná. Rozhodnou se tedy pro kariéru striptérů. Inspirují se tak profesionály, kteří pravidelně do města dojíždějí a u dámského publika sklízí obrovský úspěch. Na tom přece nemůže být nic složitého: zatancovat, a nakonec se svléknout...
Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
76 %
7651000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Romance  80 %
31.3.2023 | 9 hodnocení
+ souhlasím
Povedená inscenace. Mojí mamince, pětaosmdesátileté vdově, košilaté scény vyloženě zvedly náladu a na konci freneticky tleskala. Já také!
Mike_2319  80 %
1.5.2022 | 71 hodnocení
+ souhlasím
Divácky vděčný titul, který plní sály napříč republikou. Ze zlínského bych vypíchnul živou kapelu, velkorysou scénu, bohaté kostýmy a nápadité, vtipné druhé plány (žáci v taneční škole, frustrovaný otec s kočárkem, seniorky na generálce, smuteční hosté "s deštníkovým efektem"). Z obsazení bych vyzdvihl Z. Julinu, M. Příkazkého a M. Holcmanovou za hlavní výkony a L. Randára, O. Bělku a M. Hudce za ty vedlejší. Vezmu-li všechny verze, které jsem u nás doposud zhlédnul, tak zlínská se řadí mezi ty nejlepší.
Terazky  70 %
1.4.2022 | 68 hodnocení
+ souhlasím
--- generální zkouška
EMM  80 %
26.12.2022 | 4 hodnocení
+ souhlasím
Dobrý scénář je vždy předpokladem dobré inscenace. I ta zlínská se povedla. Pěvecky absolutně vyniká Štěpán Princ, skvělá Markéta Holcmanová. Je vidět, že to herce baví, a tak se baví i publikum.
LilianaVess  70 %
14.5.2022 | 113 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.