Městské divadlo Zlín [velký sál]

Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Kateřina Menclerová

Idiot

Premiéra: 23.9.2017. Překlad románu: Tereza Silbernáglová. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Scéna: Lucie Labajová. Kostýmy: Vladimíra Fomínová. Hudba: Zdeněk Král. Choreografie: Hana Achilles. Režie: Alexandr Minajev.
Poslední uvedení: květen 2018.


Adaptace slavného románu jednoho z největších spisovatelů všech dob, křehký příběh o zákrutách lidské duše plný dramatických zvratů a živoucích postav. Když se kníže Myškin po letech psychiatrické léčby vrací do Petrohradu, mají ho všichni za obyčejného idiota. Vzápětí ale začne být jasné, že doopravdy není nemocný Myškin, ale společnost. Chtivost, bezcitnost a vypočítavost se staly normou. Zdá se, že tenhle zdánlivě neohrožený svět spěje ke svému konci a nikdo nemá lék. Možná se ale skrývá v srdci jednoho nezištného a láskyplného muže, kterému se ještě před chvílí smáli...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
86 %
Volby

Hodnocení

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Terazky 100 %
(zadáno: 17.5.2019, počet hodnocení: 17)
Cechoslovak 100 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 59)
přínosný / zajímavý komentář
Velkolepá podívaná. Působivá hudba, propracovaná choreografie, z některých scénických efektů běhá mráz po zádech. Vše má úžasnou ruskou atmosféru a velmi pečlivě se tu pracuje s každým detailem. I herci tentokrát (ve Zlíně to není pravidlem) mohou být hrdí na to, kam je režisér Minajev dovedl.
Gardan 90 %
(zadáno: 1.6.2018, počet hodnocení: 25)
Mike_2319 100 %
(zadáno: 31.3.2018, počet hodnocení: 41)
přínosný / zajímavý komentář
Naprostá dokonalost. Herecké výkony, scéna, kostýmy, hudba. Prostě nádhera.
Step.zuzana 50 %
(zadáno: 27.1.2018, počet hodnocení: 56)
Mr.jones 70 %
(zadáno: 27.1.2018, počet hodnocení: 12)
přínosný / zajímavý komentář
Byl to dobře strávený a podnětný večer s velikánem ruské literatury. Ústřední duo v podání Marty Bačíkové a Marka Příkazkého je výborné a co musím hlavně vyzdvihnout je hudební a výtvarná stránka inscenace, která je fenomenální. Jen škoda, že po výborné první polovině, ta druhá svou zkratkovitostí a zmatečností, tak nějak vyšuměla do ztracena. Přesto doporučuji nenechat si uniknout tohle uchopení literární klasiky o zákrutách lidských duší.
LilianaVess 90 %
(zadáno: 23.9.2017, počet hodnocení: 63)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.