Městské divadlo Zlín [velký sál]

Kráska z Leenane

Premiéra: 31.10.2015 | 2:20
Překlad: Lenka Kapsová. Dramaturgie: Kateřina Menclerová. Výprava: Jan Štěpánek. Hudba: Martin Peřina. Pohybová spolupráce: Markéta Kalužíková. Režie: Konrád Popel.
Poslední uvedení: duben 2016.
Krásně neněžná tragikomedie, ve které se mísí komické a tragické, melodrama i horor, kruté i černé s osvobozujícím humorem. Mistrně napsaná hra o touze vyprostit se ze stereotypního a jednotvárného života, o touze po lásce. Čtyřicetiletá Maureen žije se svou despotickou sedmdesátiletou matkou Mag. Jejich vztah je napjatý, plný podrazů, her a směšných i děsivých naschválů. Když vstoupí na scénu Maureenin dávný přítel Pat, vztahy mezi ženami se ještě vyostří...
14!  

inscenace již byla stažena z repertoáru

Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
80 %
8021000

Volby

Hodnocení (2)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Monulinka  70 %
22.3.2016 | 391 hodnocení
+ souhlasím
Solidní komorní inscenace, která se poměrně obstojně popasovala i s velkým sálem divadla. Z herců mě nejvíc přesvědčil G. Řezníček, Ray P. Vacka mi bohužel moc nesedl. Ženské duo mělo své vynikající momenty. Nemůžu se rozhodnout, jestli se mi poslední scéna líbila, nebo to ztvárnění bylo zbytečné. Každopádně jsem ráda, že se zlínské divadlo nebojí takových her, a je škoda, že ji tak brzo stahují z repertoáru. Publikum bylo sice z počátku hodně zaražené, ale na přidané závěrečné diskuzi s herci inscenaci ocenilo.
Mike_2319  90 %
7.7.2018 | 63 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.