Městské divadlo Zlín [velký sál]

Muž pod postelí

Premiéra: 11.2.2023
Překlad a dramaturgie: Katarína Kašpárková Koišová. Scéna: Michal Syrový. Kostýmy: Michaela Semotánová. Choreografie: Hana Achilles. Režie: Patrik Lančarič.
Poslední uvedení: listopad 2023.
Dramatizace komediální povídky F. M. Dostojevského. Co se stane, když žena oklame svého muže? A je žárlivost směšná? Nebo ostudná? Jisté je, že by nejspíš žádná neexistovala, kdyby neexistovala nevěra. Ale i nevěru je potřeba nejdřív dokázat! Šabrin je oddaný, milující manžel, který se považuje za směšného člověka. Nebo aspoň donedávna se za takového považoval. Pak se stala ta politováníhodná událost a jeho manželství, jež bývalo chrámem důvěry, věrnosti a lásky, se otřáslo v základech...
Městské divadlo Zlín
Hodnocení inscenace
Redakce
-
Uživatelé
43 %
4331000
Chci vidět - přidat do seznamu

Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Romance  80 %
4.6.2023 | 8 hodnocení
+ souhlasím
Herecký koncert Zdeňka Lambora. Myslím, že na takovou roli čekal dlouho, vlastně si nepamatuju, jestli jsem ho někdy v hlavní roli viděl. Ostatní herečky a herci (až na drobnou výjimku prkenného Adama Kořána) mu velmi zdařile sekundují. Dramatizace, překlad, scéna a kostýmy jsou výborné. Hra má spád a správně vyvážený poměr mezi dramatickými a komediálními scénami. Lze se domnívat, že by byl Dostojevskij se zlínským provedením svého díla velmi spokojený.
Klepo  20 %
17.2.2023 | 26 hodnocení
+ souhlasím
U tohoto uvedení této doteď nepublikované hry Járy Cimrmana, kterou napsal o svém dětství, kdy byl oblékán do dívčího oblečení, pravidelně dostával na holou, zjistil že nemůže dělat to, co dělají jiné holky z mládencema a kterou napsal potom, jak si přečetl Freuda, mi chyběla úvodní přednáška.
Pluto  30 %
17.2.2023 | 1 hodnocení
+ souhlasím
Scenografie na prvni pohled libiva, ale po chvili vas podprumernost hry dostane a vse pusobi jako levne foceni BDSM kolekce pro Victoria Secret.
Hra je plna levnych a trapnych sexualnich scen, natahanych a prazdnych dialogu.
Tuto hru prezijete jen s lahvi vina schovanou pod sedackou. Pro dramaticky efekt doporucuji otevrit v prvni pulce pri scene s klavirem.
Po tomto zazitku bych navrhla 50 odstinu sedi na Oscara a Lady Fuckingham na Magnesia Litera.

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.