Moravské divadlo Olomouc

Emma

Premiéra: 8.5.2015
Překlad předlohy a dramaturgie: Markéta Machačíková. Scéna: Karel Čapek. Kostýmy: Andrea Králová. Hudba: Jiří Hájek. Režie: Šimon Dominik.
Poslední uvedení: květen 2016.
Adaptace románu anglické autorky, romantická komedie o nejroztomilejší dohazovačce všech dob. Emma Woodehouseová, hezká, bystrá a bohatá, s útulným domovem a šťastnou povahou, nemusí mít a ani nemá na vdavky ani pomyšlení. Domnívá se ale, že má schopnost odhadnout, kdo se ke komu hodí, a že je její povinností této své schopnosti pro blaho všech využít. Když se rozhodne podstrčit svou novou přítelkyni mladému vikáři, zdaleka netuší, co všechno tím rozpoutá, a že se svět ani láska netočí podle jejích představ...


inscenace již byla stažena z repertoáru

Moravské divadlo Olomouc
Hodnocení inscenace
Redakce
80 %
Uživatelé
-
Hodnocení redakce
Anežka Kotoučová 80 %
Volby

Hodnocení (1)

HODNOCENÍ REDAKCE
Anežka Kotoučová  80 %
23.11.2015 | 228 hodnocení
+ souhlasím
Emma je moje velká srdcovka a v Olomouci si s její českou premiérou poradili na výbornou. Vendula Fialová neudělala z Harriet šaška, ale rozumně komickou postavičku, důležitá postava pana Knightleyho je dobře formovaná, jen představitelka paní Eltonové vypadala, jako by do hry vstoupila z jiného žánru. Lenka Kočišová si zaslouží pochvalu za rozvernost, která k Emmě patří. Perfektní byl nápad dostat do inscenace dobové řadové tance.
Velké nadšení na poměrně málo chválené divadlo.
84%

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.