Národní divadlo moravskoslezské

Obyčejný život neboli Tělo a bitevní pole

Premiéra: 17.11.2017 | na alternativní scéně Divadla Loutek
Překlad: Lada Halounová. Dramaturgie: Sylvie Rubenová. Výprava: Mariana Kuchařová. Výběr hudby: Josef Kačmarčík, Sylvie Rubenová. Režie: Josef Kačmarčík.
Poslední uvedení: březen 2018.
Hra provokatéra a enfanta terrible současné dánské dramatiky, který se nebojí zabývat tématy a událostmi, jež by si přinejmenším zasloužily nálepku „ožehavé“. Co je dnes vlastně normální? Není žádoucí z normy spíš vybočovat? Moderní člověk přeci musí být individualita, aby se dnes dokázal prosadit, ale souvisí individualita ještě s vlastními názory, nebo je jen programovým antagonismem k většinovému? Je důležitější naše vlastní existence, nebo její obraz důsledně budovaný pro naše okolí...?


inscenace již byla stažena z repertoáru

Národní divadlo moravskoslezské
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8021000
Hodnocení redakce
Lukáš Dubský 70 %
Volby

Hodnocení (3)

HODNOCENÍ REDAKCE
Lukáš Dubský  70 %
3.12.2017 | 1064 hodnocení
+ souhlasím
65%. Lollikeho hra zobrazuje neurózy a úzkosti dnešní doby – ať už je to extrémní tlak na výkon a vzhled, ztrátu soukromí způsobenou stále se zpřísňujícími bezpečnostními opatřeními i naší touhou po sdílení svého života na internetu. Celé je to zahrané jako expresivní horečnatý sen provázený ostrými změnami nálad. Místy mi vadila určitá tezovitost textu, která se ve zvoleném rychlém tempu naštěstí docela ztrácela. S neobvyklým dramatickým tvarem si všichni tři herci poradili velmi slušně.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
Terrysh  80 %
15.4.2018 | 59 hodnocení
Terrisek  80 %
19.12.2017 | 37 hodnocení

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.