OLDstars

Lukrécie

Premiéra: 16.7.2017. Překlad: Kamil Bednář. Výprava: Marie-Luisa Purkrábková. Hudba: Mikuláš Juráček. Režie: Martin Satoranský.
0:30x | Poslední uvedení: rok 2018.


Pohybově - akustický experiment, scénické čtení beze slov, inspirované dílem slavného dramatika. Narativní báseň Williama Shakespeara, ve které mladý římský voják dezertuje od armády, aby mohl znásilnit ženu svého velitele. Znásilnění není hezká věc. A každá její oběť si nese následky ještě hodně dlouho poté. To asi víme všichni. Napadlo ale někoho z vás, na co při TOM dotyčná myslí?


inscenace již byla stažena z repertoáru

OLDstars
Hodnocení inscenace
Redakce
70 %
Uživatelé
80 %
8021000
Hodnocení redakce
Jiří Koula 60 %
Pavla Haflantová 80 %
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
Volby

Hodnocení (5)

HODNOCENÍ REDAKCE:
Jiří Koula 60 %
(zadáno: 4.12.2018, počet hodnocení: 1563)
přínosný / zajímavý komentář
64,99 % Miniatura, jež je mi s každým dalším zhlédnutím sympatičtější, takže jsem od původního "No tak si Satoranský zkusil alternu, budiž mu to přáno." přes "No, vlastně na tom něco bude." dostal až k ocenění východiska, tedy poskytnutí prostoru Lukrécii. Souhlasím však s Pavlou Haflantovou, že aby inscenace vyzněla v plné síle, potřebovala by zvuková složka řádnou péči.
Pavla Haflantová 80 %
(zadáno: 29.10.2017, počet hodnocení: 324)
přínosný / zajímavý komentář
Scénická báseň s podmanivým výkonem Marie-Luisy Purkrábkové. Nemohu souhlasit s kolegou Holubcem, hudební složka mi přijde pro vyznění inscenace velice zásadní. Až se jednou potká dobrá akustika s přesným zvukařem, půjde o nezapomenutelný zážitek.
Lukáš Holubec 70 % Tip Lukáš Holubec
(zadáno: 12.9.2017, počet hodnocení: 651)
přínosný / zajímavý komentář
Natolik pocitová záležitost, že ani netřeba slov. Ostatně i Lukrécie jich nepoužije mnoho. Projekce s hudbou jsou spíše doplněním atmosféry, než že bych v nich objevil nějakou souvislost s utrpením Lukrécie. Ovšem právě atmosféra je druhou podstatnou stránkou krátkého experimentu. Porovnávám velký prostor s malým, kde jsem představení viděl, a rozhodně se přikláním ke komornímu místu, kde navíc lépe vyzní i první důležitá stránka inscenace, což je výkon Marie-Luisy Purkrábkové. Pocity Lukrécie předává nejen svými pohybovými prostředky, ale je to i v očích... Krátký, leč intenzivní zážitek!!!
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ:
Eliskhaleesi 80 %
(zadáno: 22.3.2018, počet hodnocení: 28)
Petrr 80 %
(zadáno: 29.10.2017, počet hodnocení: 204)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.