Divadlo Broadway [muzikál]

Casanova

Premiéra: 23.5.2013 | 2:35
Scéna: Martin Černý. Kostýmy: Roman Šolc. Hudební spolupráce: Daniel Barták. Choreografie: Petra Parvoničová. Režie: Filip Renč.
Původní komediálně laděný muzikál, který představuje nejen proslulého dobyvatele ženských srdcí, ale také diplomata a cestu ke slávě této rozporuplné osobnosti.


inscenace již byla stažena z repertoáru

Divadlo Broadway
Hodnocení inscenace
Redakce
23 %
Uživatelé
47 %
47111000
Hodnocení redakce
Michal Novák 30 %
Jiří Landa 20 %
Helena Grégrová 20 %

Volby

Hodnocení (14)

HODNOCENÍ REDAKCE
Michal Novák  30 %
(zadáno: 4.6.2013, počet hodnocení: 1074)
+ přínosný / zajímavý komentář
Co soudit o muzikálu, který svou hudební nevýraznost vyrovnává „hitovkou“ z Carmen? Autorská licence zakomponuje do dobového příběhu ještě šílenější lapsus, aby muzikál měl i další vrchol, na který nenáročné publikum jistěže reaguje. Tvůrčí frivolnost a nepevné libreto se školometskými vstupy nechtěně vytváří jednoduchý kabaret bez ambicí s rýmy typu „sní si krásný sen“. Filip Renč ukázal, že divadelní řemeslo neovládá ani v tomto kabaretním žánru a uchyluje se ke klišé a rádoby efektům. Úroveň choreografických čísel byla tristní. Zaujaly výkony jen Michaely Gemrotové a Filipa Antonia.
Jiří Landa  20 %
(zadáno: 30.5.2013, počet hodnocení: 2905)
+ přínosný / zajímavý komentář
Helena Grégrová  20 %
(zadáno: 27.5.2013, počet hodnocení: 1494)
+ přínosný / zajímavý komentář
(+1)
Děkuji Mirce Spáčilové, že mě vyvedla ze slepé divácké uličky, v níž jsem tápala, proč mi Casanova nepřipadá jako muzikál. Ano, on má opravdu spíše pletky s paní Operetkou. ..a to není zdaleka to nejhorší, choreografie s některými hereckými nepřirozenými kreacemi ruší víc.
HODNOCENÍ UŽIVATELŮ
DivadelniFan  90 %
(zadáno: 24.4.2014, počet hodnocení: 253)
přínosný / zajímavý komentář
Skvělá hudba, texty, profesionální pěvecké, taneční i herecké výkony, company, která zpívá živě na jevišti. To je pražský Casanova. Diváci z divadla odchází nadšeni, vysmátí. Je to taková odreagovačka na skvělé úrovni. V představení perlí Dita Hořínková, Eliška Ochmanová, nebo Jan Urban v hl. roli Casanovy. Viděl jsem toto představení 4x, mohu porovnávat a nikdy jsem nebyl zklamaný. Všem vřele doporučuji!
R. Janouch  100 %
(zadáno: 11.4.2014, počet hodnocení: 14)
přínosný / zajímavý komentář
Fascinující, s jakou suverenitou Casanovu sepsuli i redaktoři tohoto serveru. Zejména J. Landa tu používá názvy písní a textové pasáže, které v díle ani nejsou. To o lecčem svědčí - stejně jako jiný příspěvek o nulovém hereckém a pěveckém výkonu Elišky Ochmanové, který já bych naopak (a zdaleka nejsem sám), už jen díky tomu, jak bravurně neustále střídala i mimiku tváře, nominoval na Thálii! Ale nemá smysl polemizovat s někým, kdo hudebně naprosto dokonalé představení, jaké se povede 1x10 let, kritizuje právě za "nudnou" hudbu. Ano, Casanova nemá hity, on je hitem od 1. do posledního tónu! R.
Honzy  20 %
(zadáno: 1.12.2013, počet hodnocení: 244)
přínosný / zajímavý komentář
Casanova není skutečným muzikálem, ale pouze řadou operetních popěvků s přimícháním několika melodií ze známých oper.Po jevištních schodech kráčí postavy nahoru a zase dolů, na jevištní plošině pěje Pepa Vojtek "Hleď vzhůru k výšinám" s absolutně nezajímavou choreografií včetně absencí režijního pojetí, t.j. také Casanova.S fádní hudbou, nulovými hereckými i pěveckými výkony (viz Eliška Ochmanová) hraničící s parodií (Dita Hořínková) t.j.Casanova.S uměleckého hlediska si neodnesete prakticky nic!Jde jen o další divadelní kýč vyrobený divadlem Broadway.Hodnocení 20%. Psáno z reprízy 29.11.13
Kytina  20 %
(zadáno: 16.9.2013, počet hodnocení: 164)
přínosný / zajímavý komentář
Herecká tragédie... Občas jsem se musela smát pod vousy, např. při písni o tatínkovi. Ani jedna píseň nezaujala, abych si jí broukala po cestě z divadla=nezajímavé. Diváci na konci v divadle vstávali nadšením. Asi jsem jiná :D Prostě ne-e...
Fedorocko  30 %
(zadáno: 15.9.2013, počet hodnocení: 608)
přínosný / zajímavý komentář
Na základě dřívějších hodnocení jsme nic světoborného neočekávali a taky jsme se nedočkali. Druhá půle snad nepatrně lepší,možná proto,že laťka nebyla příliš vysoko.Budiž,děj jednoduchý,písničky průměrné,ale za 149,- na přístavku co by vlastně člověk taky chtěl. Ale co ti za 699,- apod.????
Jitka K.  20 %
(zadáno: 1.6.2013, počet hodnocení: 34)
přínosný / zajímavý komentář
Režijně katastrofální muzikál, který je navíc hudebně tak mdlý, že si musí vypůjčovat od Mozarta nebo Bizeta, aby měl "hit". Choreografie na úrovni mateřské školky. A herci by se mohli nad sebou zamyslet, když je válcuje malý Filip Antonio!
Divadelnik  80 %
(zadáno: 1.6.2013, počet hodnocení: 116)
přínosný / zajímavý komentář
Líbilo!
PavelK  30 %
(zadáno: 27.5.2013, počet hodnocení: 197)
přínosný / zajímavý komentář
Hodně špatné, tradiční komerční kýč Divadla Broadway. Není to tak strašné jako Kat Mydlář nebo Je třeba zabít Davida, ale umělecká hodnota je takřka nulová. Primitivní příběh a humor (Gon Dovany), přehrávání až do parodického duchu, nevýrazné písně a především totální režijní průšvih. Premiéru zachraňovala Eliška Ochmanová, marně, ale alespoň něco pozitivního.
Kikizubik  50 %
(zadáno: 3.11.2018, počet hodnocení: 5)
Marketap  60 %
(zadáno: 14.6.2015, počet hodnocení: 29)
Semtamťuk  20 %
(zadáno: 4.6.2014, počet hodnocení: 78)

Komentáře uživatelů nevyjadřují stanovisko redakce. Názory jednotlivých redaktorů nemusejí vždy vyjadřovat stanovisko celé redakce.